تبیان، دستیار زندگی
محمدحسین صفارهرندی در پیامی به مناسبت درگذشت خسرو شکیبایی آن مرحوم را تعالی یافته سینمای بعد از انقلاب دانست که بازی‌های صادقانه‌اش در خاطر مردم ایران یادگار می‌ماند ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام تسلیت وزیر ارشاد و رییس سازمان صدا و سیما

خسرو شکیبایی

آثار فاخر و ماندگار خسرو شکیبایی ارزشمندترین توشه او خواهد بود .

محمدحسین صفارهرندی در پیامی به مناسبت درگذشت خسرو شکیبایی آن مرحوم را تعالی یافته سینمای بعد از انقلاب دانست که بازی‌های صادقانه‌اش در خاطر مردم ایران یادگار می‌ماند. در پیام تسلیت وزیر ارشاد آمده: خسرو شکیبایی هنرمند محبوب پرده نقره‌ای به خلوت ربوبی بار یافت و جامعه فرهنگ و هنر کشور را به سوک نشاند. او تعالی‌یافته سینمای بعد از انقلاب بود و نقش‌آفرینی‌های صادقانه و بااحساسش همواره در خاطره مردم ایران یادگار خواهد ماند.

صفار هرندی در بخش پایانی پیام خود به مناسبت درگذشت مرحوم شکیبایی آورده است: بی‌تردید سینمای ارزشی ایران وامدار هنرمندانی چون شکیبایی است. فقدان این هنرمند متعهد را به خانواده گرامی‌اش و نیز به جامعه هنری کشور تسلیت می‌گوییم و برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان طلب مغفرت می‌کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما در پیامی به مناسبت درگذشت خسرو شکیبایی، از وی به عنوان هنرمندی توانا و خوشنام در عرصه هنر ایران یاد کرد. عزت‌الله ضرغامی در ابتدای پیام خود آورده است: خسرو شکیبایی، بازیگر توانایی که از "هامون" تا "دست‌های خالی" و از "روزی روزگاری" تا "اتوبوس شب" و "شیخ بهایی" در همه نقش‌هایش خوش درخشید و تابید، جان به جان‌آفرین سپرد و در شب رحلت شیرزن شجاع و شکیبای کربلا، حضرت زینب کبری (س) پرکشید و رفت.

در ادامه این پیام آمده است: آثار فاخر و ماندگار خسرو شکیبایی در 30 سال تاریخ هنر انقلاب اسلامی بهترین همدم و ارزشمندترین ذخیره و توشه وی در دیار باقی خواهد بود. اینجانب از خداوند متعال برای این هنرمند خوشنام غفران و رحمت الهی و برای خانواده محترم شکیبایی صبر و اجرا مسئلت می‌نمایم.

منبع خبر : مهر