تبیان، دستیار زندگی
رییس دفتر مقام معظم رهبری با حضور در نمازجمعه این هفته قم، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی را به عنوان امام جمعه جدید این شهر معرفی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با حضور رييس دفتر مقام معظم رهبري؛

امام جمعه جديد قم معرفي شد

محمدی گلپایگانی

رييس دفتر مقام معظم رهبري با حضور در نمازجمعه اين هفته قم، حجت الاسلام والمسلمين سعيدي را به عنوان امام جمعه جديد اين شهر معرفي کرد.

به گزارش خبرگزاري رسا، حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني، رئيس دفتر مقام معظم رهبري امروز طي سخناني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه و در مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمين سعيدي، امام جمعه جديد شهر قم گفت: شهيد آيت الله سعيدي از ياران باوفاي امام خميني(ره) بود که در تنهايي ايشان به نداي وي لبيک گفته و خالصانه در راه ايشان و انقلاب اسلامي جانفشاني کرد.

وي در ادامه افزود: فرزند اين شهيد بزرگوار امروز با نظر مساعد علما و فضلاي حوزه علميه قم، رسالت خطير امامت جمعه شهر مقدس قم را بر عهده گرفته و همچون 580 ائمه جمعه سراسر کشور، به تبليغ معارف ديني و روشنگري سياسي و اجتماعي مي پردازد.

حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هفته دولت و شهادت شهيدان رجايي و باهنر خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامي ايران مديون خون شهداي بزرگي است كه با فدا كردن جان خود، استقلال و آزادي را براي مردم به ارمغان آوردند.

وي با بيان اينکه امروز بر خلاف شايعات عده اي مبني بر رويگردان شدن جوانان از اسلام و انقلاب، اقبال مردم به مباني ديني روزافزون است، اظهار داشت: آنها عده معدودي از جوانان را كه با وضع نامناسب در خيابانها ظاهر مي‌شوند را نماد توده‌ها مي‌دانند، اين در حالي است كه توده مردم ايران مقيد به احكام اسلام بوده و در صحنه هاي انقلاب حاضر هستند.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري در ادامه خاطر نشان کرد: امروز كشور در بهترين شرايط قرار گرفته است و جملات رهبري در ديدار مسئولان با ايشان كافي بود.

وي همچنين تعهد، ايمان، ساده زيستي و انس بيشتر با مردم را از جمله مهمترين ويژگي هاي دولت نهم عنوان کرد و گفت: امروز دولت با وجود تمام کاستي ها و مشکلات در راه اعتلاي نظام و کشور گام برداشته و ما هم بايد براي رشد و توسعه كشور آنها را ياري دهيم.

حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني در پايان تصريح كرد: در شرايط فعلي كه آرمان هاي امام و انقلاب در کشور احيا شده است، دشمنان براي ضربه زدن و تضعيف اين آرمانها از هيچ توطئه و دسيسه اي فروگذار نخواهند کرد و همه بايد مراقب باشيم.