تبیان، دستیار زندگی
فیلم «هالك شكست‌ناپذیر» محصول كمپانی فیلم سازی مارول و فیلم «اتفاق» ساخته ‌ام نایت شیامالان به اعتقاد منتقدان همانند بمب صدا كرده و می‌توانند رقبای سرسختی برای كسب عنوان پرفروش‌ترین فیلم باشند ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

غول سبز به دنبال تسخیر سینما

فیلم هالك شكست‌ناپذیر

این هفته سینما‌های آمریكا شاهد زورآزمایی دو فیلم جدید برای به تسخیر در آوردن سینماهای این كشور هستند

فیلم «هالك شكست‌ناپذیر» محصول كمپانی فیلم سازی مارول و فیلم «اتفاق» ساخته ‌ام نایت شیامالان به اعتقاد منتقدان همانند بمب صدا كرده و می‌توانند رقبای سرسختی برای كسب عنوان پرفروش‌ترین فیلم باشند.

ورژن جدید فیلم هالك بازسازی فیلم به نمایش درآمده در سال 2003 به شمار می‌آید و شاید این نخستین بار در تاریخ سینما باشد كه بازسازی یك اثر سینمایی در چنین فاصله كوتاهی ساخته و به نمایش در می‌آید.

در نسخه جدید هالك بر صحنه‌های اكشن تاكید شده و گفته شده كه از نسخه اولیه پخته‌تر است.

هالك داستان دانشمندی است كه بر اثر یافته‌های خود دارای قدرت خارق‌العاده‌ای می‌شود و با هیبت یك هیولای سبز رنگ به جنگ دشمنانش می‌رود.

فیلم «هالك شكست‌ناپذیر» محصول كمپانی فیلم سازی مارول و فیلم «اتفاق» ساخته ‌ام نایت شیامالان به اعتقاد منتقدان همانند بمب صدا كرده و می‌توانند رقبای سرسختی برای كسب عنوان پرفروش‌ترین فیلم باشند.

در سال 2003 آنگ‌لی كارگردان هنگ‌كنگی فیلم هالك را با بازی اریك بانا و جنیفر كانلی ساخت كه فروش نسبتا خوبی داشت.

فیلم «هالك شكست‌ناپذیر» به كارگردانی «لوییس لتریه» بر اساس كتاب‌های كمیك استریپ «هالك» اثر «جیمی كیربای» و «استن لی» روانه پرده سینماهای دنیا خواهد شد.

از آثار این دو نویسنده تاكنون آثار سینمایی زیادی اقتباس شده است كه از مهمترین آنها می‌توان: «مرد عنكبوتی»، «مرد آهنی»، «مردان ایكس» و «چهار قهرمان» را نام برد.

در فیلم جدید هالك ادوارد نورتون نقش بروس بانر را بازی كرده و به غولی سبز رنگ تبدیل می‌شود. البته تصور ادوارد نورتن در نقش چنین شخصیتی كمی عجیب است.

نقش «جنیفر كانلی» را هم به «لیو تایلر» داده‌اند. نورتون پس از بستن قرارداد در بازنویسی بسیاری از صحنه‌ها نیز دخالت داشت.

او خودش یكی از طرفداران این شخصیت كمیك استریپ بوده و حتی در فیلم آنگ لی نیز تمایل خود را برای بازی در نقش اصلی اعلام كرده بود.

جالب اینكه لوییس لتریه برای كارگردانی فیلم «مرد آهنی» نیز تمایل خود را نشان داد اما این‌گونه نشد و كارگردانی هالك به او رسید.

بسیاری از تصاویری فیلم در كانادا فیلمبرداری شد.

به نظر می‌رسد تركیب «هالك» 2003 از «شكست‌ناپذیر» 2008قوی‌تر بود، اما می‌گویند جلوه‌های ویژه این یكی فوق‌العاده و تحسین‌برانگیز است.

در این هالك، «تیم راث» در نقش «امیل بلانسكی» دشمن همیشگی غول سبز ظاهر می‌شود و علاقه‌مندان به كمیك‌ها امیدوارند این یكی خیلی راحت الحلقوم‌تر و بدون افه‌های روشنفكری فیلم «آنگ لی» باشد.

كارگردان فرانسوی فیلم لوئیس لتریه همانند انگ لی از تلفیقی از بازی‌های بازیگران و انیمشن‌های كامپیوتری استفاده كرده است.

گفته شده كه این فیلم به اصل داستان هالك كه بر اساس شخصیت‌های كمیك استریپ ساخته شده وفادارتر است.

توزیع این فیلم بر عهده یونیورسال پیكچرز است.

فیلم هالك محصول 2003 در هفته نخست نمایش خود 62 میلیون دلار فروخت اما در هفته‌های بعد از جدول فیلم‌های پرفروش خارج شد.

اتفاق رقیب هالك

فیلم «اتفاق» نیز این هفته همزمان با فیلم هالك اكران می‌شود. نایت شیامالان آخرین بار در سال 2006 با فیلم بانویی در آب به سینما آمد كه با انتقاد شدید منتقدان روبرو شد.

گفته شده كه اتفاق فیلمی ترسناك است. خود شایمالان در مورد آن چنین می‌گوید: این فیلم بی نهایت ترسناك است و به معنای واقعی شما را خواهد ترساند.

این كارگردان هندی‌الاصل هالیوود گفت: «اتفاق» داستان یك معلم مدرسه با بازی «مارك والبرگ» است كه از یك بلای طبیعی كه تمام بشریت را تهدید می‌كند، می‌گریزد.

شیامالان ?? ساله گفت: این فیلم دقیقا شما را در موقعیتی قرار می‌دهد كه به این موضوع بیاندیشید كه اگر بدانید كه به زودی می‌میرید، چه خواهید كرد و یا آخرین كلمه‌ای كه به فرد مورد علاقه خود خواهید گفت، چیست؟

تماشای فیلم اتفاق كه از سوی كمپانی فاكس قرن بیستم روانه سینما‌ها شده است برای افراد زیر 17 سال ممنوع اعلام شده است.

به گفته تحلیلگران و منتقدان سینمایی دو فیلم هالك و اتفاق كه در دو ژانر متفاوت ساخته شده‌اند قابلیت این را دارند كه عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته را از آن خود كنند اما ظاهرا هالك شانس بیشتری برای كسب این عنوان دارد.

ابر قهرمان سبز رنگ

هالك Hulk معروف به هالك باور نكردنی ابر قهرمانی است كه در كمیك‌های مارول ظاهر شد. سازندگان این شخصیت استن لی و جك كربی هستند.

شخصیت اصلی داستان دكتر رابرت بروس بنر فیزیك‌دان هسته‌ای است كه در اثر تشعشعات اشعه گاما به هالك تبدیل شد و همیشه به خاطر خرابكاری‌های خود تحت تعقیب پلیس و ارتش بود.

هالك دركمیك‌های متفاوت به رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شد ولی بیشتر به رنگ سبز دیده می‌شد.

جالب اینكه هالك ابتدا قرار بود خاكستری باشد و حتی در چند نسخه اول كمیك هم خاكستری بود. اما بر حسب تصادف و اشتباه یك بار تركیب رنگ در چاپخانه چنان شد كه هالك سبز شد و این رنگ هالك مورد پسند طراحان قرار گرفت.

علاوه بر فیلم‌های سینمایی در سال‌های ????، ???? و ???? نیز سه سریال تلویزیونی بر اساس این شخصیت ساخته شد.

منبع : همشهری