تبیان، دستیار زندگی
اه رمضان " در آخرین جمعه ماه شعبان، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای آماده ساختن یاران خود جهت استقبال از ماه مبارک رمضان خطبه ای خواند و این ماه را چنین توصیف فرمود: " ای مردم ! ماه خدا با برکت آمرزش و رحمت به...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

" در افشانی خاتم رسل در استقبال از ماه رمضان "

در آخرین جمعه ماه شعبان، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای آماده ساختن یاران خود جهت استقبال از ماه مبارک رمضان خطبه ای خواند و این ماه را چنین توصیف فرمود:

" ای مردم ! ماه خدا با برکت آمرزش و رحمت به سوی شما رو می آورد.

این ماه برترین ماهها است .

روزهای آن برتر از روزهای دیگر و شبهای آن بهترین شبها است ، لحظات و ساعات این ماه بهترین ساعات است.

ماهی است که به میهمانی خدا دعوت شده اید و از کسانیکه مورد اکرام خدا هستند می باشید ؛ نَفَسهای شما همچون تسبیح ، خوابتان چون عبادت ، اعمالتان مقبول و دعایتان مستجاب است ، پس با نیتهای خالص و دلهای پاک از خداوند بخواهید تا شما را در روزه داشتن و تلاوت قرآن در این ماه توفیق دهد چرا که بدبخت کسی است که از آمرزش الهی در این ماه بزرگ محروم گردد. با گرسنگی و تشنگی خویش در این ماه به یاد گرسنگی و تشنگی رستاخیز باشید، بر فقرا و بینوایان بخشش کنید. پیران خویش را گرامی دارید ، به خردسالان رحمت آوریدپیوند خویشاوندی را محکم سازید.زبانهایتان را از گناه بازدارید ، چشمان خویش را از آنچه نگاه کردنش حلال نیست بپوشانید ، گوشهای خویش را از آنچه شنیدنش حرام است فرا گیرید و بر یتیمان مردم شفقت و محبت کنید تا با یتیمان شما چنین کنند.

از گناهان خود توبه کنید ؛ در اوقات نماز دستان خویش را به دعا بلند کنید که بهترین اوقاتی که خدا نظر می کند و دعاها مستجاب می شود ، وقت نماز است .

هر کس در این ماه یتیمی را گرامی دارد خداوند او را در قیامت گرامی می دارد.

هر کس در این ماه صله رحم و احسان داشته باشد، خدا او را در قیامت به رحمت خویش وصل می کند. ... "

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.