تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: کوچکترین مشکلی میان من و مسئولان فدراسیون بسکتبال ایران .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ترومن: کوچکترین مشکلی ندارم

بسکتبال، ترومن

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: کوچکترین مشکلی میان من و مسئولان فدراسیون بسکتبال ایران وجود ندارد.

رایکو ترومن در گفتگو با ایسنا،ابتدا در مورد حضور این تیم در بازی های المپیک پكن گفت: حضور در المپیک تجربه بسیار بزرگی بود. ما توانستیم با قوی ترین تیم ها دست و پنجه نرم کنیم. با حضور در المپیک در بزرگترین سطح بسکتبال جهان حضور پیدا کردیم و از این بابت بسیار خوشحال هستم.

وی با بیانن اینکه از عمکلرد تیم راضی است، افزود: ما مشکلاتی داشتیم. مهدی کامرانی به طور 100 درصد قادر به بازی کردن نبود اما به هر حال بود و نبود او تفاوتی در نتیجه بدست آمده ایجاد نمی کرد! بازی های دشواری را در المپیک پشت سر گذاشتیم و توانستیم سطح جهانی بسکتبال را تجربه کنیم. پیش از حضور در المپیک بازی در NBA و همچنین رقابت های دایاموند بال بسیار موثر و مفید بود. حالا می توان گفت که حضور ما در رقابت های بزرگ تا حدودی آسان تر شده است.

بسکتبال ایران مسیر پیشرفت را به خوبی طی می کند

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در رابطه با حضور حامد حدادی در NBA و تیم ممفیس گریزلیز و همچنین حضور محمد صمد نیکخواه بهرامی در تیم شولوی فرانسه اظهار داشت: حضور حدادی در NBA گام بسیار بزرگی در عرصه بین المللی است. با حضورش در NBA و همینطور حضور صمد در اروپا برگ جدیدی در تاریخ بسکتبال ایران گشوده شد. حالا بسکتبال ایران مرحله جدیدی را تجربه می کند و به این ترتیب حضور در رقابت های آسیایی و جهانی برای ایران آسان تر می شود. حامد و صمد می توانند تجربه های خود در NBA و اروپا را در بسکتبال ایران به کار ببرند.

وی در مورد مساله تمدید و یا تمدید نکردن قرارداد خود با فدراسیون بسکتبال ایران اظهار داشت: با رئیس فدراسیون بسکتبال به توافق رسیدم که من 3 ماه استراحت کنم و سپس برای گفتگو به تهران بازگردم. درحال حاضر هیچ چیز مشخص نیست. زمانی که به تهران برگردم خواسته های خودم را مطرح می کنم و فدراسیون نیز خواسته های خود را مطرح خواهد کرد، باید دید که چه پیش خواهد آمد اما از یک چیز مطمئن باشید آن هم اینکه چه در ایران فعالیت کنم و چه از این کشور بروم همواره بسکتبال ایران را پشتیبانی خواهم کرد.

بسکتبال ایران مسیر پیشرفت را به خوبی طی می کند

ترومن اظهار داشت: کوچکترین مشکلی میان من و مسئولان فدراسیون وجود ندارد. آنها از عملکرد من ناراضی نبوده اند. بسکتبال ایران پیش از این در رده پنجاهم جهان بود و حالا در رده بیست و سوم جای گرفته است و این بدون شک بزرگترین صعود تاریخ بسکتبال ایران است. من از بابت حضور در ایران راضی هستم و هیچ مشکلی در میان نیست. تنها مساله موجود خستگی من است که در طی این 3 ماه با استراحت کردن قصد دارم آن را برطرف کنم.

وی در پاسخ به این سوال که سقف آرزوهای بسکتبال ایران در ابتدا قهرمانی در آسیا بود و سپس حضور مجدد در المپیک که هردوی اینها به وقوع پیوست، حالا جایگاه بعدی بسکتبال ایران کجا است؟ تصریح کرد: بدون شک اگر شما بلند همت نباشید به جایی نمی رسید. ما جوان ترین تیم بسکتبال را به همراه تجربه های بین المللی همچون حامد و صمد در اختیار داریم. مرحله بعدی برای ایران حضور در المپیک 2012 لندن و همچنین قرار گرفتن در جمع 12 تیم برتر رقابت های جهانی بسکتبال است.

ترومن در پایان با بیان اینکه این دو هدف می توانند تحقق پیدا کنند، گفت: به نظر من آخرین هدف نسل فعلی بسکتبال ایران حضور در المپیک 2012 لندن است.