سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
3 اسرار جدید نویسنده‌ی كتاب هری پاتر جی.ك رولینگ، مشهورترین نویسنده‌ی حال حاضر جهان همزمان با اكران سومین فیلم «هری پاترو زندانی آزكابان» اسرار جدیدی از دوران كودكی اش را در «جنگل دن» را فاش كرده است. به گزارش ایسنا، به نقل ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی و هنری 24 خرداد ماه 1383

اسرار جدید نویسنده‌ی كتاب هری پاتر

جی.ك رولینگ، مشهورترین نویسنده‌ی حال حاضر جهان همزمان با اكران سومین فیلم «هری پاترو زندانی آزكابان» اسرار جدیدی از دوران كودكی اش را در «جنگل دن» را فاش كرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از منابع خبری اینترنتی، در حالی كه جی.ك رولینگ از بیان گفته‌هایش از سوی شخصیت‌های این داستان خوشحال است، در سایت جدیدش جزییات زیادی از بیوگرافی‌اش را كه بیشتر بر سال‌های دوران نوجوانی در جنگل دن متمركز شده، فاش كرده است.

طبق این نوشته‌ها، زمانی كه «جوان» (نامی كه به تازگی از وی كشف شده است) تنها 9 سال داشت، به همراه خانواده‌اش به «تاتشیل» رفت تا به رؤیای زندگی در حومه‌ی لندن تحقق ببخشد.

رولینگ در این باره گفت: رفتن به حومه‌ی شهر با مرگ مادر عزیزم همزمان شد.

وی افزود، غم از دست دادن مادربزرگ براحساساتش درباره‌ی مدرسه‌ی تاتشیل كه هیچ گاه دوستش نداشته است، بسیار تأثیر گذارد.

وی همچنین گفت: در مدرسه‌ی راهنمایی« ویدن» فردی را دیدم كه تأثیر زیادی بر انتخاب حرفه‌ی نویسندگی‌ام داشت. من با او توانستم درباره‌ی آرزوهای بزرگ و نحوه‌ی موفقیت صحبت كنم. مادر رولینگ در ماه دسامبر سال 1990 در سن 45 سالگی درگذشت.

خالق پاتر در این باره گفت: بدترین رویدادی كه در دوران نوجوانی‌ام اتفاق افتاد، مریض شدن مادرم بود. مادر بسیار بدشانس بود. از زمان آغاز بیماری اش حال او هر روز بدتر می‌شد. من فكر می‌كنم اكثر مردم معتقدند مادران تباهی ناپذیرند؛ بنابراین شنیدن این كه مادر بیماری ناعلاجی هم چون تصلب شرایین دارد، یك شوك بود.

وی افزود: زمانی كه او ُمرد احساس كردم یك سنگ بر روی سینه‌ام افتاد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین