تبیان، دستیار زندگی
پایگاه رسمی باشگاه میلان از عقد قرارداد رسمی این تیم با رونالدینیو خبر داد.....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونالدینیو به میلان پیوست

رونالدینیو به میلان پیوست

پایگاه رسمی باشگاه میلان از عقد قرارداد رسمی این تیم با رونالدینیو خبر داد.

به نقل از ایسنا، در متن بیانیه رسمی میلانی‌ها آمده است: میلان و بارسلونا بر سر انتقال رونالدینیو به توافق رسید‌ه‌اند. رونالدینیو سپس برای انجام معاینه‌های پزشكی به میلان آمد و تا 30 ژوئن 2011 با این تیم قرارداد امضا می‌كند.

در این بیانیه مبلغ قرارداد مهاجم برزیلی بارسلونا عنوان نشده است اما، گفته می‌شود مبلغ این قرارداد بین 25 تا 28 میلیون یورو است.

بیانیه رسمی باشگاه میلان به تمامی شایعه‌ها مبنی بر پیوستن رونالدینیو به منچسترسیتی خاتمه داد.

زوج من و كاكا فوق‌العاده است

رونالدینیو به میلان پیوست

رونالدینیو پس از پیوستن به میلان بسیار هیجان زده شده و زوجش با كاكا در خط میانی این تیم را بسیار مثبت ارزیابی كرد.

در حالی كه 30 هزار نفر از هواداران میلان از حضور رونالدینیو در تیم خود استقبال كردند بازیكن برزیلی و پیشین بارسا گفت: «لحظه خاص و بی‌نظیری در دوره فوتبال من است. هر بازیكنی از پیوستن به میلان خوشحال می‌شود.»

رونالدینیو در ادامه درمورد باشگاه قبلی خود گفت: «سال‌های مهمی را به همراه جام‌های مختلف با بارسا پشت سر گذاشتم اما، در دوره اخیر هیچ چیز آن گونه كه باید پیش نمی‌رفت و جدایی من از بارسلونا تصمیم درستی بود.»

بازیكن 28 ساله برزیلی با اشاره به دوستی نزدیك خود با كاكا دیگر هافبك برزیلی میلان گفت: «اینكه ما دوستان نزدیكی با یكدیگر هستیم، حقیقت دارد. ما در تیم‌ ملی برزیل همواره خوب كار كردیم. او بازیكن بزرگی است و در كنار یكدیگر زوج فوق‌العاده‌ای را رقم خواهیم زد.»

رونالدینیو درمورد شرایط فعلی خود خاطرنشان كرد: «از نظر فیزیكی در وضعیت خوبی به سر می‌برم و می‌توانم 40 تا 45 بازی در یك فصل انجام دهم. درمورد شماره پیراهن خود هم هنوز چیزی نمی‌دانم.»

آدریانو گالیانی نایب رییس میلان نیز درمورد معاینه‌های پزشكی رونالدینیو گفت: « وی معاینه‌های پزشكی را به خوبی و به راحتی پشت سر گذاشت.»

آنجلوتی: نباید رونالدینیو  را محدود كرد

رونالدینیو به میلان پیوست

كارلو آنجلوتی امیدوار است رونالدینیو بار دیگر به فرم خوب سال‌های گذشته‌اش بازگردد. سرمربی میلان گفت نمی‌خواهد بهترین بازیكن سال‌های پیش جهان را در قالبی تاكتیكی گرفتار كند.

ستاره برزیلی بارسلونا چند روز پیش راهی میلان شد تا به جای بازی در جمع آبی‌ - اناری‌ها، روسونری پوش شود.

بسیاری از منتقدان می‌گویند پستی كه این برزیلی به طور معمول در آن بازی می‌كند، در سیستم میلان وجود ندارد. آنجلوتی در نشستی خبری این گونه افكار را رد كرد و گفت: «رونالدینیو هیچ پست ثابتی نخواهد داشت، بلكه بیشتر نقشی تهاجمی را ایفا خواهد كرد. فكر می‌كنم او مهاجمی است كه نباید با تاكتیك‌های خاص محدود شود. این برزیلی باید بتواند نیروی تازه به تیم بیاورد.»

سرمربی میلان ادامه داد:« او باید آزاد باشد تا بتواند توانایی‌ها و خلاقیت‌های خود را بروز دهد. بنابراین فكر نمی‌كنم كه او در نقش مهاجم نوك بازی كند. او در حمله در كنار مهاجمان دیگر بازی خواهد كرد.»

به این ترتیب آنجلوتی ایمان دارد كه جایگاهی مناسب برای ستاره جدیدش می‌یابد. وی افزود: «تیمی داریم كه راه حل‌های گوناگون و جایگزین زیادی را در اختیار من قرارمی‌دهد. در تیم كیفیت و قدرت زیادی وجود دارد. از این گذشته خوشبین هستم كه "رونی" خیلی زود دوباره آمادگی گذشته‌اش را بیابد.»

سرمربی میلان كه پیشینه بازی در این تیم را هم دارد، در پایان گفت: «او به تیمی می‌آید كه همه چیز به خوبی در آن جریان دارد. انتظار دارم كه دوباره عملكردی را نشان دهد كه او تا شش ماه پیش بروز می‌داد و او را برجسته می‌كرد. او شش ماه پر دردسر را داشته است؛ اما، او بهترین بازیكن دنیای فوتبال بوده است. تا یك سال پیش او بهترین دنیا بود و فكر می‌كنم او در میلان دوباره به آنجا می‌رسد.»