تبیان، دستیار زندگی
حضرت ایت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رییس جمهور مجمع جزایر قمر اختصاص یک کرسی دائم در شورای امنیت سازمان ملل متحد به کشورهای اسلامی را ضروری دانستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در ديدار رييس جمهور مجمع جزاير قمر:

اختصاص يک کرسي دائم در شوراي امنيت سازمان ملل متحد به کشورهاي اسلامي ضروري است

دیدار رهبر

حضرت ايت الله خامنه‌اي، رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار رييس جمهور مجمع جزاير قمر اختصاص يک کرسي دائم در شوراي امنيت سازمان ملل متحد به کشورهاي اسلامي را ضروري دانستند.

به گزارش  خبرگزاري رسا، حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي، در ديدار احمد عبدالله محمد سامبي، رئيس جمهور مجمع جزاير قمر، اتحاد را نياز اصلي دنياي اسلام دانستند و با اشاره به امکانات بسيار ارزشمند کشورهاي اسلامي خاطرنشان کردند: دنياي اسلام با داشتن منابع غني طبيعي، موقعيت حساس جغرافيايي، گسترش سرزميني، جمعيت و نيروي انساني فعال و کارشناس مي تواند به يک قدرت تبديل شود اما قدرتمندان سنتي جهان با اين موضوع مخالفند.

ايشان به پيشرفت­هاي اخير کشورهاي اسلامي در زمينه هاي علمي و فناوري از جمله پيشرفت ملت ايران در دستيابي به انرژي صلح آميز هسته اي اشاره کردند و افزودند: دشمنان جهان اسلام، با اينکه مي دانند فعاليت­هاي هسته اي ايران صلح آميز است، با آن مخالفت مي کنند زيرا اين حرکتِ ملت ايران، برجسته و رو به جلوست.

حضرت آيت الله خامنه اي اختصاص يک کرسي دائم در شوراي امنيت سازمان ملل متحد، به کشورهاي اسلامي را ضروري و لازم دانستند و خاطرنشان کردند: جهان اسلام با وجود امکانات فراوان، از داشتن قدرت کافي براي دفاع از خود محروم است و بايد براي تحقق اين موضوع، کشورهاي اسلامي، گام­هاي عملي بردارند و موانع خيالي و اختلافات جغرافيايي، نژادي و مذهبي را فراموش کنند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سرمايه گذاري دشمنان براي اختلاف افکني ميان مسلمانان به ويژه دامن زدن به بحث شيعه و سني افزودند: متأسفانه در دنياي اسلام برخي سياستمداران، روشنفکران و علما در اين دام گرفتار شده اند اما همه بايد بدانند راه قدرتمند شدن دنياي اسلام اتحاد و همکاري قلبي و عملي کشورهاي اسلامي است.

در اين ديدار که آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور کشورمان نيز حضور داشت آقاي احمد عبدالله محمد سامبي رئيس جمهور مجمع جزاير قمر با ابراز خرسندي از ديدار با رهبر انقلاب اسلامي، گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران را خواستار شد.

وي با تأکيد بر ضرورت استفاده از تجارب کارشناسان ايراني در توسعه کشورش گفت: جزاير قمر براي رشد خود به برنامه ريزي مدون و ديدگاه­هاي کارشناسان جمهوري اسلامي ايران نيازمند است.