تبیان، دستیار زندگی
رئیس مالزیایی کمیته داوران مسابقات جایزه بزرگ تیروکمان تهران گفت: پیشرفت تیراندازی با کمان در ایران روند صعودی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حجاب مانعی برای تیراندازی نیست

حجاب مانعی برای تیراندازی نیست

رئیس مالزیایی کمیته داوران مسابقات تیر و کمان گفت: پیشرفت تیراندازی با کمان در ایران روند صعودی داشته است.

بهارالدین جمال در گفتگو با مهر با بیان اینکه نصیرنژاد تنها داور بین المللی تیروکمان ایران است، اظهار داشت: من خودم به ایران پیشنهاد دادم که حداقل چهار نماینده را درکلاس بین المللی داوری در اندونزی شرکت دهد اما ایران تنها یک نفر را به ما معرفی کرده است.

وی با انتقاد از این موضوع افزود: این کلاس بین المللی فرصت خوبی برای تربیت داوران معتبر درهر کشوری است. متاسفانه در حالی تنها نام یک داوراز سوی ایران به ما داده شده که هر کشور می تواند چهار داور را به این دوره آموزشی اعزام کند.

این داور مالزیایی افزود: حتی برخی از کشورها به غیر از چهار داور دعوت شده هزینه حضور 5 تا 8 داور دیگر را برای شرکت در این دوره پرداخت کرده اند. قطعا این کلاس یک فرصت برای هر کشور است و نمی دانم چرا ایران از این فرصت استفاده نمی کند؟

حجاب مانعی برای تیراندازی نیست

وی در پاسخ به این سوال که آیا پوشش تیراندازان زن ایرانی مانعی برای موفقیت آنها در این رقابتها محسوب می شود یا نه ؟ گفت: حجاب یا لباس بر عملکرد هیچ تیرانداز زن و مردی تاثیر مثبت نمی گذارد بلکه ورزشکاری در این رشته موفق است که بتواند با قلبش تیراندازی کند.

عضو هیئت رئیسه کنفدراسیون تیراندازی باکمان آسیا تصریح کرد: تیراندازان ایرانی از چهار سال پیش نام بزرگی را در جهان کسب کرده اند که با توجه به نتایج آنها در میادین برون مرزی می توانم روند صعودی ایران را بسیار خوب توصیف کنم. کاملا روشن است که این رشته در ایران دگرگون شده و جایگاه خود را پیدا کرده است.

بهارالدین جمال با اظهار رضایت از برگزاری مسابقات جایزه بزرگ تیراندازی با کمان در تهران خاطرنشان کرد: پیشرفت تیراندازی با کمان ایران 90 درصدی بوده  است اما مطمئنا نمی توان این پیشرفت را تنها به داشتن پول خوب، ربط داد بلکه در این جا مدیریت حرف اول را می زند.