تبیان، دستیار زندگی
تعیین قهرمان بیست و دومین دوره رقابت های جام حذفی ایران (جام آزادسازی خرمشهر) از فردا با دیدار تیم های پگاه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز ماراتن قهرمانی جام حذفی

آغاز ماراتن قهرمانی جام حذفی

تعیین قهرمان بیست و دومین دوره رقابت های جام حذفی ایران (جام آزادسازی خرمشهر) از فردا با دیدار تیم های پگاه گیلان و استقلال در ورزشگاه سردار جنگل رشت آغاز می شود و هفته آینده با برگزاری دیدار برگشت پایان می یابد.

به نقل از مهر، تیم فوتبال پگاه در حالی که فصل خوبی را در رقابت های لیگ برتر پشت سر نگذاشت و تا آخرین روز رقابت ها، در بیم سقوط به دسته پایین تر به سر می برد، در مسابقات جام حذفی دست به کار بزرگی زده و برای رسیدن به مرحله نهایی این رقابت ها، تیم های بزرگی چون سپاهان اصفهان و برق شیراز را از پیش رو برداشته است.

این تیم با اتکا به تماشاگران پر و پا قرص رشتی، عرصه را بر هر حریفی در ورزشگاه سردارجنگل تنگ می کند ضمن اینکه بازیکنانی چون سیدرضا چاوشی، امین متوسل زاده و هادی سهرابی روزهای به مراتب بهتری را نسبت به رقابت های لیگ برتر تجربه می کنند و آماده کسب عنوان قهرمانی در این رقابت ها هستند.

پگاه برای نخستین بار است که تا این مرحله از مسابقات فوتبال جام حذفی پیش آمده و همین مسئله انگیزه شاگردان دست نشان را دوچندان کرده است تا با تمام وجود در دیدار نهایی برای فتح جام حذفی تلاش کنند.

نادر دست نشان، سرمربی تیم پگاه، پیش از دیدار رفت مقابل استقلال می گوید: "موج جدیدی در رشت به راه افتاده و همه به نوعی از تیم پگاه حمایت می کنند تا به عنوان قهرمانی در جام حذفی دست پیدا کند. حضور پرتعداد تماشاگران در مسابقات و حتی زمان تمرینات، ما را دلگرم می کند که امیدوارانه تر از قبل برای پیروزی تلاش کنیم". شاید این موج جدید و دلگرم کننده در نهایت شگفتی پگاه را کامل کند، تیم پانزدهم جدول رده بندی را به عنوان قهرمانی جام حذفی برساند.

از آن سو، تیم استقلال با شمایلی جدید مقابل حریف خود صف آرایی می کند. تهرانی ها پس از اینکه قلعه نویی را به عنوان سرمربی جدید خود منصوب کردند، اکنون با انگیزه ای دو چندان مقابل پگاه به میدان می روند. ضمن اینکه این دو دیدار می تواند به نوعی انتقام شکست 4 بریک استقلال مقابل پگاه در رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه آزادی هم باشد.

برگزاری دیدار برگشت فینال جام حذفی در تهران را می توان از جمله خوش اقبالی های پرافتخارترین تیم ایران در این مسابقات دانست. استقلال در بازی برگشت می تواند با اتکا به خیل عظیم هواداران خود، برای پنجمین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

قلعه نویی که تیم بحران زده استقلال را به دیدار نهایی رسانده با علم به اهمیت این بازی می گوید: "ما برای قهرمانی دو 90 دقیقه را پیش رو داریم که باید با پیروزی در این دو دیدار و کسب عنوان قهرمانی ناکامی در لیگ برتر را جبران کنیم". او می داند که تیمش چه راه سختی را برای قهرمانی پیش رو دارد و قطعا با آمادگی کامل در این راه گام می نهد.

آبی پوشان تهرانی در سه دیدار گذشته خود به ترتیب مقابل تیم های ذوب آهن، راه آهن و فولاد خوزستان به لطف هنرنمایی وحید طالب لو، دروازه بان خود، در ضربات پنالتی به پیروزی رسیده اند و این بار نیز برای کسب عنوان قهرمانی، به دست های او چشم دوخته اند.

دیدار رفت دو تیم پگاه گیلان - استقلال فردا دوشنبه ساعت 17:30 در ورزشگاه سردار جنگل شهر رشت برگزار می شود و ساعت 18 روز 27 خرداد ، دیدار برگشت این دو تیم در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.