سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شركت موتور جستجوی شبكه ای گوگل در صدد است به هرنحوی كه شده جزیره گوگوروا را كه در اقیانوس آرام واقع شده ، را از آن خود كند. این شركت كه بنا بود اوایل ماه می این كار را انجام دهد، هنوز موفق به این كار نشده است. جزیره مزبور دو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :


سرزمینی برای جستجو


شركت موتور جستجوی شبكه ای گوگل در صدد است به هرنحوی كه شده جزیره گوگوروا را كه در اقیانوس آرام واقع شده ، را از آن خود كند.
این شركت كه بنا بود اوایل ماه می این كار را انجام دهد، هنوز موفق به این كار نشده است.
جزیره مزبور دومین مشخصه بسیار ویژه دارد كه باعث شده است گوگل به خرید آن ترغیب شود.
این جزیره شكلی شبیه حرف G دارد كه یادآور حرف اول نام گوگل و نشان این شركت است و دیگر این كه از نظر جغرافیایی نیز این جزیره صاحب domain (دومین) go است كه بسیاری از نویسندگان وب سایت های سراسر جهان به دنبال آن هستند.
اگر گوگل موفق به انجام این كار شود، جزیره رسما نام گوگلند (سرزمین گوگل) را برخود می گیرد. نكته جالب دیگر این كه در آینده نزدیك صفحه اصلی این موتور جستجو به نام دومین گوگل گو (google.go) تغییر خواهد كرد.
جزیره گوگوروا مكانی بسیار مناسب برای زندگی است و كارمندان گوگل از مزیتهای بسیاری كه زندگی در چنین جزیره بهشت گونه ای دارد، می توانند بهره مند شوند.
یكی از كارمندان گوگل با ابراز شعف از این اقدام در مصاحبه ای با مجله رایانه ای Znet گفته است: كارمندان گوگل هیچ مالیاتی برای زندگی در این جزیره نمی پردازند و به عنوان یك جامعه مستقل از نظر اقتصادی با درآمد گوگل زندگی می كنند.
هر یك از كارمندان گوگل روی میز خود یك تنگ با ماهی نواحی گرمسیری می گذارد و در دفتر كار خود آكواریومی خواهد داشت.
مدیر مالی گوگل نیز می گوید: در طول یك روز كاری هر یك از كارمندان گوگل می توانند 20 درصد از وقت كار خود را به ماهیگیری اختصاص دهند.
با توجه به این كه ماهی سرشار از فسفر و اسیدهای امگا 3 است ، كه برای مغز انسان بسیار مفید است ، گوگل قصد دارد با این كار نبرد خود را با سایر موتورهای جستجو شدت بخشد.
دكتر اریك اشمیت ، سردبیر اجرای گوگل ، بزودی به عنوان رئیس جمهور سرزمین گوگل برگزیده خواهد شد و سرگی برین و لری پیج ، موسسان گوگل هر دو نخست وزیران آن خواهند شد كه به ترتیب در امور تجارت خارجی و فناوری آن فعالیت خواهند كرد.
در مطبوعات آمده بود كه بیل گیتس به عنوان وزیر تحقیقات ، توسعه و رقابت این جزیره فعالیت خواهد كرد، اما اخیرا وی این خبر را تكذیب و اعلام كرد اصلا از شنا كردن خوشش نمی آید و كوهستان را ترجیح می دهد.
منابع خبری آگاه اطلاع داده اند كه ممكن است موتور جستجوی گوگل به دنبال 5 جزیره دیگر به شكل حروف L،G،O،O و E در دریاها و اقیانوس های دیگر باشد، تا بدین وسیله شبكه ای جهانی از داده ها را در سرتاسر جهان راه اندازی كند و سلطه خود را بر هر پنج قاره نشان دهد، اما سخنگوی گوگل هنوز این خبر را تایید یا تكذیب نكرده است.

برگرفته از سایت http://www.jamejamdaily.net

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین