تبیان، دستیار زندگی
فرمانده نیروی انتظامی کشور در جمع مبلغان اعزامی ماه مبارک رمضان، وضعیت معنوی جوانان کشور را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: باید با برنامه ریزی مناسب عقب ماندگی در عرصه فرهنگی و تبلیغی را جبران کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سردار احمدي مقدم:

بايد در روش‌ها و ابزارهاي تبليغي خود تجديد نظر کنيم

احمدی مقدم

فرمانده نيروي انتظامي کشور در جمع مبلغان اعزامي ماه مبارک رمضان، وضعيت معنوي جوانان کشور را نامناسب ارزيابي کرد و گفت: بايد با برنامه ريزي مناسب عقب ماندگي در عرصه فرهنگي و تبليغي را جبران کنيم.

به گزارش خبرگزاري رسا، سردار اسماعيل احمدي مقدم، فرمانده نيروي انتظامي کشور، امروز در نخستين روز از همايش علمي، کاربردي تبليغ که در سالن همايش هاي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم برگزار شد، با اشاره به تلاش هاي کشورهاي غربي براي از بين بردن اسلام خاطر نشان کرد: بايد بتوانيم براي مقابله با تهاجم غرب، گفتمان‌‌سازي و با تکيه بر پيشرفت هاي خودمان، هويت ديني و ملي مردم را تقويت كنيم.

وي با بيان اينکه امروز متأسفانه در عرصه فرهنگي و تبليغي، از نظر ابزار و روش عقب ماندگي زيادي داريم، اظهار داشت: بايد با برنامه‌ريزي مناسب و شناخت فرصت ها و تهديدها آينده بهتري را براي جهان اسلام رقم بزنيم.

سردار احمدي مقدم حضور گسترده و مقطعي مردم در مراسمات مذهبي را ملاک مناسبي براي ارزيابي ميزان دينداري مردم ندانست و گفت: نبايد به سطح حداقلي دين در جامعه رضايت داشته باشيم؛ بلکه بايد با راهکارهاي مناسب به مقابله با انحرافات جامعه بپردازيم.

وي در ادامه تأکيد کرد: براي اينكه بتوانيم گفتمان‌سازي داشته باشيم بايد در روش‌هاي فرهنگي و تبليغي خود تجديدنظر كنيم و در تبليغ دين از ابزارهاي روز بهره ببريم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي طرح ارتقاي امنيت اخلاقي و اجتماعي در کشور و دستاوردهاي مناسب آن اشاره کرد و گفت: اين طرح در اجرا با چالش‌هاي زيادي روبه‌رو شد و ده‌ها مقاله از سوي دشمن و خودي عليه آن نگاشته شد.

رييس نيروي انتظامي کشور ادامه داد: ما با اجراي اين طرح، مانع انجام کارهاي فرهنگي نبوده ايم و فقط در حيطه کاري خود به اجراي وظايف حکومتي و حفظ ظاهر جامعه عمل نموده ايم.

سردار احمدي مقدم خاطر نشان کرد: اگر نيروي انتظامي در سال‌هاي گذشته اقدامات لازم در بحث مقابله با بدحجابي را انجام نداده بود، امروز بي‌حجابي در كشور قطعي بود.

وي در پايان تصريح کرد: در اجراي طرح ارتقاي امنيت اخلاقي فقط صدا و سيما و قوه قضائيه از ما حمايت كردند و سياست اين طرح نيز در عدم قضايي شدن پرونده ها بود.