سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شما می توانید از مزایای یك دفترخانگی بهره مند شوید. هنوز راه هایی وجود دارند كه گوشه ی یكی از اتاق ها را به یك دفتر كار كوچك اما كارآمد تبدیل كنید. كامپیوتر را بی شك می توان جزء لاینفك زندگی در عصر حاضر دانست چرا كه این دستگ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با كمترین هزینه یك دفتر كار كوچك در خانه داشته باشید

شما می توانید از مزایای یك دفترخانگی بهره مند شوید. هنوز راه هایی وجود دارند كه گوشه ی یكی از اتاق ها را به یك دفتر كار كوچك اما كارآمد تبدیل كنید.

كامپیوتر را بی شك می توان جزء لاینفك زندگی در عصر حاضر دانست چرا كه این دستگاه مفید را می توان در اغلب خانه ها یافت. چه به منظور انجام كارهای جدی و چه به دلیل حفظ ارتباط با دنیای اینترنت و استفاده های آموزشی. كامپیوتر،  امروز در لیست وسایل متداول در خانه ها جای گرفته است. از این رو نیاز جدیدی در خانه های آپارتمانی و كوچك برای یافتن مكانی مناسب جهت جای دادن یك دستگاه كامپیوتر و وسایل و لوازم جانبی آن شكل گرفته است. در خانه های كوچك با تعداد محدود اتاق خواب ها اغلب امكان اختصاص دادن یك اتاق به اتاق كار برای قرار دادن میز تحریر و یا میز كامپیوتر و ایجاد یك دفتر كار خانگی وجود ندارد و به ناچار باید از بخشی از فضای یكی از اتاق ها اعم از اتاق خواب یا اتاق پذیرایی و نشیمن برای این منظور استفاده كنیم. اما جای دادن این وسیله در یكی از اتاق ها باید به گونه ای باشد كه به دكوراسیون و زیبایی ظاهری اتاق خدشه وارد نكند. اگر نمی توانید از مزایای یك دفترخانگی بهره مند شوید هنوز راه هایی وجود دارند كه گوشه ی یكی از اتاق ها را به یك دفتركار كوچك اما كارآمد تبدیل كنید، بدون آن كه به نمای ظاهری اتاق صدمه بزنید.

زمانی كه قصد دارید گوشه ای از یك اتاق رابرای ساخت دفتركار كوچكتان انتخاب كنید و چنانچه مایلید در این دفتركار به پروژه های نیمه تمام كاری و یا امور جدی بپردازید سعی كنیدخلوت ترین اتاق را برای این منظور در نظر بگیرید. به خصوصاگر در منزل كودكی دارید، كم رفت و آمدترین اتاق خانه را انتخاب كنید تا هنگام كار از سكوت و آرامش كافی برخوردار باشید.

فضایی در منزل را در نظر بگیرید كهاز نور كافی و متعادل برخوردار باشد.اگر اتاقی كه می خواهید دفتركار كوچكتان را در آن بسازید از نور مستقیم شدیدی در طول روز برخوردار است بهتر است برای پنجره های آن پرده های مناسبی تهیه كنید تا در مواقع لازم میزان نوری كه به درون اتاق می تابد قابل كنترل باشد.

در اولین گام برای ساخت این دفتركار كوچك فضای مورد نیازتان را محاسبه كنید، از قبیل سطوح كافی برای جای دادن كلیه لوازم جانبی و آنچه مایلید در این فضا در دسترس باشد. غیر از لوازم ضروری مورد نیاز در این فضا جایی نیز برای برخی اشیا مورد علاقه مانند یك قاب عكس یا یك گلدان كوچك در نظر بگیرید. افزودن این اشیا  كوچك به دفتركار خانگی در ایجاد شادی و آرامش در روحیه شما تأثیر بسزایی دارد.

 داشتن فضای كافی برای نگهداری از وسایل مورد نیاز كلید رسیدن به یك دفتر كار مرتب و منظم است. از این رو از میزهای كشودار استفاده كنید و در فكر نصب طبقات كوچك برای قرار دادن كتاب ها و سایر وسایل مورد نیاز باشید.

پس از انتخاب مكان قرارگیری دفتركار در گوشه ای از خانه و محاسبه سطح كار مورد نیاز باید در فكر راهی برای پنهان كردن آن در مواقعی كه مورد استفاده قرار نمی گیرد باشید. چرا كه نمای این دفتركار كوچك با میزی مملو از خرده  ریزهای گوناگون، مانیتور،  صفحه كلید و دیگر لوازم كامپیوتر در گوشه ای از پذیرایی یا اتاق خواب چندان زیبا نیست. از این رو بهتر است هنگام انتخاب میز كامپیوتر از میزهایی كه به صورت كمدهای دردار و به این منظور ساخته می شوند، بهره بگیرید. خوشبختانه این نوع میز كامپیوترهای كابینتی در كشور ما نیز ساخته می شوند، و ابعاد و تعداد طبقات آنها متناسب با اندازه مانیتور و دیگر قسمت ها و لوازم جانبی مانند پرینتر طراحی شده است. یك تخته كشویی نیز در این میزها به عنوان جای صفحه كلید تعبیه می شود. این نوع میزهای دردار به شما این امكان را می دهند كه پس از پایان كار كلیه وسایل كارتان را از نظرها پنهان كنید و از دفتركار شلوغ شما تنها نمای یك كمد مرتب و كوچك در كنار اتاق باقی بماند. در این صورت تنها صندلی شما باقی می ماند كه بهتر است دارای پایه های چرخ دار بوده تا به راحتی قابل جابه جایی باشد. پس از بستن درهای كابینت می توان صندلی را در كنار آن یا در گوشه مناسبی از اتاق قرار داد.

 گاه ممكن است شما در یكی از اتاق های منزل مثل اتاق خوابتان كمدهای دیواری داشته باشید كه از نظر اندازه و عمق قابل تبدیل به یك دفتر كار كوچك و جای مناسبی برای قرار دادن كامپیوتر و سایر وسایل جانبی آن باشد. در این صورت كافیست با نصب طبقات مناسب و در صورت امكان چند كشوی كوچك در این كمد دیواری ، مكان مناسبی برای قرار دادن كامپیوترتان بسازید. علاوه بر ساختن طبقات، لازم است با نصب چراغ های سقفی در داخل كمد نور كافی جهت كار در این فضا تأمین شود كه این امر نیز با یك سیم كشی تمیز روكار به راحتی قابل اجرا خواهد بود.

چنانچه امكان خرید میز كامپیوتر دردار و یا تبدیل كمد دیواری به جای مناسبی برای قراردادن كامپیوتر و وسایل آن  ندارید، می توانید به روش های ساده تر و كم هزینه تری نیز جای مجزایی برای كامپیوترتان بسازید. در گوشه ای از اتاق یك میز كامپیوتر كوچك دو طبقه قرار دهید. میزتان را از نوعی انتخاب كنید كه ضمن آن كه ابعاد كوچكی دارد با استفاده بهینه از فضای عمومی در زیر میز از طبقات و كشوهای متعدد برخوردار باشد تا بتوانید جهت جای دادن لوازم و وسایل كارتان از فضایی كه میز اشغال می كند بیشترین بهره را ببرید.

درست در بالای میز و با فاصله كافی از آن برای ارتفاع مانیتور یك یا دو تخته به صورت طبقات كوچك نصب كنید. حال برای پنهان كردن این دفتركار كوچك كافیست یك چوب پرده خمیده به شكل نیم دایره یا مستطیل با گوشه های گردشده در بالای میز كامپیوتر و طبقات نصب كنید. سپس با پرده ای به رنگ متناسب با دكوراسیون و سایر مبلمان و لوازم اتاق ، آن را در مواقع لزوم بپوشانید.

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین