سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ز قطعی نشده است منصور برزگر گفت: انتظار من برگزاری مسابقه برای انتخاب كشتی گیران سه وزن باقیمانده المپیكی بود. سرمربی تیم ملی كشتی آزاد در رابطه با تصمیمات گرفته شده از سوی كمیته‌ی فنی فدراسیون كشتی ، گفت: از ابتدا قصد برگزار...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

:

منصور برزگر

انتخاب علیرضا دبیر هنوز قطعی نشده است


منصور برزگر گفت: انتظار من برگزاری مسابقه برای انتخاب كشتی گیران سه وزن باقیمانده المپیكی بود.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد در رابطه با تصمیمات گرفته شده از سوی كمیته‌ی فنی فدراسیون كشتی ، گفت: از ابتدا قصد برگزاری مسابقه را داشتیم اما به دلیل این كه زمان نداریم و باید هر چه سریع‌تر تركیب تیم را اعلام كنیم، كمیته‌ی فنی نورزاد، دبیر و خدایی را به عنوان كشتی‌گیران المپیكی اوزان 55، 66 و 84 كیلوگرم انتخاب كرد.

برزگر در ادامه در خصوص انتخاب بابك نورزاد در وزن 55 كیلوگرم گفت: اگر غلام محمدی در مسابقه انتخابی به پیروزی قاطع می‌رسید وی را انتخاب می‌كردیم، به همین علت تصمیم گرفتیم مدعیان را در جام اوماخانوف محك بزنیم كه در آنجا هر سه مدعی حذف شدند و به نتیجه ای نرسیدیم. در نتیجه تصمیم گرفته شد تا به آینده كشتی در این وزن توجه داشته باشیم كه در نهایت كمیته‌ی فنی بابك نورزاد را برای المپیك انتخاب كرد.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد در رابطه با انتخاب كشتی‌گیر وزن 66 كیلوگرم به ایسنا گفت: كمیته‌ی فنی در وزن 66 كیلوگرم رای به علیرضا دبیر داد كه حضورش در المپیك منوط به سلامتی‌اش است. اصغر بذری هم توانایی‌های بالایی دارد اما شكست در جام جهانی و ضربه شدن برابر بارزاكوف نشان داد كه كمی متزلزل و بی‌تجربه است. ضمن این كه هنوز دبیر به طور قطعی انتخاب نشده است و بذری در اردو خواهد ماند كه در تمرین این دو كشتی‌گیر با یكدیگر سرشاخ خواهند شد و اگر ثابت شود بذری بهتر است شاید تصمیم دیگری گرفته شود.

وی در پایان با اشاره به بازبینی فیلم كشتی بین خدایی و خادم خاطر نشان كرد: فیلم كشتی بین خدایی و خادم در حضور كمیته‌ی فنی بازبینی شد كه نتیجه‌ی كشتی مجددا به نفع خدایی اعلام شد و با توجه به پیروزی‌های این كشتی‌گیر در جام تختی، مسابقات انتخابی و قهرمانی در تورنمنت اخیر لهستان، خدایی به عنوان كشتی‌گیر المپیكی وزن 84 كیلوگرم انتخاب شد.

محمدرضا طالقانی:

من اولین نفری هستم كه پاسخگو خواهد بود

اعتقاد من حضور دبیر در یك تورنمنت بود كه میسر نشد


محمدرضا طالقانی گفت: در مورد انتخاب كشتی گیر المپیكی وزن 55 كیلوگرم اختلاف نظر وجود داشت كه در نهایت كمیته فنی رای به بابك نورزاد داد.

رییس فدراسیون كشتی در رابطه با جلسه كمیته فنی فدراسیون كشتی ، اظهار كرد: در جلسه كمیته فنی تنها یك ساعت و نیم در رابطه با وزن 55 كیلوگرم بحث شد و اختلاف نظرهایی وجود داشت، با توجه به اینكه اصلانی در روز قبل از جلسه 65 كیلو وزن داشت كه زیاد است، نظر كادر فنی در رابطه با كشتی گیر وزن 55 كیلوگرم روی بابك نورزاد بود كه كمیته فنی بر این اساس نورزاد را انتخاب كرد و كمیته فنی تصمیم بر حمایت از كادر فنی گرفت.

طالقانی در پاسخ به این سوال كه نورزاد در تمامی مسابقات اخیر شكست خورده پس دلیل انتخاب وی چه بوده است، گفت: نظر كادر فنی این بود كه اگر یك نفر كاری می‌كند باید روی حرفش بایستد كه البته اولین نفری كه پاسخگو خواهد بود، من هستم.

طالقانی در خصوص انتخاب دبیر جهت حضور در وزن 66 كیلوگرم المپیك گفت: دبیر قبلا انتخاب شده بود ضمن اینكه تستهای اخیر نشان می‌دهد كه یك قدم از همه جلوتر است. البته نظر من این بود كه حتما پیش از المپیك در یك تورنمنت شركت كند كه نظر كمیته پزشكی نیز همین بود اما متاسفانه میسر نشد و نظر كمیته فنی مهم است ضمن اینكه بذری در چند ماه اخیر در تمامی مسابقات شركت كرده است و در اردو حاضر خواهد بود.

رییس فدراسیون كشتی در رابطه با انتخاب مجید خدایی و بازبینی فیلم كشتی بین خدایی و خادم ، گفت: با درخواست امیر خادم مبنی بر بازبینی فیلم كشتی فینال لهستان، پیش از جلسه كمیته فنی این فیلم یكبار بازبینی شد كه نتیجه آن 3 بر یك به نفع خدایی اعلام شده بود و در حضور نمایندگان كمیته فنی بار دیگر فیلم بازبینی شد كه همگی رای به پیروزی 3 بر 2 خدایی دادند و با توجه به پیروزی خدایی در انتخابی‌ها و جام تختی، كمیته فنی خدایی را انتخاب كرد.

وی در پایان خاطر نشان كرد: تیم ملی كشتی آزاد از هفته آینده به اردوی همدان می‌رود تا با پشت سر گذاشتن یك اردوی دو هفته‌ای به آمادگی لازم دست یابند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین