گروهبندی و برنامه یورو 2008
جام ملتهای فوتبال اروپا از 18 خرداد تا 9 تیر به میزبانی مشترک کشورهای سوئیس و اتریش با رقابت 16 تیم در قالب چهار گروه چهارتیمی انجام میشود.
گروهبندی و زمان برگزاری بازیهای جام ملتهای اروپا به شرح زیر است:
گروه A:
سوئیس، جمهوری چک، پرتغال، ترکیه
گروه B:
اتریش، کرواسی، آلمان، لهستان
گروه C:
رومانی، فرانسه، هلند، ایتالیا
گروه D:
اسپانیا، روسیه، یونان، سوئد
دیدارهای گروه A و C در سوئیس، و دیدارهای گروه B و D در اتریش انجام می شود.
همچنین برنامه کامل و زمان برگزاری کامل این مسابقات به وقت تهران، به شرح زیر است:
مرحله مقدماتی:
شنبه 18خرداد:
گروه A:
1- سوییس - جمهورى چك، ساعت 20:30 ، شهر بازل، ورزشگاه یاكوب پارك
2- پرتغال - تركیه، ساعت 23:15، شهر ژنو، ورزشگاه استاددوژنو
یكشنبه 19خرداد
گروه B:
3- اتریش - كرواسى، ساعت20:30، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل
4- آلمان - لهستان، ساعت ??:15، شهر كلاگن فورت، ورزشگاه ورترسى
دوشنبه 20 خرداد
گروه C:
5- رومانى - فرانسه، ساعت 20:30، شهر زوریخ، ورزشگاه لتزى گراند
6- هلند - ایتالیا، ساعت 23:15، شهر برن، ورزشگاه استاددوسوییس
سه شنبه 21 خرداد
گروه D:
7- اسپانیا - روسیه، ساعت20:30، شهر اینسبروك، ورزشگاه تیوولى نیو
8- یونان - سوئد، ساعت 23:15، شهر سالزبورگ، ورزشگاه والس سیزنهایم
چهارشنبه 22 خرداد
گروه A:
9- جمهورى چك - پرتغال، ساعت 20:30، شهر ژنو، ورزشگاه استاددوژنو
10- سوییس - تركیه، ساعت 23:15، شهر بازل، ورزشگاه یاكوب پارك
پنج شنبه 23 خرداد
گروه B:
11- كرواسى - آلمان، ساعت 20:30، شهر كلاگنفورت، ورزشگاه ورترسى
12- اتریش - لهستان، ساعت 23:15، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل
جمعه 24 خرداد
گروه C:
13- ایتالیا - رومانى، ساعت 20:30، شهر زوریخ، ورزشگاه لتزى گراند
14- هلند - فرانسه، ساعت 23:15، شهر برن، ورزشگاه استاددوسوییس
شنبه 25 خرداد
گروه D:
15- سوئد - اسپانیا، ساعت 20:30، شهر اینسبروك، ورزشگاه تیوولى نیو
16- یونان - روسیه، ساعت 23:15، شهر سالزبورگ، ورزشگاه والس سیزنهایم
یكشنبه 26 خرداد
گروه A:
17- سوییس - پرتغال، ساعت 23:15، شهر بازل، ورزشگاه یاكوب پارك
18- تركیه - جمهورى چك، ساعت 23:15، شهر ژنو، ورزشگاه استاددوژنو
دوشنبه 27 خرداد
گروه B:
19- لهستان - كرواسى ، ساعت 23:15، شهر كلاگنفورت، ورزشگاه ورترسى
20- اتریش - آلمان، ساعت 23:15، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل
سه شنبه 28 خرداد
گروه C:
21- هلند - رومانى، ساعت 23:15، شهر برن، ورزشگاه استاددوسوییس
22- فرانسه - ایتالیا، ساعت 23:15، شهر زوریخ، ورزشگاه لتزى گراند
چهارشنبه 29 خرداد
گروه D:
23- یونان - اسپانیا، ساعت 23:15، شهر سالزبورگ، ورزشگاه والس سیزنهایم
24- روسیه - سوئد، ساعت 23:15، شهر اینسبروك، ورزشگاه تیوولى نیو
مرحله یك چهارم نهایى
پنج شنبه 30 خرداد
25- تیم اول گروه A - تیم دوم گروهB، ساعت 23:30، شهر بازل، ورزشگاه یاكوب پارك
جمعه 31 خرداد
26- تیم اول گروه B - تیم دوم گروه A، ساعت 23:30، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل
شنبه اول تیر
27- تیم اول گروه C- تیم دوم گروه D، ساعت 23:30، شهر بازل، ورزشگاه یاكوب پارك
یكشنبه 2 تیر
28- تیم اول گروه D - تیم دوم گروه C،ساعت 23:30، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل
مرحله نیمه نهایى
چهارشنبه 5 تیر
29- برنده بازى 25 - برنده بازى 26، ساعت 23:30، شهر بازل، ورزشگاه یاكوب پارك
پنج شنبه 6 تیر
30- برنده بازى 27- برنده بازى28، ساعت 23:30، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل
مرحله نهایی:
یكشنبه 9 تیر
31- برنده بازى 29 - برنده بازى30، ساعت 23:15، شهر وین، ورزشگاه ارنست هاپل