وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
3 «تالار وحدت در آستانه‌ی تعطیلی» تالاروحدت مهمترین تالار در ایران و آبروی تئاتر ما محسوب می‌شود ایسنا- تعدادی از هنرمندان عرصه‌ی تئاتر ایران، با انتقاد از وضعیت فعلی تالار وحدت، نسبت به از بین رفتن جایگاه این تالار قدیمی و ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 2تیر ماه 1383

«تالار وحدت در آستانه‌ی تعطیلی»

تالاروحدت مهمترین تالار در ایران و آبروی تئاتر ما محسوب می‌شود

ایسنا- تعدادی از هنرمندان عرصه‌ی تئاتر ایران، با انتقاد از وضعیت فعلی تالار وحدت، نسبت به از بین رفتن جایگاه این تالار قدیمی و مهم كشور هشدار دادند.

دكتر علی رفیعی، كارگردان تئاتر در این باره گفت: در مراسم تودیع رئیس مركز هنرهای نمایشی، نسبت به وضعیت این تالار، حتی به وزیر ارشاد نیز، هشدار داده بودم!.

وی افزود: تالار وحدت مجهز‌ترین و شایسته‌ترین تالار مملكت است و وضعیتی كه هم اكنون برای آن پیش آمده، در خور و شایسته آن نیست.

رفیعی گفت: تالار وحدت به یك مدیرعامل هنرمند مقتدر، كاردان، باتجربه، مسلط و آشنا به مسایل تئاتری و موسیقی نیاز دارد كه در كنار آن، هیأت مدیره‌ای نیز برای مشورت باید وجود داشته باشد.

به گفته رفیعی، این تجربه، زمانی كه مدیریت تئاتر شهر برعهده او بود، موفق بوده است.

وی افزود: تالار وحدت باید از امكانات مالی مناسب برای حمایت از خلق آثار هنری ِ با كیفیت و متفاوت برخوردار باشد و نهادی شدن و انتخاب رئیسی برای این بنیاد، هیچ مشكلی از مشكلات تئاتر كشور را حل نخواهد كرد و به مرور زمان، این بنیاد تبدیل به تشكیلات اداری متحجری خواهد شد و كاری از پیش نخواهد برد.

كارگردان نمایش كـُلفت‌ها گفت: باید بودجه لازم برای خلاقیت‌های تئاتری و بودجه مناسب برای كارهای تجربی و تحقیقاتی مشخص شده باشد و هر گروهی برای به دست آوردن دستمزد و حقوق خود مجبور نباشد كاسه گدایی به دست بگیرد.

پری صابری نیز با بیان این مهم كه: تالار وحدت مهمترین تالار در ایران و آبروی تئاتر ما محسوب می‌شود؛هشدار داد: در صورتی كه نمایشهای پرقدرت و با كیفیت در این تالار به روی صحنه نرود به مرور زمان، تالار وحدت تماشاگران همیشگی خود را از دست داده و دچار رخوت و تعطیلی خواهد شد.

صابری افزود: تالار وحدت، مانند رستورانی است كه اگر غذای نامناسب و فاقد كیفیتی را به مشریان خود ارائه دهد به مرور زمان مشتریان خود را از دست می‌دهد و زمانی كه آن رستوران، خالی از مشتری شود، حتی دیگر كسی رغبت نمی كند وارد آن رستوران شود. تالار وحدت اگر تماشاگری نداشته باشد. شاید در آینده مجبور شویم آن را تعطیل كنیم.

كارگردان «سوگ سیاوش» گفت: شلوغی تالار وحدت مثل یك تنور گرمی است كه باعث می‌شود خمیر به آن بچسبد. به بیانی ساده تر، شلوغی تالار وحدت همواره باعث افزایش مخاطبان آن می‌شود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی طویل المدت و موشكافانه و با استفاده از هنرمندان مطرح و بنام تئاتر ایران می‌توان، رونق گذشته را به این تالار بازگرداند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین