تبیان، دستیار زندگی
نخستین بانوی ایرانی که موفق شد مدال طلای المپیک را کسب کند، گفت: پیش از این هیچ تیمی ووشوی ما را به حساب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زهرا كریمی: حریفان از ما می‌ترسند

زهرا كریمی

نخستین بانوی ایرانی که موفق شد مدال طلای المپیک را کسب کند، گفت: پیش از این هیچ تیمی ووشوی ما را به حساب نمی‌آورد ولی خوشحالم كه با وجود پیشرفت‌های تكنیكی بسیار، حریفان از ما می‌ترسند.

سانشوكار وزن 60- كیلوگرم در گفتگو با ایسنا با اشاره به این كه اتفاق بزرگی در ووشوی بانوان رخ داده است، ‌اظهار داشت: نسبت به مسابقات آسیایی و جهانی پیشرفت بسیاری داشتیم و دستیابی به این مهم، ناشی از زحمات بسیار فدراسیون و كادرفنی است. تمرینات بسیار خوبی را سپری كردیم. خوب مسابقه دادیم و نتایج مناسبی نیز گرفتیم.

دارنده مدال طلای ووشو كه برای نخستین بار در حاشیه المپیك 2008 پکن برگزار شد، تصریح كرد: برگزاری این مسابقات، حتی در حاشیه المپیك بالاترین حد مسابقات بود. نفرات گلچین اوزان مختلف در این رقابت‌ها حاضر بودند و این بیانگر سطح بالای مسابقات است. معتقدم، این رقابت‌ها به لحاظ كیفیت از تمام مسابقاتی كه در آن شركت كرده بودیم، بالاتر بود.

ووشو، زهرا کریمی

وی افزود: هدف ما مسابقات پكن بود و کسب مدال طلا حاصل 6 ماه اردوی شبانه‌روزی مان بود. می‌خواهم در مسابقات جام جهانی سانشو كه در چین برگزار می‌شود، نتیجه خوبی بگیرم. بنابراین از امروز تمریناتم را دوباره آغاز می‌كنم.

نایب قهرمان مسابقات جهانی چین با بیان اینكه كشور میزبان روی مسابقات ووشو تبلیغات و سرمایه‌گذاری بسیاری كرده بود، متذكر شد: مسابقات در بهترین شكل ممكن برگزار شد. حضور مسوولان ارشد كمیته بین‌المللی المپیك و وزرای چین و اهدای مدال توسط آنها، امری بی‌سابقه بود. چین موفق شد ورزش ووشو را به خوبی به جهانیان نمایش دهد. امیدوارم این رشته المپیكی شود، البته ورود ووشو به المپیك ساده نیست.

کریمی در پایان با اشاره به اینكه ووشوی ما به عنوان یك قدرت پذیرفته شده است، گفت: پیش از این سطح ووشوی ما پایین بود و تیم‌ها از روبه رو شدن با ایران خوشحال می‌شدند ولی، خوشبختانه اكنون نگاه حریفان به ما تغییر كرده و روی ما حساب ویژه‌ای باز كردند. پذیرفته شدن ایران به عنوان یك قطب در ووشو اتفاق بزرگی است.