سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ساده زیستن داوطلبانه حركتی پرطرفدار است كه به سرعت میان گروههای مختلف مردم مرسوم می گردد. هدف این روش، ساده نمودن زندگی فرد از روی اختیار است، نه بر اثر نیاز و احتیاج. یعنی یك سرپوش بر تمایلات خود بگذارید و این كار را نه از...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با ساده زیستن داوطلبانه آشنا شوید


ساده زیستن داوطلبانه حركتی پرطرفدار است كه به سرعت میان گروههای مختلف مردم مرسوم می گردد. هدف این روش، ساده نمودن زندگی فرد از روی اختیار است، نه بر اثر نیاز و احتیاج. یعنی یك سرپوش بر تمایلات خود بگذارید و این كار را نه از روی اجبار، بلكه از روی علاقه و میل انجام دهید. حكمت و آرامش فراوانی در قرار دادن سرپوش بر آنچه می خواهید، می یابید و از آن طریق می توانید از آنچه كه از پیش داشته اید، لذت ببرید. ساده زیستن وقت، پول و انرژی شما را آزاد می كند تا بتوانید مقدار بیشتری را صرف خود و خانواده نمایید.

اغلب مردم  دریافته اند كه «چشم و هم چشمی» و «بدین رویه پیش رفتن» فرد را عاصی كرده، بهره وری را پایین می آورد و این كار استرس زا و وقت گیر می باشد. بسیاری از ما عادت كرده ایم كه همواره خواست ها، نیازها و تمایلات خود را افزایش دهیم. اكثر ما معتقد هستیم كه بیشتر داشتن بهتر است ؛ مثلاً خرده ریزهای بیشتر، كارهای بیشتر برای انجام، تجربیات بیشتر و غیره. اما آیا حقیقت این است؟

در مواردی، ما آنقدر مشغول هستیم كه این مطلب، مانع از لذت بردن ما از زندگی می گردد. به نظر می رسد كه هر دقیقه از روز واقعاً برنامه ریزی شده و به حساب آمده است. با عجله از فعالیتی به سراغ فعالیت دیگر می رویم. معمولاً به جای آن كه در فكر كاری باشیم كه در حال حاضر انجام می دهیم مشتاق هستیم كه بدانیم فعالیت بعدی چیست؟ به علاوه اكثر ما آدم ها، آپارتمان های بزرگ تر، اتومبیل های زیباتر، لباس های بیشتر و خرده ریزهای بیشتری می خواهیم. هر چه داشته باشیم كافی نیست. اشتهای ما برای فزونی طلبی سیری ناپذیر به نظر می رسد.

جالب تر آن كه حركت به سوی زندگی ساده تر محدود به متمولین نمی شود. گروه های وسیعی از مردم با موقعیت های اقتصادی متفاوت فلسفه آن را شناخته اند. تعدادی از مردم هستند كه با وجود درآمدهای بسیار محدود نسبت به این انتخاب حسن ظن داشته و آن را انتخاب نموده اند. آنها معتقدند این انتخاب از هر لحاظ فواید شخصی بسیاری را به همراه داشته است.

گاهی ساده كردن زندگی مستلزم تغییرات اساسی می باشد. مثلاً انتخاب زیستن در آپارتمانی كوچك تر و ارزان تر به جای تلاش فراوان برای پرداخت اجاره خانه ای بزرگ تر. این انتخاب می تواند زندگی شما را با استرس كمتری همراه سازد زیرا پرداخت اجاره آپارتمان كوچك تر آسان تر می باشد. تصمیمات معمول دیگر عبارت اند از ساده تر خوردن، بخشیدن لباسها به دیگران، یا ارائه پاسخ منفی به اكثر فرصت های انجام كار كه برای شما پیش می آید. هدف اتخاذ تصمیماتی برای آسان تر كردن زندگی و كاهش پیچیدگی های آن می باشد.

داشتن وسایل كمتر، یعنی این كه وسایل كمتری برای مراقبت، بیمه، فكر كردن، نگران بودن و نظافت دارید. هر آنچه كه به طور قسطی می خرید بهره ای دارد، و یك قبض اضافه برای پرداخت های ماهیانه است. داشتن خانه ای  وسیع،  مستلزم صرف وقت برای نظافت و نگهداری است. ساده زیستن داوطلبانه به معنی گذشتن از تمام دارایی ها نیست. اما در مقابل، گاهی با تهیه كردن وسیله ای (به جای آنكه خود را از آن رها كنید) زندگی شما آسان تر و ساده تر می گردد.

ساده زیستن به هر موردی قابل تعمیم نیست و به معنای سادگی فقیرانه نیز نمی باشد. شما می توانید با اتومبیلی گران قیمت رانندگی كنید و سادگی زندگی خود را نیز داشته باشید . در عین حال  می توانید از وسایل زیبا لذت ببرید و آنها را داشته باشید و البته منظور فقط راهنمایی است. یك رشته تصمیمات آگاهانه كه به دلیل آنكه می خواهید در كیفیت زندگی خود اصلاحاتی ایجاد نمایید، اتخاذ می كنید. كلید كار این است كه به آنچه در زندگی شما واقعاً مهم است صادقانه نظری بیندازید. اگر وقت، انرژی و آرامش بیشتری می خواهید، با دقت بیشتری به جستجوی آن بپردازید.

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین