سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
.مدیر عامل سازمان چاپ و انتشارات وزارت ارشاد در مراسم رونمایی «آسمان در آینه،تجلی قران کریم بر دیوان کبیر مولانا» گفت: پایه کل ادبیات ما قرآن است و جای شک و شبهه هم نیست و چقدر خوب است که از این زاویه به دیگر کتاب‌ها هم نگریسته شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در جشن رونمایی کتاب «آسمان در آینه»

   نادري: پايه کل ادبيات ما قرآن است

عبدالرضا نادری

مدير عامل سازمان چاپ و انتشارات وزارت ارشاد در مراسم رونمایی «آسمان در آينه،تجلي قران کريم بر ديوان کبير مولانا» گفت: پايه کل ادبيات ما قرآن است و جاي شک و شبهه هم نيست و چقدر خوب است که از اين زاويه به ديگر کتاب‌ها هم نگريسته شود.

به گزارش خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا) عبدالرضا نادري به حسن نامگذاري اين کتاب اشاره کرد و گفت: نامگذاري اين کتاب از حسن سليقه بالايي برخوردار است. از آنجايي ‌که تجلي قرآن کريم بر ديوان كبير مولانا بوده، به انعکاس آسمان در آينه اشاره شده است. بديهي است آينه به قدر و اندازه خود مي‌تواند منعکس‌کننده آن آسمان عظيم باشد.

وي در ادامه افزود: نکته ديگر در تدوين اين کتاب که نوع نگرش مناسب به کار گرفته است، انعکاس قرآن بر ديوان است نه آنچه که از قرآن در ديوان آمده. در واقع موضوع بررسي کتاب مولانا نيست. بلکه با تلاشي که انجام شده قرآن بررسي شده است که صور مختلف قرآني در اين کتاب چگونه بيان مي‌شود. پايه کار قرآن قرار گرفته است و انعکاس آن در ديوان مشخص شده است.

او ادامه داد: مساله حائز اهميت، مظلوميت و غربت ادبيات و فرهنگ ماست. با اينکه صدها سال از تاليف ديوان شمس مي‌گذرد، هنوز ما جاي خالي بررسي و پژوهش را در اين زمينه حس مي‌کنيم. اين مظلوميت در حدي است که اکثر افراد جامعه ما اصلا شمس تبريزي را نمي‌شناسند. در اين زمان کارهايي بايد انجام مي‌شده که نشده و بر همه ما واجب است که هر آنچه که از دست ما بر مي‌آيد در اين مرحله انجام بدهيم. ما از يک رمان ده‌ها فيلم و کارتون مي‌سازيم، ‌آثار مکتوب در اين زمينه بماند، اما با داشتن گنجينه‌هاي بزرگي در ايران ما دچار قصور شده‌ايم.

وي تاکيد کرد: سازمان چاپ و انتشارات وزارت ارشاد مفتخر است که تمامي آثار در اين زمينه را که باعث ارتقاي فرهنگ کشور مي‌شود، منتشر کند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین