تبیان، دستیار زندگی
مصاحبه ( آثار و مكتوبات علامه طباطبائی در دهمین نمایشگاه قرآن كریم ) به مناسبت یكصدمین سالگرد تولد فیلسوف بزرگوار و عالم فرهیخته جهان تشیع علامه طباطبائی مجموعه آثار  آن بزرگوار در غرفه ای به نام وی به نمایش گذاشته شده ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی بخشهای نمایشگاه

( آثار و مكتوبات علامه طباطبائی در دهمین نمایشگاه قرآن كریم ) به مناسبت یكصدمین سالگرد تولد فیلسوف بزرگوار و عالم فرهیخته جهان تشیع علامه طباطبائی مجموعه آثار  آن بزرگوار در غرفه ای به نام وی به نمایش گذاشته شده است .

این غرفه كه در بخش نرم افزار نمایشگاه استقرار پیدا كرده آثاری در خصوص زندگی ، تفكرات و مكتوبات ایشان را گرد آوردی نموده است . تفسیر ارزشمند المیزان ، دیوان اشعار ، سایر تالیفات ، كتابهای دستنویس و نیز دستنویس آخرین مكتوبات كامل نشده این استاد گرانقدر از جمله مواردی است كه در این غرفه در معرض دید مخاطبان قرار داده شده است . همچنین در یك اقدام ابتكاری آخرین لباسهای مورد استفاده استاد نیز در محل غرفه به نمایش گذاشته شده است .

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، چهارمین روز بر پایی خود را سپری کرد.

سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مثل هر سال به عنوان محل برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم انتخاب شده است که میزبان هزاران علاقمند به قرآن کریم و ائمه معصومین می باشد. در این دوره از نمایشگاه تعداد زیادی از شرکتها و موسسات داخلی و خارجی حضور دارند که در مقایسه با سالهای گذشته با رویکردی بهتر به این موضوع پرداخته شده است.

وارد سالن نمایشگاه که می شویم در انتهای ضلع غربی سالن نرم افزار غرفه موسسه اطلاع رسانی تبیان به چشم می خورد که در فضایی به مساحت 100 متر بر پا گردیده است. دست اندر کاران این مجموعه 8 نفر هستند که به سرویس دهی مهمانان این غرفه می پردازند.

رویکرد اصلی موسسه اطلاع رسانی تبیان پرداخت هر چه بیشتر به علوم  اسلامی تحت عنوان علوم و ابزار نوین می باشد که این کار نیز از طریق اینترنت و ارائه نرم افزار های متنوع صورت پذیرفته است.

درمحل غرفه تبیان بیش از 15 کامپیوتر برای  ارایه خدمات به مخاطبین درنظر گرفته شده که 4 سیستم، امکان اتصال رایگان کاربران به اینترنت و مشاهده سایت تبیان را فراهم می آورند و سایر سیستمها به معرفی محصولات چند رسانه ای این موسسه از جملهCD های هدی، مفاتیح الجنان ، صلوات و آموزش قرآن و آموزش نماز می پردازد.

لازم به ذکر است نزم افزارهای آموزشی قرآن و آموزشی نماز برنامه های ویژه ای هستند که برای مخاطبین کودک و نوجوان با گرافیک بسیار جذاب، طراحی و در دسترس عموم قرار داده شده اند.