تبیان، دستیار زندگی
به جوانانی كه می‌آمدند، می‌گفتم كه هر كدام از شماها یك نسخه قرآن در جیب بغلتان داشته باشید. اگر در جایی منتظر كاری می‌ایستید و فراغتی پیدا می‌كنید، یك دقیقه، دو دقیقه، پنج دقیقه، نیم ساعت قرآن را باز كنید و به تلاوت آن مشغول شوید تا با این كتاب انس پیدا ك
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تا  می‌توانید قرآن تلاوت کنید

خاطره‌ای از آیة الله خامنه‌ای

قرآن كریم

از مقام معظم رهبری نقل شده است که: در دوران طاغوت، من در مشهد جلسات تفسیر و درس قرآن داشتم. به جوانانی كه می‌آمدند، می‌گفتم كه هر كدام از شماها یك نسخه قرآن در جیب بغلتان داشته باشید. اگر در جایی منتظر كاری می‌ایستید و فراغتی پیدا می‌كنید، یك دقیقه، دو دقیقه، پنج دقیقه، نیم ساعت قرآن را باز كنید و به تلاوت آن مشغول شوید تا با این كتاب انس پیدا كنید. تعدادی كه این طور عمل كرده بودند هر چند بسیار اندك بودند، لیكن احساس می‌كردم كه اینها با این كه غالباً هم عربی نمی‌دانشتند، اما از لحاظ فهم معارف اسلامی از دیگران برجسته‌تر بودند و به طور ممتازی با آنها تفاوت داشتند. انس با قرآن، معرفت عمومی یك كشور را بالا می‌برد. قرآن همه چیز ماست، نور است. این جوانان ما از وقتی كه با قرآن مأنوس شدند، وضعیت خیلی فرق كرد.

ما در طول هشت سال جنگ زیر آتش توپ و تفنگ، جوانانی در جبهه‌ها داشتیم كه به مجردی كه بر زمین می‌نشستند و اندك فراغتی پیدا می‌كردند، قرآنشان را باز می‌كردند و مشغول تلاوت می‌شدند یا مثلاً اگر در اتوبوس و یا كامیون نشسته بودند و داشتند می‌رفتند، قرآنشان را در می‌آوردند و بنا می‌كردند به خواندن. این است كه ما می‌گوییم قرآن همه چیز ما بوده است. الان هم به بركت قرآن كشور رو به پیشرفت است.

منبع:

حدیث ولایت، ج 9، ص 199.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.