در سومین روز هفته دولت با حضور سردار سرتیپ مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خط تولید زیردریایی قائم در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع افتتاح شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خط تولید زیردریایی قائم افتتاح شد

در سومین روز هفته دولت با حضور سردار سرتیپ مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خط تولید زیردریایی قائم در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع افتتاح شد.

زیر دریایی

زیر دریایی قائم در كلاس نیمه‌سنگین، قابلیت حمل و پرتاب انواع اژدر، موشك‌های زیرسطحی و جابجایی نیروهای عملیات ویژه را داراست.

سردار سرتیپ مصطفی محمدنجار در آیین بهره‌برداری از خط تولید زیردریایی قائم، طی سخنانی با اشاره به طولانی بودن مرزهای آبی كشور، ضرورت حضور قدرتمند برای دفاع از حریم آبی كشور را مورد تاكید قرار داد و تصریح كرد: وزارت دفاع با این راهبرد، سرمایه‌گذاری وسیعی برای خوداتكایی در صنایع دریایی به منظور تجهیز نیروهای مسلح به پیشرفته‌ترین سلاح‌های سطحی و زیرسطحی انجام داده است.

وی با بیان این‌كه " امروز با همت و تلاش متخصصان نوآور و افتخارآفرین وزارت دفاع در تهیه و ساخت انواع شناورهای دریای به خوداتكایی نایل شده‌ایم، اظهار كرد: جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور قدرتمندانه در خلیج فارس و دریای عمان بزرگترین حافظ و پاسدار صلح و امنیت در این منطقه استراتژیك است.

وی گفت:‌ وزارت دفاع و نیروهای مسلح، مقتدر و با انگیزه جمهوری اسلامی ایران با تولید قدرت بازدارنده و با اقتدار كامل حافظ امنیت آبراه استراتژیك تنگه هرمز بوده و امنیت این آبراه حیاتی را برای خود و همه كشورهای منطقه حائز اهمیت می‌داند.

 

وزیر دفاع بزرگترین خطر برای امنیت خلیج فارس به ویژه تنگه هرمز را نیروهای فرامنطقه‌ای دانست و افزود: خروج كامل آنان زمینه را برای ایجاد امنیت پایدار در منطقه فراهم خواهد كرد.

وی تاكید كرد: كشورهای منطقه از ظرفیت و قابلیت لازم برای برقراری صلح، ثبات و امنیت دایمی در منطقه برخوردارند و تشریك مساعی، همكاری و وحدت عمل آنان را در این زمینه اهداف دشمنان، امنیت و پیشرفت منطقه را كه مبتنی بر طرح تفرقه بیانداز و حكومت كن می‌باشد را خنثی خواهد كرد.

وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بالاخص شهدای راه پاسداری از امنیت خلیج فارس خاطرنشان كرد: امروز امنیت و آرامش مرزهای آبی كشورمان مرهون فداكاری و رشادت دریادلان ایثارگری است كه با وجود همه سختی‌ها، جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته و خالصانه و با همه وجود آماده دفاع از حریم دین و میهن هستند.

همچنین با حضور وزر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران زیردریایی كلاس غدیر نیز رسما به ناوگان دریایی ارتش جمهوری اسلامی ملحق شد.

 

منبع:ایسنا