تبیان، دستیار زندگی
مدیریت حوزه علمیه مسئولیت سنگینی است و جهاد در راه دین خداست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر حوزه علمیه قم

منویات رهبری و مراجع تقلید برای تحول در حوزه را اجرا می کنم

مقتدایی

مدیریت حوزه علمیه مسئولیت سنگینی است و جهاد در راه دین خداست.

به گزارش مرکز خبر حوزه، مدیر حوزه علمیه قم با اشاره به رسالت سنگین حوزه های علوم دینی در عصر کنونی تصریح کرد: حوزه باید همراه پیشرفت های جهان پیش رود.

وی با اشاره به بهره مندی از راهنمایی ها و ارشادات مراجع معظم تقلید در پذیرش مدیریت حوزه علمیه قم گفت: مراجع معظم تقلیدتأکید می کردند که این حوزه، متعلق به امام زمان (عج) و جهان اسلام است.

آیت‌الله مقتدایی با تأکید بر لزوم تحول در حوزه های علوم دینی، ابراز داشت: مقام معظم رهبری منادی تحول در حوزه های علمیه هستند و من تمام وقت خود را در اختیار حوزه می گذارم و این وظیفه را با عنایت خدا انجام می دهم و فرمایشات رهبری و مراجع عظام تقلید را دنبال خواهم کرد.

مدیر حوزه علمیه قم با تشریح رئوس برنامه های خود گفت: ارتقاء سطح علمی حوزه، شامل؛ ساماندهی برنامه درسی، تقویت دروس تخصصی، حمایت از فرهیختگان و ترسیم چشم انداز 20 ساله حوزه از نخستین اولویت ها خواهد بود.

وی اهتمام به تهذیب واخلاق را از دیگر عناوین مورد توجه در مدیریت خود بر شمرد و گفت: اخلاق در حوزه باید رسمی شود و علاوه بر مراجع معظم، فضلای توانمند نیز در این عرصه وارد شوند.

آیت‌الله مقتدایی برنامه ریزی برای تربیت نیروهای توانمند در تمام عرصه ها را از دیگر برنامه های خود بر شمرد و گفت: نظام ما اسلامی و بر محور ولایت فقیه است و حوزه باید نیروهای مورد نیاز را در تمام عرصه ها اعم از ائمه جمعه و جماعت، قضات و کارشناسان دینی تربیت کند.

وی با بیان این که طلاب باید با روش حکومت داری آشنا شوند، بیان داشت: امروز چشم جهانیان به قم و حوزه علمیه است و حوزه باید رسالت خود را به درستی انجام دهد و اگر بتوانیم مبلغینی کارآمد تربیت کنیم مردم دنیا برای شیعه شدن هجوم می آورند .

وی تقویت حوزه های علمیه شهرستانها را از دیگر برنامه های خود نام برد و گفت: تلاش می کنیم در هر استانی یک مدرسه علمیه بزرگ تأسیس کنیم تا طلاب در مقاطع مختلف تحصیل کنند و حضور چنین مدارسی منشأ برکات بسیاری برای هر منطقه خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه قم با اشاره به پیشرفت های جهان در تمام عرصه ها بویژه در عرصه ارتباطات و نقش اطلاع رسانی در انتقال معارف به جهان گفت: حوزه نیازمند شبکه مستقل صوتی وتصویری است تا مطالب خود را به جهانیان برساند و مردم را با معارف ناب اهل بیت (ع) آشنا کند.