تبیان، دستیار زندگی
هیفا وهبی گفت : من تحت فرمان حزب الله ورهبرش سید حسن نصرالله هستم و آماده اجرای دستورات او می باشم" .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هیفا وهبی تحت امر سید حسن نصر الله!

جنبش مقاومت اینترنتی "حماسنا" از حزب الله لبنان خواست تا با تاثیرگزاری بر هیفا وهبی خواننده مشهور لبنانی ،که معمولا هنگام اجرای ترانه هایش لباسهای نیمه عریان برتن می کند ،او را تشویق کند تا با وقار و حشمت ظاهر شود.

این درخواست "حماسنا" به دنبال اظهارات اخیر هیفا وهبی مطرح می شود که گفته است :"من تحت فرمان حزب الله و رهبرش سید حسن نصرالله هستم و آماده اجرای دستورات او می باشم" .

به گزارش العربیه ، حماسنا با پخش بیانیه جنجال برانگیزی روی وبگاه خود گفت :" ما حزب الله را تشویق می کنیم از فرصت استفاده کرده و اظهارات هیفا وهبی را غنیمت شمرده او را تشویق به برخوداری از وقار وحشمت وپایبندی به ارزشهای اسلامی کند ."

شایان ذکر است که "حماسنا" از چهار سال پیش این خواننده زن لبنانی را وارد لیست سیاه خود کرده و او را متهم می کند که"برهنگی و حرکات شهوت انگیز" را در ویدیو کلیپ های خود تبلیغ می کند .

قبلا روزنامه قطری "الرایه" وبرخی وبگاههای اینترنتی به نقل از هیفا وهبی نوشته بودند که او مایل است "به صفوف جنبش مقاومت حزب الله تحت فرماندهی سید حسن نصر الله بپیوندد ".

سید حسن نصرالله

فرصت طلایی

هیفا وهبی این سخنان را اخیرا به مناسبت دومین سالگرد جنگ لبنان وآزادی اسیران از زندانهای اسراییل بر زبان جاری کرده وافزوده است :"من می دانم که رسیدن به سید (حسن)سخت است ،ولی سعی خواهم کرد با او ملاقات داشته باشم ، تا به او بگویم که آماده انجام وظایف ملی خود تحت فرمان او هستم ." وی در ادامه گفته بود :"من افتخار می کنم تحت فرمان او باشم".

حماسنا این اظهارات هیفا وهبی را فرصت طلایی نامید وافزود :"دوری جستن از برهنگی وعدم افراط در آن ونیز به تن کردن لباسهای متین برای مصون نگهداشتن نسل نو ،اولین وظیفه ای می باشد که لازم است به آن عمل کند ."حماسنا در ادامه افزود: ما در حال حاضر از او نمی خواهیم که با حجاب شود ،البته اگر باحجاب شود چه بهتر ،ولی در غیر این صورت، حداقل از حرکتهای شهوت بر انگیز ،هنگام اجرای کنسرت و پوشیدن لباسهای نا مناسب دوری جوید وما از حزب الله می خواهیم تا بر اساس اظهارات خودش او را تحت تاثیر قرار دهد .

"حماسنا" که به جنبش اخوان المسلمین نزدیک می باشد در ادامه می گوید :" فعالیتهای گسترده حزب الله ،جذب خواننده ای مانند هیفا وهبی را آسان می نماید و چنین امری در وهله اول یک وظیفه دینی واجتماعی و حتی میهنی است ،خصوصا که برخی رسانه ها گزارش داده اند که شرکت های اسراییلی عکس های مستهجن وی را در سرزمینهای اشغال شده فلسطینی به فروش می رسانند ."

خبرگزاری رویتر و هیفا وهبی

خبرگزاری رویتر در سال 2006 تعریف و تمجید هیفا وهبی از سید حسن نصر الله را منتشر کرده بود . وی که شیعی تبار واز اهالی شهر نبطیه می باشد ، یکی از برادران خود را که گویا عضو جنبش شیعی امل بوده است در دهه هشتاد میلادی در نبرد علیه اسراییل از دست داده است .

خبرگزاری رویتر ضمن پخش گفته های هیفا وهبی با شگفتی افزود :" عجیب است که بشنویم هیفا وهبی از یک روحانی تعریف می کند که به خواننده هایی مثل او توجهی ندارد ، کما اینکه کانال تلویزیونی حزب الله (المنار) ترانه هایی خواننده هایی مانند هیفا را پخش نمی کند ".

شایان ذکر است که هیفا وهبی در مصاحبه ای با روزنامه "القدس العربی" در شماره روز دوشنبه 25-8-2008 چاپ لندن گفته بود " باعث افتخارمن است که شخصی همچون سید حسن نصر الله از سرزمینمان دفاع می کند".