سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
uot; است! باز هم محوراصلی برنامه "همیشه ورزش" شبكه 5 سیما اختصاص داشت به تیم ملی و خداداد عزیزی. پرویز ابوطلب و حسین فرزامی كه دو كارشناس برنامه بودند، همه جوره از خداداد حمایت كردند. در این برنامه علی كفاشیان هم ح...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خداداد: صعود نكنیم "فاجعه قرن" است!

باز هم محوراصلی برنامه "همیشه ورزش" شبكه 5 سیما اختصاص داشت به تیم ملی و خداداد عزیزی. پرویز ابوطلب و حسین فرزامی كه دو كارشناس برنامه بودند، همه جوره از خداداد حمایت كردند. در این برنامه علی كفاشیان هم حضور داشت و طبق معمول فقط حرفها را تایید می كرد! با خداداد تماس گرفتیم و با خودش حرف زدیم.

آقای ابوطالب می گفت چرا یك بازیكن با تجربه تیم ملی با عملكرد بد تعویض نمی شود؟

اگر این جور حرفها مطرح نشود، خیلی بهتر است. برانكو هم حق دارد. الان كه تیم ملی باخته همه به راحتی انتقاد می كنند. البته پیش از این به او پیشنهاد های زیادی ارائه شده بود كه حالا كار به انتقاد كشیده است. از قدیم هم گفته اند اول پیشنهاد سپس نتقاد! اما هر چه كارشناسان و مردم گفتند برانكو گوش نكرد و كار را به اینجا رساند. الان هم من حرف نزنم بهتر است زیرا خودم ذینفع هستم و... فقط امیدوارم به جام جهانی 2006 آلمان صعود كنیم، همین.

آقای كفاشیان هم به طور غیر مستقیم از تو حمایت كرد؟

می گویند این اعتقاد مسئولین ورزش است ولی تا حالا هیچ اتفاقی نیفتاده و همه چیز مثل سابق است. اصلاً حرفم این است كه می خواهند با مردم چه كار كنند؟ آیا می توان تا ابد با افكار عمومی بازی كرد و پشت سر هم بهانه آورد؟ باور كنید نمی دانم واقعیت چیست؟ البته به خوبی می دانم آنها دوست دارند با این برنامه ها به تیم ملی كمك كرده و مشكل را حل كنند. فقط یك سوال هم دارم، چطور مردم، هواداران و این همه كارشناس نمی دانند ولی آنهایی كه در راس كار هستند همه چیز را می دانند؟ فكر می كنم باید همواره انتقاد پذیر باشیم.

در مورد باخت به اردن حرف بزن؟

در بازی با اردن چیز خاصی از بازیكنان ندیدم. این كه می گویند حریفمان را دست كم گرفتیم، اصلاً این طور نیست. آنها فوق العاده با برنامه مقابل ما ظاهر شدند و برای همه كارهایشان برنامه ریزی شده حركت كردند. همه دیدند اردنی ها چطور"تقه تقه" بازی كردند و در نهایت هم نتیجه گرفتند.

خیلی افسوس خوردی كه باختیم؟

متاسفانه اصلاً خوب كار نكردیم. اردنی ها به خوبی فضاهای موجود را از ما گرفتند و ... باور كنید نمی دانم چه بگویم؟ از دو حالت خارج نیست، یا این كه آنها و تیمهای آسیایی به سرعت در حال پیشرفت هستند، یا این كه فوتبال ما در حال عقب گرد است.

خیلی ها عقیده دارند اگر خداداد در بازی حضور داشت، نتیجه دیگری رقم می خورد؟

اما و اگرها زیاد است. به همین راحتی نمی توان به طور قطعی حرفی زد. از طرف دیگر خودم كه نباید در این رابطه حرف بزنم. اما به یاد داشته باشید در همه جای دنیا شرایطی را به وجود می آورند تا از موجودیت فوتبالشان بیشترین سود را ببرند. در فوتبال بازیكنان بزرگ را تحویل می گیرند، نه این كه حرف من در باره خداداد باشد، من از همه كوچكترم ولی چرا رئال می مادرید با هزینه های سنگین می رود و ستاره جهان را جمع می كند؟ چرا منچستریونایتد بازیكنان بزرگ دنیا را در اختیارمی گیرد؟ نقش بازیكنانی از این دست حیاتی است. و به همین دلیل هم مدیران این باشگاهها این ستاره ها را به خدمت می گیرند.

آیا خداداد به تنهایی می تواند مشكل تیم ملی را حل كند؟

نه من، هیچ بازیكنی با قاطعیت نمی تواند بگوید سرنوشت ساز می شود. البته اگر به تیم ملی دعوت شوم، همه تلاشم را می كنم تا بازیكن مفید و موثری باشم. كارشناسان هم كه می گویند خداداد باید در تیم ملی باشد. دلیل آنها هم این است كه در بازی های لیگ برتر دیده اند من آماده ام و می توانم كمك حال تیم ملی باشم.

شاید آقایان مثل مسابقات انتخابی المپیك عدم صعود را فاجعه ندانند و خیلی راحت بگویند نرفتن به جام جهانی هم فاجعه نیست؟

چرا نیست؟ آخر فاجعه است. اگر از این مرحله (مقدماتی) صعود نكنیم فاجعه قرن اتفاق می افتد. از این بدتر هم مگر می شود كه در مرحله اول حذف شویم؟ من می گویم اگر از همه مسابقات از جمله جام ملتهای آسیا، المپیك و... هم اوت شویم ولی به جام جهانی صعود كنیم ارزشمند است. همه این دست مسابقات در سطح پایین تری نسبت به رقابتهای جام جهانی قرار دارند. خودتان می دانید، همه مردم در تمام دنیا برای این مسابقات لحظه شماری می كنند و چشمشان به آن است. حتی این مسئله آنقدر حساس است كه رئیس جمهور سابق آفریقا (نلسون ماندلا) با رایزنیهای متفاوت میزبانی جام جهانی 2010 را به آفریقای جنوبی می برد.

چند در صد احتمال می دهی صعود كنیم؟

با شرایط موجود و با توجه به سه بازی باقیمانده كه باید در هر سه بازی امتیاز كامل را كسب كنیم، فقط 10 درصد شانس صعود داریم! مگر این كه یكسری اتفاقات بیفتد تا به جام جهانی برویم. به طور كلی شانس زیادی نداریم و...

قول می دهی اگر به تیم ملی دعوت شوی حاشیه درست نكنی؟

یادم نمی آید تا امروز برای تیم ملی حاشیه ای درست كرده باشم. همیشه هم یكسری افراد باعث شدند وارد حاشیه شوم. البته نه من، بلكه هیچ بازیكن دیگری نمی تواند دروغها و كارهای بد را تحمل كند.

آیا راه كاری یا پیشنهادی داری؟ اگر به جام جهانی نرفتیم چه كسی پاسخگو است؟

وقتی برانكو سلیقه اش این است كه من را قبول ندارد، باید چه كنم؟ نمی توانم كه بروم سر تمرین تیم ملی و بگویم من بازیكن خوبی هستم! شما بگوئید چه كسی را واسطه بفرستم؟ به زور كه نمی توانم خودم را به برانكو تحمیل كنم. اما اگر از صعود به جام جهانی باز ماندیم، خیلی از آقایان و برانكو و مسئولین فدراسیون فوتبال باید جوابگو باشند. آنوقت هیچ كس نمی تواند از زیر بار مسئولیت فرار كند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین