سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با مشخص شدن نام 54 ورزشكار ایرانی كه قرار است در بیست و نهمین دوره بازی‌های المپیك شركت كنند، برنامه روزشمار....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

با مشخص شدن نام 54 ورزشكار ایرانی كه قرار است در بیست و نهمین دوره بازی‌های المپیك شركت كنند، برنامه روزشمار مسابقات‌شان در پكن اعلام شد.

به نقل از ایسنا، كاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیك پكن در چهارده رشته و با حضور 54 ورزشكار خواهد بود كه برنامه‌های مسابقه ورزشكاران ایران به صورت روز به روز اعلام می‌شود. (همه زمان‌ها براساس زمان محل برگزاری‌ بازی‌ها یعنی پكن است)

 

* جمعه 18 مردادماه 1387

مراسم افتتاحیه بیست و نهمین دوره بازی‌های المپیك در پكن راس ساعت 8 و 8 دقیقه و 8 ثانیه روز 8 از ماه هشتم سال 2008 میلادی برگزار می‌شود.

این مراسم سه ساعت و 59 دقیقه ادامه می‌یابد و طی آن ورزشكاران همه كشورها از جمله ایران در این مراسم به رژه خواهند پرداخت.

 

* روز اول – شنبه 19 مردادماه

كاوه محرابی – بدمینتون دور نخست انفرادی - ساعت 9

قادر میزبانی- حسین عسگری و مهدی سهرابی - دوچرخه‌سواری جاده ساعت 11

نجمه آبتین - تیروكمان زنان راند نخست - ساعت 12

مسعود حاجی‌آخوندزاده – وزن 60- كیلوگرم جودو - ساعت 12

رده‌بندی و فینال - ساعت 18

مهدی قربانی – وزن 81 كیلوگرم بوكس – ساعت 13:30 دقیقه

هما حسینی و محسن شادی – تك نفره رویینگ - ساعت 13:50 دقیقه

حجت الله واعظی - تیروكمان مردان راند نخست - ساعت 15

محمد علیرضایی - دور مقدماتی شنای 100 متر قورباغه - ساعت 18:30 دقیقه

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

* روز دوم – یك‌شنبه 20 مردادماه

ورزشكاران ایرانی در دومین روز بازی‌های المپیك در سه رشته رودرروی حریفان خود قرار خواهند گرفت.

تیم ملی بسكتبال ایران نخستین تیمی خواهد بود كه فردا (یكشنبه) در دومین روز از بازی‌های المپیك به مصاف حریف خود خواهد رفت. روسیه حریف ایران در این دیدار خواهد بود. این بازی ساعت 5 و 30 دقیقه به وقت تهران برگزار خواهد شد.

آرش میراسماعیلی جودوكار ایران دومین ورزشكار ایرانی خواهد بود كه از ساعت 8 و 30 دقیقه به وقت تهران به مصاف حریف لهستانی خواهد رفت.

مرتضی سپه‌وند بوكسور ایرانی در وزن 64 كیلوگرم هم از ساعت 15 رودرروی حریف خود قرار خواهد گرفت.

در صورتی كه علیرضایی بتواند در رقابت امروز خود به مرحله‌ی بعد صعود كند، فردا از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح در دور دوم رودرروی حریفان خواهد ایستاد.

 

* روز سوم – دوشنبه 21 مردادماه

محمد علیرضایی (در صورت صعود) - فینال 100 متر قورباغه - ساعت 10

علی معلومات – وزن 73- كیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

هما حسینی و محسن شادی – رقابت گروه بازنده‌ها – ساعت 15:30 دقیقه

 

* روز چهارم – سه‌شنبه 22 مردادماه

دیدار تیم بسكتبال ایران با لیتوانی

حمید سوریان – وزن 55 كیلوگرم كشتی فرنگی – ساعت 9:30 دقیقه

مرحله رده‌بندی و فینال این وزن ساعت 16 آغاز می‌شود.

حامد ملك‌محمدی – وزن 81- كیلوگرم جودو – ساعت 12

رد‌ه‌بندی و فینال ساعت 18

هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) – مرحله یك چهارم نهایی گروه بازنده‌ها – ساعت 16

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

* روز پنجم – چهارشنبه 23 مردادماه

علی محمدی – وزن 66 كیلوگرم كشتی فرنگی – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله رده بندی و فینال این وزن ساعت 16 آغاز می‌شود.

حجت الله واعظی (در صورت صعود) – مرحله راهیابی به شانزده نفر – ساعت 10

حسین قمی – وزن 90- كیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

علی مظاهری – وزن 91 كیلوگرم بوكس – ساعت 13 و 30 دقیقه

هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) – مرحله یك چهارم نهایی انفرادی رویینگ – ساعت 14 و 50 دقیقه

 

* روز ششم – پنج‌شنبه 24 مرداد ماه

دیدار تیم ملی بسكتبال ایران با تیم ملی استرالیا

سامان طهماسبی، قاسم رضایی و مسعود هاشم‌زاده – به ترتیب در اوزان 84، 96 و 120 كیلوگرم كشتی فرنگی – ساعت 9:30 دقیقه

مرحله رده بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

نجمه آبتین (در صورت صعود) – مرحله یك هشتم نهایی تیروكمان انفرادی – ساعت 10:30 دقیقه

رقابت برای كسب مدال این ماده ساعت 16 آغاز می‌شود.

مهدی قربانی (در صورت صعود) – دور دوم وزن 81 كیلوگرم بوكس – ساعت 13:30 دقیقه

هما حسینی و محسن شادی ( در صورت صعود) – مرحله نهایی گروهی – ساعت 14:10 دقیقه

مرتضی سپه‌وند – دور دوم وزن 64 كیلوگرم بوكس – ساعت 19

 

* روز هفتم - جمعه 25 مردادماه

امین نیك‌فر – مرحله مقدماتی پرتاب وزنه – ساعت 9:5 دقیقه

حجت الله واعظی (در صورت صعود) – مرحله یك هشتم نهایی تیروكمان انفرادی – ساعت 10:30 دقیقه

رقابت برای كسب مدال این ماده ساعت 16 آغاز می‌شود.

محمدرضا رودكی – وزن 100+ كیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

كاوه محرابی (در صورت صعود) – مرحله نیمه نهایی بدمینتون انفرادی – ساعت 18:30 دقیقه

سجاد مرادی – راند اول دوی 1500 متر – ساعت 19:10 دقیقه

امین نیك‌فر (در صورت صعود) – مرحله نهایی پرتاب وزنه – ساعت 21

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

* روز هشتم – شنبه 26 مردادماه

دیدار تیم بسكتبال ایران با تیم آرژانتین

احسان حدادی و عباس صمیمی – مرحله مقدماتی پرتاب دیسك – ساعت‌های 10:40 دقیقه و 12:5 دقیقه

هما حسینی ومحسن شادی (در صورت صعود) – فینال رویینگ تك پاروه مردان و زنان – ساعت 14

 

* روز نهم – یكشنبه 27 مردادماه

سجاد مرادی (در صورت صعود) – مرحله نیمه نهایی دوی 1500 متر – ساعت 21:55 دقیقه

مرتضی سپه‌وند و علی مظاهری (در صورت صعود) – مرحله نیمه نهایی اوزان 64 و 91 كیلوگرم بوكس – ساعت 19

اصغر ابراهیمی – گروه A دسته 94 كیلوگرم وزنه‌برداری – ساعت 19

 

* روز دهم – دوشنبه 28 مردادماه

رقابت تیم بسكتبال ایران با تیم ششم گروه A بسكتبال المپیك كه هنوز مشخص نشده است.

محسن بیرانوند – گروه A دسته 105 كیلوگرم وزنه‌برداری – ساعت 19

 

* روز یازدهم – سه‌شنبه 29 مردادماه

عباس دباغی و مراد محمدی – اوزان 55 و 60 كیلوگرم كشتی آزاد – ساعت 9:30 دقیقه

مرحله رده بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

افشین نوروزی – مرحله مقدماتی و راند نخست تنیس روی میز مردان – ساعت 10

احسان حدادی و عباس صمیمی (در صورت صعود) – فینال پرتاب دیسك – ساعت 21

سجاد مرادی (در صورت صعود) – فینال 2500 متر – ساعت 22:50 دقیقه

مهدی قربانی (در صورت صعود) – مرحله یك چهارم نهایی وزن 81 كیلوگرم – ساعت 19

رشید شریفی – گروه A دسته 105+ كیلوگرم وزنه‌برداری – ساعت 19

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

* روز دوازدهم – چهارشنبه 30 مرداد

سارا خوش جمال فكری و رضا نادریان در اوزان اول زنان و مردان تكواندو – ساعت 9

رده‌بندی و فینال ساعت 15

مهدی تقوی و میثم مصطفی جوكار – اوزان 66 و 74 كیلوگرم كشتی آزاد – ساعت 9:30 دقیقه

مرحله رده بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

افشین نوروزی – راند دوم تنیس روی میز مردان – ساعت 10

تیم بسكتبال ایران (در صورت صعود) – مرحله یك چهارم نهایی – ساعت 14:30 دقیقه

سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی – مرحله مقدماتی دوی 800 متر – ساعت 19

 

* روز سیزدهم – پنج‌شنبه 31 مردادماه

رضا یزدانی، سعید ابراهیمی و فردین معصومی–به ترتیب در اوزان84، 96 و 120 كیلوگرم كشتی آزاد –ساعت 9:30 دقیقه

مرحله رده‌بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

افشین نوروزی – راند سوم تنیس روی میز مردان – ساعت 10

راند چهارم این رقابت هم عصر همان روز برگزار می‌شود.

سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی – مرحله نیمه نهایی دوی 800 متر، ساعت 19:50 دقیقه

 

* روز چهاردهم – جمعه اول شهریورماه

هادی ساعی – وزن سوم تكواندو – ساعت 9

رده‌بندی و فینال ساعت 15 برگزار می‌شود.

مرتضی سپه‌وند و علی مظاهری (در صورت صعود) –مرحله نیمه نهایی اوزان 64 و 91كیلوگرم بوكس–ساعت 13:30دقیقه

افشین نوروزی (در صورت صعود) نیمه نهایی تنیس روی میز مردان – ساعت 13:30 دقیقه

مهدی قربانی (در صورت صعود) – مرحله نیمه نهایی وزن 81 كیلوگرم بوكس – ساعت 19

تیم بسكتبال ایران (در صورت صعود) – مرحله نیمه نهایی – ساعت 20

روز شمار ورزشكاران ایران در المپیك

* روز پانزدهم – شنبه 2 شهریورماه

افشین نوروزی (در صورت صعود) – ادامه مرحله نیمه نهایی تنیس روی میز مردان – ساعت 10

سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی (در صورت صعود) – مرحله فینال دوی 800 متر – ساعت 19:30 دقیقه

مرتضی سپه‌وند و علی مظاهری (در صورت صعود) – فینال اوزان 64و 91 كیلوگرم – ساعت 19

افشین نوروزی (در صورت صعود) – رده‌بندی و مدال انفرادی تنیس روی میز مردان – ساعت 19:30 دقیقه

تیم بسكتبال ایران (در صورت صعود) – رده‌بندی و مدال تیمی – ساعت 12

 

* روز شانزدهم – یك‌شنبه 3 شهریورماه

مهدی قربانی (در صورت صعود) – فینال وزن 81 كیلوگرم – ساعت 13:30 دقیقه

مراسم اختتامیه بیست ونهمین دوره بازی‌های المپیك پكن شب روز شانزدهم بازی‌ها برگزار می‌شود.