سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
(www.police.ir) همزمان با روز جهانی ارتباطات، پایگاه اطلاع رسانی پلیس با حضورمسجد جامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سردار قالیباف، فرمانده نیروی انتظامی، متشكل از هفت گروه خبری در معاونت اجتماعی " ناجا" افتتاح شد....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه اندازی سایت اطلاع رسانی پلیس

(www.police.ir)

همزمان با روز جهانی ارتباطات، پایگاه اطلاع رسانی پلیس با حضورمسجد جامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سردار قالیباف، فرمانده نیروی انتظامی، متشكل از هفت گروه خبری در معاونت اجتماعی " ناجا" افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و بنابر اعلام  مسوولان امر، این پایگاه،  با هدف اطلاع رسانی سریع، صریح، شفاف و ایجاد فرصت مساوی برای بهره گیری خبرنگاران و رسانه ها از اخبار حوزه حوادث و امنیت اجتماعی در هفت گروه خبری مواد مخدر، راهور، انتظامی، آگاهی، اطلاعات، اجتماعی و بین الملل تاسیس شده است.

بنابراین گزارش، مسجد جامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد، در مراسم افتتاح این پایگاه با اشاره به  اینكه بنابر آمارهای موجود، در ایران به ازای هر كاربر، 5/4 دستگاه كامپیوتر در منازل و مراكز مختلف وجود دارد، افزود: آمارها نشان می دهد كه تا سال 80 الی 81، حدود20 در صد مردم كشور و در تهران تا 50 در صد افراد، به این دستگاه دسترسی دارند لذا با این روند شتابنده، فراگیری و بهینه سازی درمصرف آن، به مدیریت و پشتیبانی هایی با تعاریف روشن و شفاف نیاز دارد.

وی افزود: بهره گیری از فناوری اطلاعات در نیروی انتظامی نیز با توجه به وضعیت جامعه امروز، مستلزم پشتوانه ساختاری و علمی است و نیروهای متخصص، باید از این فناوری پشتیبانی كنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر تغییر نوع نگاه جامعه به پلیس تصریح كرد: تعریف از امنیت، دیگر شكل سنتی ندارد زیرا پلیس، بدون برقراری ارتباط  و جلب مشاركت مردم، قادر به تامین و حفظ امنیت در جامعه نیست.

وی همچنین با مقایسه نوع فعالیت و وظایف رسانه ها در جامعه امروز و دیروز گفت: در گذشته هر شخص یا مسوولی، حق اظهار نظر درباره مسائل مرتبط با امنیت را نداشت.

مسجد جامعی گفت: اگر امنیت، یك پدیده اجتماعی است، پس اعتماد متقابل، حرف اول را می زند لذا باید بیشترین مشاركت  را در این زمینه با مردم داشت تا امنیت پایدار شكل گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاكید كرد: تبادل اطلاعات با مردم مهم است و با توجه به تعریف جدید نیرو از امنیت، به مدیریت جدید و سرمایه گذاری ویژه جهت جلب مشاركت مردمی نیاز داریم.

وی همچنین ارایه تحلیلی براتفاقات و مسائلی كه در جامعه روی می دهد راضروری دانست و تصریح كرد: آمارها نشان میدهد كه موقعیت و مقبولیت پلیس در بین افكار عمومی در حال افزایش است واینگونه اقدامات علمی و تكنیكی، این مقبولیت را ارتقا می بخشد.

سردار قالیباف نیز در آغاز این مراسم، طی سخنانی با تاكید بر حركت مصمم پرسنل نیروی انتظامی به سوی اهداف از پیش تعیین شده اضافه كرد: بخش عمده ای از مشكلات و ناامینی ها در جامعه، به بخشی از كاركردهای حوزه های دیگر بر می گردد كه البته نحوه مدیریت و اداره بخش های مختلف، بیشترین سهم را در بروز مشكلات دارد.

وی گفت: باید پیش از رفع كمبود امكانات و مشكلات مالی، كار آمدی برخی مدیران جامعه را افزایش داد؛ البته با وجود فرهنگ اسلامی و مردم متدین ایران، می توان با كمترین هزینه و زمان، بهترین امنیت را برقرار كرد.

فرمانده نیروی انتظامی، میزان امنیت در ایران را نسبت به كشورهای دیگر بسیار بالا برشمرد و اظهار داشت: پلیس، بیشترین تمركز خود را برسلب اراده جرم از مجرم و پیشگیری و دفاع اجتماعی را در اولویت كاری خود قرار داده است.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی " پلیس 110" گفت: این طرح  نیز مشاركت ملی را در تامین امنیت افزایش داد و همه مردم با یك تماس، به راحتی پلیس را در جریان اتفاقات قرار می دهند.

به گفته وی، با وجود همه كاستی ها و كوتاهی ها، امروز میزان رضایتمندی از " پلیس 110"، 73 در صد در صحنه حضور در عملیات و 98 در صد از اپراتورها و غیره است.

قالیباف در پایان، با اظهار امیدواری نسبت به تحقق 10طرح " ناجا" در سال جاری تاكید كرد: نیروی انتظامی در حین افزایش سرعت خود در انجام امور، نگران عقب ماندگی برخی دستگاه ها در تعادل با این نیرو است .

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین