تبیان، دستیار زندگی
چنانچه شما هم به بیماری "وسواس" مبتلا هستید به گفته های مرجع عالیقدر آیت الله مظاهری گوش فرا دهید و به كار بندید آنگاه خواهید دید كه به طور قطع و یقین و با ضمانت و قول این عالم فرزانه برای همیشه از شر "وسواس" نجات خواهید یافت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا من هم وسواسی هستم؟!

آیت الله العظمی مظاهری

وسواس، در یك تعریف؛ نوعی عارضه روانی و حالتی عصبی است كه فرد را در انجام امور دچار تردید و سر در گمی می‌سازد. وسوسه گاه در حوزه اعتقادات و افكار است و گاه در حوزه اعمال و امور عبادی و زمانی هم در حوزه امور غیر عبادی.

در وسوسه های فكری، گاهی اندیشه درباره خدا، انسان، مبدا و معاد شكل انحرافی به خود می گیرد و به گونه ای غیر منطقی زوایای روشن و تاریك ذهن آدمی را مورد هجمه قرار می دهد.

وسواس عملی نیز به گونه های مختلف از جمله شستشوی مكرر، افراط در انجام امور، دقت بیش از حد نیاز، پافشاریهای بی مورد و ... خود را نمایان می سازد.

نوع دیگری از وسواس وجود دارد كه می توانیم آنرا وسواس "ترس" بنامیم.

وسواس ترس عبارتند از: ترس از آلودگی، ترس از مرگ، ترس از طرد شدن، ترس از محیط‌های محدود، ترس از امری خلاف اخلاق و ترس از تحقق پیدا نكردن آرزوها.

آنچه در اینجا منظور نظر ماست وسواس در امور عبادی است.

در حوزه علم اخلاق برای درمان این نوع وسوسه ها راهكارهای متعددی وجود دارد از جمله دعا، مداومت بر برخی از اوراد وارده ار ناحیه معصوم، پناه بردن به خدا و قرآن و...

راهكارهای یاد شده البته به شرط توجه و حضور قلب و نیز مداومت می تواند اثر بخش افتد. اما گاه زمان مدیدی باید سپری شود تا درمان قطعی حاصل گردد.

اما راهكاری دیگری وجود دارد كه مشروط به تحقق شرایط آن، این درد بدتر از سرطان و این بیماری ایمان سوز و عقیده برانداز، برای همیشه از دامان وجود آدمی رخت برخواهد بست.

چنانچه شما هم به بیماری "وسواس" مبتلا هستید و یا می خواهید از دچار شدن به این درد بدتر از سرطان خود را مصون سازید به گفته های مرجع عالیقدر آیت الله مظاهری گوش فرا دهید و به كار بندید آنگاه خواهید دید كه چگونه با ضمانت و قول این عالم فرزانه برای همیشه از شر "وسواس" نجات خواهید یافت.

                                                                                                                                    

سخنان آیت الله العظمی مظاهری را از اینجا بشنوید

سایت تبیان

ابوالقاسم شكوری

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.