تبیان، دستیار زندگی
گفت و گوی اختصاصی دنیای ورزش با مسئول جدید ورزش بانوان استان تهران خانم فاطمه کرمزاده چهره خبرساز ورزش بانوان در یکی – دو هفته اخیر بود. انتصاب او به سمت سرپرست ورزش بانوان استان تهران، یکباره پس از استعفای ناگهانی مرضیه اک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ورزش بانوان

گفت و گوی اختصاصی دنیای ورزش با مسئول جدید ورزش بانوان استان تهران

خانم فاطمه کرمزاده چهره خبرساز ورزش بانوان در یکی – دو هفته اخیر بود. انتصاب او به سمت سرپرست ورزش بانوان استان تهران، یکباره پس از استعفای ناگهانی مرضیه اکبر آبادی صورت گرفت. آمدن کرمزاده دلگرمی خاصی به جامعه ورزشی بخشید، همه می گویند ورزش را باید به اهالی ورزش سپرد.

فاطمه کرمزاده از سال 1350 به استخدام سازمان تربیت بدنی درآمد، او در رشته بسکتبال فعال بود و بعدها تا پوشیدن پیراهن تیم ملی بسکتبال بانوان ایران پیشرفت کرد. او در فاصله سالهای 1355 تا 1359 رئیس ورزشگاه حیدرنیا (نصیری سابق) بود. بعد از انقلاب نیز در دوره ریاست نینا زرگر صالح، در استان تهران، کرمزاده معاون او بود و از آن به بعد، همواره در مقام معاونت این اداره باقی ماند. او از سال 62 نیز همکاری خود را با انجمن بسکتبال بانوان آغاز کرد.

اول دبیر شد بعد نایب رئیس و از سال 79 هم به ریاست انجمن بسکتبال رسید.

فاطمه کرمزاده در پیشینه خود سابقه زیادی در امر ورزش دارد، او که همسر علیرضا حاج قاسم ملی پوش سابق فوتبال است، همواره در یک خانواده ورزشی بوده و همین می تواند او را در انجام وظیفه تازه اش در اداره ورزش بانوان استان تهران بسیار کمک کند.

اکنون توجه تان را به مصاحبه با زن شماره یک ورزش استان تهران جلب می کنیم:

خانم کرمزاده، بعد از رفتن خانم نظر علی، شنیده شد که تصمیم به استعفا گرفته بودید، اما ماندید و حال مسئول ورزش بانوان استان تهران شده اید در این باره چه حرفی دارید؟

ببینید بعد از رفتن خانم نظرعلی، برای من ابلاغ زدند، همان ابلاغی که بعداً برای خانم اکبر آبادی آمد بنا به دلایلی منصرف شدم و ماندم. حالا هم بعد از اینکه حدود یک سال و نیم با خانم اکبر آبادی کار کردم، فکر می کنم این هم تکلیف بود به من سپرده شد و قبول کردم.

چرا در حکم انتصاب شما از عبارت سرپرست تربیت بدنی استان تهران استفاده شده؟

معمولاً ابتدا ابلاغ را به همین عنوان می دهند، بعد از چند ماه آن را دائمی می کنند و عنوان اصلی را می دهند. بعضی ها هم نوشتند و هم گفتند که کرمزاده سرپرست تهران شده به نظر خودم اصلاً مهم نیست که عنوان چه باشد، آمده ام کار انجام بدهم. تمام زندگی ام را در ورزش بوده ام، 30 سال سابقه کار در تربیت بدنی دارم، سعی می کنم تا وقتی هستم کار کنم، اصلاً مهم نیست تا کی اینجا هستم، مهم این است می خواهم دین خود را به بچه های ورزش ادا کنم. از آنها حمایت کنم، اصلاً هم شعار نمی دهم. مطمئن باشید اگر قولی دادم حتماً انجام میدهم، برای این کار از هر انتقاد و پیشنهادی بخصوص از طرف رسانه ها و شما مطبوعاتی ها استقبال می کنم، درب دفترم هم همیشه باز است و با آغوش باز پذیرای همه خواهم بود.

خانم کرمزاده سیاست های اصلی شما در اداره ورزش بانوان استان تهران چه خواهد بود؟

تصمیم دارم بیشتر روی ورزشهایی که بعد برون مرزی داشته وروی ورزش شهرستانهای استان تهران کار کنم، چون به نظرم شهرستان ها پشتوانه اصلی تهران هستند. ضمناً تمرینات تیم های تهران منسجم تر صورت می گیرد.

الان عمده ترین مشکلات استان تهران چه چیزهایی است؟

الان مشکل عمده ما این است که سالن بادی را خوابانده اند. کاش می گذاشتند سه سالن پشت بادی راه اندازی شود و بعد آن را خراب می کردند تا ما فعالیت کنیم. البته تکمیل سه سالن(تیر اندازی، شمشیر بازی و تیرو کمان) جزء کارهای عمرانی است، سخت دنبالش هستم که تا دهه فجر آماده شود. مدیر کل مجموعه ورزشی شهید شیرودی با ما بسیار همکاری می کند، رئیس تربیت بدنی استان تهران هم قول داده که هفته ای سه روز سالن های نصر و حیدرنیا را به ما بدهند.

از بدهی های استان تهران چه خبر؟

مسلماً پرداخت بدهی ها هم در برنامه کاری ام هست و سعی می کنم به تدریج آنها را بپردازم.

مگر خانم اکبر آبادی همه بدهی ها را صاف نکردند؟

نه هنوز بدهی داریم. خانم اکبر آبادی مقدار کمی از بدهی های معوقه سال 79 را پرداخت کرد.

چقدر بدهی مانده؟

خیلی.

ممکن است رقم آن را بفرمائید؟

حدود 30-40 میلیون از بدهی باقی مانده. دو سه مورد را خانم اکبر آبادی پرداخت کرد و چند مورد را اداره کل.

با تشکر از شما

خواهش می کنم خیلی ممنون .