تبیان، دستیار زندگی
تام كروز گزینه اصلی برای حضور در نقش یك افسر سازمان سیا در فیلم جدید فیلیپ نویس است كه استودیو كلمبیا پیكچرز تهیه می‌كند ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تام كروز جاسوس روس‌ها

تام كروز

تام كروز گزینه اصلی برای حضور در نقش یك افسر سازمان سیا در فیلم جدید فیلیپ نویس است كه استودیو كلمبیا پیكچرز تهیه می‌كند.

ورایتی اعلام كرد: فیلم جدید كارگردان استرالیایی« ادوین‌ای. سالت» نام دارد و فیلمنامه آن را كرت ویمر نوشته است. نویس و كروز پیش از این قرار بود در طرح سینمایی متمم 28 همكاری كنند، اما اخیرا روی طرح ادوین ای. سالت متمركز شده‌اند.

بازیگر 46 ساله در این فیلم نقش یك افسر سازمان سیا را دارد كه به جاسوسی برای روس‌ها متهم می‌شود و باید پیش از آنكه او را به زندان بیندازند، از خود رفع اتهام كند. هر چند حضور كروز در طرح ادوین ای. سالت هنوز رسمی نیست، اما او از همان زمان كه ویمر فیلمنامه‌های اولیه را برای تری جورج و بعد پیتر برگ نوشت در كنار این طرح بود.

هر دو كارگردان از این طرح كنار كشیدند. منابع نزدیك به استودیو كلمبیا می‌گویند؛ تاریخ شروع فیلمبرداری ادوین ای. سالت هنوز مشخص نشده است. كروز در فیلم كمدی تندر استوایی به كارگردانی بن استیلر نقشی كوتاه دارد كه اواخر تابستان امسال اكران می‌شود.او فیلم ولكری به كارگردانی برایان سینگر را نیز آماده نمایش دارد كه در آن به نقش یكی از قهرمانان ملی آلمان ظاهر شده است.

كروز برای فیلم‌های متولد چهارم ژوئیه 1989، جری مگوایر 1996 و ماگنولیا 1999 نامزد اسكار بود.نویس با طرح ادوین ای. سالت بار دیگر به دنیای جاسوسی و سینمای اكشن بازمی‌گردد. او پیش از این فیلم‌هایی چون بازی‌های میهن پرستانه، خطر آشكار و حاضر و سینت را در این حوزه ساخته است و آتش گشودن او سال 2006 نمایش داده شد.

منبع : همشهری