سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیرماه 1383 پای صحبت ایرج نوذری ایرج نوذری: سینما بگیر، نگیر دارد  خبرگزاری ایسنا ما منتقد خوب كم داریم و همه نظر شخصی می‌دهند و كسی انتقاد سازنده نمی‌كند. هركه بخواهد تخصص من را زیر سوال ببرد هر جای دنیا كه باشد جوابش ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 1 تیرماه 1383

پای صحبت ایرج نوذری

ایرج نوذری: سینما بگیر، نگیر دارد

 خبرگزاری ایسنا ما منتقد خوب كم داریم و همه نظر شخصی می‌دهند و كسی انتقاد سازنده نمی‌كند. هركه بخواهد تخصص من را زیر سوال ببرد هر جای دنیا كه باشد جوابش را می‌دهم.

ایرج نوذری، كه اخیراً دو فیلم «ملاقات با طوطی» و «باج خور» از او در سینماها به اكران درآمده است، ضمن گلایه از انتقادهایی كه از بازیش در فیلم «باج‌خور» می‌شود، افزود: هر آدمی باید واقع گرا باشد. منتقد می‌آید و حرف خودش را می‌زند. من اصولاً در مورد انتقاد خیلی سرسخت هستم و منتقد جماعت و آنهایی را كه در این رشته قبول دارم می‌توانم با انگشت می‌توانم بشمارم.

وی درباره حضور خود در این فیلم گفت: «موتمن» سریال كلانتر را دیده بود و اعتقاد داشت لحن و میمیك صورت من حالت خاصی دارد و چون با حسن توكل نیا كار كرده بودم از طریق ایشان برای بازی در نقش «توفیق» كه یك حاجی بازاری مدرن امروزی بود از من دعوت كرد.

وی درباره‌ی حضور در فیلم «ملاقات با طوطی» نیز اظهار داشت: در این فیلم قرار بود نقش اصلی را من بازی كنم كه محمدرضا فروتن جایگزینم شد. درابتدای كار هم برای نقش اصلی ملاقات با طوطی قرارداد بسته شد ولی در بازنویسی، داودنژاد به این فكر افتاد به خاطر زبان‌هایی كه بلد بودم در نقش «طوطی» از من استفاده كند.

نوذری اظهار داشت: البته نقش «طوطی» سكانس‌های اضافه تری داشت و قرار بود چادری در بیابان زده شود و طوطی درآنجا با سران چند كشور جهان مشغول كارهایی مافیایی باشد. به خاطر همین، چون طوطی جای كار بیشتری داشت از بازی در نقش اصلی برایم جذاب‌تر بود. حتی بخاطر این نقش گوش‌هایم را سوراخ كردم و طرح گریم را خودم ارائه دادم. گروهی از دوستان من هم كه از چند كشور جهان بودند از اسپانیا برای شركت در نمایشگاه به ایران آمدند و من رضایت آنها را جلب كردم كه در فیلم حضور پیدا كنند، اما نشد و آنها از ایران رفتند و قرار شد به شكل امروز كار كنیم كه درنهایت باز هم از حضور در فیلم راضی هستم.

وی با بیان اینكه پیش‌بینی فروش بالایی برای این فیلم می‌شد تصریح كرد: سینما، بگیر و نگیر دارد. ممكن است یك كار خیلی خوب هم باشد ولی شكست بخورد، در سینمای ایران هیچ چیزی را ملاك نمی‌شود قرار داد.

نوذری افزود: این فیلم، هنوز برای فرهنگ ما جا نیفتاده است. در ملاقات با طوطی زیاده گویی شد. شاید داودنژاد در تجربه جدیدش همه چیز را می‌خواست با هم بگوید و آن وسط همه با هم قاطی شد و برای همه قابل هضم نبود و خیلی ها آخر فیلم را فهمیدند. یكی دیگر از معضلات فیلم مونتاژ آن بود و احساس می‌كنم درست درنیامده است. البته در كل نباید ارزش‌های خوب فیلم و تكنیك‌ها و بازیها را نادیده گرفت.

نوذری كه هم اكنون مشغول بازی در فیلم «رازها» به كارگردانی محمدرضا اعلامی است و دست او به خاطر حادثه‌ای در یكی از صحنه‌های فیلم رخ داده تحت عمل جراحی قرار گرفته است درباره‌ی این فیلم به گفت: برای اولین بار است در ایران، كمدی وحشت كار می‌شود و فكر می‌كنم پایان كار هم خاص باشد و من هم به دلیل خاص بودن فیلم در كار حضور پیدا كردم. فیلم كار خیلی نو و ارزنده‌یی است كه موضوعش خیلی تعلیق دارد.

وی كه سابقه بازی در فیلم‌هایی چون «اوینار» و «قهرمان» را دارد درباره ی كارهای دیگر خود گفت: مدتها بود كه به دلایلی نمی‌گذاشتند كار كنم كه این طلسم با سریال پدرخاك شكسته شد كه بعد از آن با كلانتر، ملاقات با طوطی، مسافری از هند، باج خور و رازها ادامه پیدا كرد. یك مجموعه 5 اپیزودی به نام ایران ما كه بر مبنای مستندات جنگ ساخته شده است را به همراه سری جدید مسابقات ستاره ها و سه فیلم نقش بر آب، فریاد در شب و هشتمین روز آماده پخش دارم و بعد از فیلم رازها هم قرار است در سریال 26 قسمتی مشق عشق به كارگردانی حسین حكمت‌جو بازی كنم، همچنین قرار بود در فیلم «گل یخ» ایفای نقش كنم كه«گلزار» جایگزین من شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین