سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بال استعفای رهبر اركستر سمفونیك به دنبال نامه رهبر اركستر سمفونیك تهران برای كناره گیری از سمت خود، دبیرخانه موسیقی خواستار حمایت مسئولان دولتی از اركستر سمفونیك و رهبر آن شد. اركستر سمفونیك تهران آبروی فرهنگی و هنری كشور اس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی و هنری 18خرداد 1383

به دنبال استعفای رهبر اركستر سمفونیك

به دنبال نامه رهبر اركستر سمفونیك تهران برای كناره گیری از سمت خود، دبیرخانه موسیقی خواستار حمایت مسئولان دولتی از اركستر سمفونیك و رهبر آن شد.

اركستر سمفونیك تهران آبروی فرهنگی و هنری كشور است و تا چندی پیش قوی ترین اركستر خاورمیانه بود و به دلیل صرف عمر گرانمایه هنرمندان برای اعتبار و نتیجه دهی چنین جمعی لازم است از موسیقیدانان بزرگی چون ایرج صهبایی حمایت شود. وی گفت: تمامی خواسته های رهبر اركستر سمفونیك تهران، قانونی است و این خواسته ها باید از سوی مركز موسیقی وزارت ارشاد تامین شود و چند نوازنده نیز به اركستر افزوده شوند. پیرنیاكان با اشاره به رهبری اركستر سمفونیك گفت : ما با هنرمندان خصومتی نداریم ولی هنرمندانی چون چكناوریان باید در اولویت دوم باشند، نه این كه اینها در صدر باشند و اركستر سمفونیك و دیگر گروه های برتر موسیقی سنتی در انتهای جدول اهمیت قرار گیرند. وی پاسخگویی مسئولان معاونت هنری و مركز موسیقی را خواستار شد و سكوت این مسئولان را تعجب برانگیز خواند. گفتنی است، در چند روز گذشته ایرج صهبایی، رهبر اركستر سمفونیك تهران در نامه ای رسمی به مركز موسیقی خواستار افزایش بودجه 3 برابری اركستر، برگزاری آزمون نوازندگی، امضای قرارداد همكاری با نوازندگان، تبلیغ مناسب و برنامه زمان بندی شده برای اركستر شده بود. وی اعلام كرده بود كه به دلیل برآورده نشدن انتظارات از سمت خود كناره گیری می كند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین