تبیان، دستیار زندگی
نماینده طرح هجرت حوزه علمیه قم در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: در تابستان امسال، 73 مبلغ به روستاهای فاقد روحانی و محروم استان اعزام شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعزام 73 مبلغ در طرح هجرت تابستانه به سيستان و بلوچستان

اعزام مبلغ

نماينده طرح هجرت حوزه علميه قم در استان سيستان و بلوچستان اعلام کرد: در تابستان امسال، 73 مبلغ به روستاهاي فاقد روحاني و محروم استان اعزام شدند.

حجت الاسلام مرتضي زينلي، نماينده طرح هجرت حوزه علميه قم در استان سيستان و بلوچستان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري رسا در زاهدان گفت: طرح هجرت تابستانه از دهم تيرماه، در اين استان شروع شده و تا 25 مردادماه ادامه دارد که مبلغان و طلاب در محل هاي اعزامي افزون بر برگزاري کلاس هاي اوقات فراغت براي دانش آموزان و نماز جماعت؛ پاسخگوي سؤالات شرعي و ديني مردم هستند.

وي مدت زمان اين طرح را 45 روز بيان کرد و در ادامه افزود: از اين تعداد مبلغ در شهرستان هاي زاهدان، زابل، ايرانشهر، خاش و چابهار مستقر شده اند که بيشترين تعداد به شهرستان هاي ايرانشهر و زابل اعزام شده اند.

نماينده طرح هجرت حوزه علميه قم در سيستان و بلوچستان يادآور شد: بيشتر مبلغان اعزام شده از طلاب بومي اين استان هستند که در حوزه علميه قم مشغول به تحصيل هستند.

حجت الاسلام مرتضي زينلي در پايان خاطرنشان کرد: اکنون 53 مبلغ طرح هجرت بلند مدت، در اين استان مستقر هستند.