تبیان، دستیار زندگی
10 گل برتر رقابت های یورو 2008 تا مرحله نهایی این مسابقات اعلام شد که در این میان وسلی اشنایدر با دو گل......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی 10 گل برتر یورو 2008

یورو و معرفی گلهای برتر

10 گل برتر رقابت های یورو 2008 تا مرحله نهایی این مسابقات اعلام شد که در این میان وسلی اشنایدر با دو گل برتر زده، بالاتر از دیگر گلزنان جام قرار دارد.

به نقل از یوفا، 10 گل برتر رقابت های جام ملت های اروپا تا دیدار نهایی به شرح زیر است:

فیلیپ لام ( آلمان 3 - ترکیه2) 25 ژوئن

شنتورک در دقیقه 86 دیدار با آلمان در مرحله نیمه نهایی رقابت های یورو 2008، بازی را به تساوی کشاند و ترکیه را در موقعیت صعود به مرحله نهایی قرار داد اما فیلیپ لام در واپسین لحظات بازی توپ ارسالی هیتزلسپرگر را وارد دروازه روشتو رچبر کرد تا آلمان طعم حضور در ششمین فینال جام ملت ها را بچشد.

فیلیپ لام زننده گل سوم آلمان به ترکیه

رومن پاولیچنکو (روسیه 3 - هلند یک) 21 ژوئن

پاولیچنکو در دقیقه 56 بازی، سانتر ارسالی سرگئی سماک را وارد دروازه ادوین فن درسار کرد. این اتفاق در ورزشگاه سنت ژاکوب بازل روی داد تا نام مهاجم اسپارتاک مسکو در میان کسانی قرار بگیرد که بهترین گل های جام را به ثمر رسانده اند.

باستین شواین اشتایگر (پرتغال 2 - آلمان 3) 19 ژوئن

شواین اشتایگر به یواخیم لو گفته که پس از اخراج در بازی مقابل کرواسی به هم تیمی های خود مدیون بوده است. او در بازی با پرتغال در سنت ژاکوب، خود را به سمت توپ ارسالی لوکاس پودولسکی سراند و گل خود را وارد دروازه کاروالیو کرد.

میشاییل بالاک (اتریش صفر - آلمان یک) 16 ژوئن

بعد از شکست مقابل کرواسی، فشار بر روی تیم آلمان بالا گرفت و این تیم در بازی مقابل اتریش، یکی از دو میزبان رقابت های یورو 2008، تیم خود را با ضربه ای از راه دور به آن چیزی رساند که آنها نیازمندش بودند. این اتفاق 4 دقیقه پس از آغاز نیمه دوم روی داد. یورگن ماچو هرگز توفیقی در مهار این ضربه آزاد نداشت.

نیهات قهوه چی (ترکیه 3 - جمهوری چک 2 )، 15 ژوئن

ترکیه در دیدار با جمهوری چک دو گل فوق العاده دیرهنگام به ثمر رساند و به بازی برگشت. نیهات قهوه چی، توپ حمیت آلتین تاپ را با ضربه ای موج دار، دور از دست های پتر چک، مماس با تیر افقی دروازه چک ، وارد دروازه این تیم کرد. ترکیه با این پیروزی به یک چهارم نهایی صعود کرد.

نیهات کاپیتان تیم ملی ترکیه

وسلی اشنایدر (هلند 4 - فرانسه یک ) 13 ژوئن

گل سوم هلند مقابل فرانسه که توسط آرین روبن به ثمر رسید شایسته قدردانی است اما گل چهارم هلند بهتر بود. اشنایدر توپ را از روی خط محوطه جریمه ، به زیر طاق دروازه گرگوری کوپه کوبید.

رابین فن پرسی (هلند 4 - فرانسه یک ) 13 ژوئن

رود فن نیستلروی با حرکتی عالی از نیمه زمین، توپ را به آرین روبن رساند و او با دقت هرچه بیشتر توپ را برای رابین فن پرسی ارسال کرد. او توپ را به صورت چکشی روانه دروازه فرانسه کرد و ضرب آن بیشتر از آن بود که گرگوری کوپه توان مهارش را داشته باشد.

زلاتان ابراهیموویچ (یونان صفر - سوئد 2) 10 ژوئن

بازی به نظر می رسد با نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد البته حرکت درخشان زلاتان ابراهیموویچ، این تصور را از میان برد. او پس از اینکه با هنریک لارسن در منطقه جریمه تیم یونان، توپ هایی را رد و بدل کرد، در نهایت توپ را در گوشه راست دروازه آنتونیوس نیکوپولیدیس قرار داد.

دیوید ویا (اسپانیا 4 - روسیه یک ) 10 ژوئن

دیوید ویا یک توپ مرده را از دروازه اسپانیا زنده کرد و با یک ضد حمله سریع با کمک خوان کاپدویلا و آندرس اینیستا دروازه ایگور آکینفیف را گشود.

وسلی اشنایدر (هلند 3 - ایتالیا صفر) 9 ژوئن

حرکت از جیوانی فن برونکهورست آغاز شد. او توپ را از زمین خودی به حرکت درآورد و آن را برای درک کویت ارسال کرد. این بازیکن هم با ضربه ای نرم و دقیق، توپ را در اختیار اشنایدر قرار داد تا او از فضایی اندک، توپ را وارد دروازه جیانلوییجی بوفون کند.

یورو و معرفی گلهای برتر