سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یكی از برنامه های بسیار كارآمد و مفید كه جهت فشرده سازی فایلها استفاده می شود برنامه Win Zip است. توسط این برنامه شما به سادگی می توانید فایلها و پرونده های خود را تا حد زیادی فشرده كرده و به صورت آرشیو در آورید. حتی می توان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :


آموزش برنامه فشرده سازی

Win Zip

یكی از برنامه های بسیار كارآمد و مفید كه جهت فشرده سازی فایلها استفاده می شود برنامه Win Zip است. توسط این برنامه شما به سادگی می توانید فایلها و پرونده های خود را تا حد زیادی فشرده كرده و به صورت آرشیو در آورید. حتی می توانید فایلها را فشرده كرده و از طریق اینترنت برای دوستان و آشنایانتان ارسال نمائید. یكی از ویژگیهای منحصر به فرد این برنامه راحتی استفاده از آن است شما با چند آزمون و خطا به سادگی می توانید در كار با این برنامه استاد شوید . در این قسمت به بررسی قابلیت های این برنامه می پردازیم:

چگونه از برنامه Win Zip جهت فشرده سازی استفاده كنیم؟

1- آیا شما تا به حال به كارگاههای نجاری سر زده اید، در آنجا حتماً تا به حال گیره های نجاری را دیده اید. نجارها برای نگهداری قطعات مختلف چوب و حتی چسباندن دو قسمت از این گیره ها استفاده می كنند. آیكون برنامه Win Zip دقیقاً آیگونی شبیه یك گیره دارد و شاید بتوان گفت كه دقیقاً مثل یك گیره عمل می نماید. برای شروع كار بروی آیكون این برنامه در منوی- Start Programs و یا در روی رومیزی دو بار كلیك كنید تا كادر محاوره ای Welcome- Win zip Wizard در روی صفحه نمایش ظاهر گردد.

2- در كادر محاوره ای ظاهر شده گزینه Create a new zip file را انتخاب كرده و برروی Next كلیك كنید.

3- در كادر محاوره ای بعدی بر روی كلید Browse كلیك كرده و در پنجره ظاهر شده، محلی را برای ذخیره سازی فایل فشرده شده از قسمت Save in و یك نام را در كادر File name وارد كرده و روی كلید OK كلیك كنید و در كادر محاوره ای Win Zip Wizard كلید Next را كلیك كنید تا به قسمت بعدی بروید.

4- در صورتی كه می خواهید یك پوشه را Zip (فشرده) كنید بر روی كلید Add folders كلیك كنید و در صورتی كه می خواهید یك فایل را Zip كنید بر روی كلید Add folders كلیك كرده و از پنجره ظاهر شده فایل مورد نظرتان را انتخاب كرده و به روی كلید OK كلیك كنید و در پنجره Win Zip Wizard گزینه Zip Now را انتخاب كنید.

5- اگر مراحل فوق را قدم به قدم اجرا كرده باشید فایل شروع به Zip شدن می نماید. در پنجره ظاهر شده به روی كلید Close كلیك كنید تا بسته شود.

نكته

:

برای اینكه مثل من به وجد بیایید به روی فایل یا پرونده Zip شده راست كلیك كنید و اندازه و حجم آن را با قبل از فشرده سازی مقایسه نمایید.

استفاده از برنامه Win Zip جهت باز كردن فایلهای Zip شده

1- برای باز كردن فایلهای Zip شده نیز شما به برنامه Win Zip نیاز دارید. به روی آیكون گیره مانند Win Zip دو باركلیك كنید تا كادر محاوره ای Welcome to the Win zip Wizard در روی صفحه نمایش ظاهر گردد.

2- در كادر محاوره ای ظاهر شده به روی كلید Next كلیك كنید و در مرحله بعد گزینه unzip or install from an existing zip file را انتخاب كرده و كلید Next را كلیك نمایید.

3- در پنجره ظاهر شده بعدی فایل Zip شده مورد نظرتان را انتخاب نمایید. در صورتی كه فایل Zip شده مورد نظر شما در پنجره فوق وجود نداشت دكمه رادیویی Let me find it را انتخاب كنید.

4- در كادر محاوره ای باز شده فایل Zip را انتخاب كنید و برروی كلید Open كلیك كنید. بعد از یافتن فایل مورد نظرتان بر روی كلید Next كلید نمایید.

5- در كادر محاوره ای ظاهر شده بر روی كلید Unzip Now كلیك كنید تا فرایند باز شدن فایل Zip به پایان برسد حالا شما به سادگی می توانید از فایل باز شده استفاده كنید.

نكته

:

قبل از اینكه در پنجره آخر روی كلید Unzip Now كلیك كنید شما با كلیك كردن روی كلید Select different folder می توانید در پنجره باز شده یك محل را برای فایل باز شده مشخص نمایید.

برگرفته از روزنامه همشهری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین