تبیان، دستیار زندگی
این کرم که "جنگ جهانی سوم" نامیده شده است با ارسال ایمیل‌های جعلی برای کاربران شبکه اعلام می‌کند که نیروهای نظامی آمریکا به ایران حمله کرده‌اند و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیوع کرم جنگ جهانی سوم!

حمله آمریکا به ایران بلای جان رایانه‌ها!

یک موسسه امنیت انفورماتیکی در پی رزمایش موشکی ایران کرمی با عنوان "جنگ جهانی سوم" را شناسایی کرده که با ارسال ایمیلی جعلی عنوان می‌کند که آمریکا به ایران حمله کرده و جنگ جهانی سوم آغاز شده است.

وب

پس از انتشار خبر رزمایش موشکی ایران لابراتوارهای موسسه امنیت انفورماتیکی "وب سنس" یک حمله جدید ویروسی از نوع حملات "مهندسی اجتماعی" را کشف کردند که از خانواده کرم‌های "استورم" (کرم توفان) است.

حملات با مقوله "مهندسی اجتماعی" به گروهی از حملات ویروسی اطلاق می‌شود که برای هجوم با احساسات کاربران شبکه، بازی می‌کنند.

این کرم که "جنگ جهانی سوم" نامیده شده است با ارسال ایمیل‌های جعلی برای کاربران شبکه اعلام می‌کند که نیروهای نظامی آمریکا به ایران حمله کرده‌اند و با اشغال ایران جنگ جهانی سوم آغاز شده است.

این ایمیل‌های جعلی لینکی را به وب سایتی عرضه می‌کند که امکان دیدن فیلم مربوط به این خبر را فراهم می‌کند. این در حالی است که با کلیک روی این فیلم به جای مشاهده فیلم حمله آمریکا به ایران یک تروجان (اسب تراوا) روی رایانه کاربران بارگذاری می‌شود و به اطلاعات شخصی آنها نفوذ می‌کند.

براساس گزارش لس آنجلس تایمز، این ایمیل جعلی با تیترهایی چون: "20 هزار سرباز آمریکایی در ایران"، "ارتش آمریکا از مرزهای ایران گذشت" و "جنگ جهانی سوم آغاز شد"‍‍.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

آشنایی با کرم W32/Dorf-BF

Apophis؛ دزد آنلاین

آشنایی با کرم Dref-AF