تبیان، دستیار زندگی
هافبک ایرانی تیم فوتبال الشباب امارات درباره علت جدایی از این تیم در حالی که امید زیادی به قهرمانی دارد، گفت: من سه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مبعلی: مراقب امارات باشید

ایمان مبعلی:فولاد یقه تیم‌های مدعی لیگ 85 را می‌گیرد

هافبک ایرانی تیم الشباب امارات درباره علت جدایی از این تیم در حالی که امید زیادی به قهرمانی دارد، گفت: سه فصل خوب را در الشباب سپری کردم و در شرایط خوبی هم از این تیم جدا می‌شوم. از همان ابتدا فصل این را گفته بودم که در پایان فصل از این تیم خواهم رفت و خوشحالم که این تیم را در اوج وبه احتمال زیاد با رسیدن به قهرمانی ترک خواهم کرد.

ایمان مبعلی در ادامه در پاسخ به این سوال که از اول فصل صحبت از جدایی کرده بودی اما برای رفتن به اروپا نه لیگ امارات، گفت: من در همان موقع هم گفتم که در صورت یک پیشنهاد خوب از اروپا بسیار خوشحال می‌شوم که به اروپا بروم و فوتبالم را در اروپا ادامه دهم اما پیشنهاداتی که از اروپا داشته و حتی همین حالا هم دارم قابل توجه نیست و تیمهای قوی و صاحب نامی نیستند که بخواهم فوتبالم را در آنجا ادامه دهم.

وی مقصد بعدی خود را باشگاه الوصل نامید و گفت: با الوصل به توافقات اولیه رسیده‌ام و توافقات نهایی و امضا قرارداد را به بعد از پایان لیگ امارات موکول کرده ام که انشاالله بعد از قهرمانی در لیگ قرارداد خود را با آنها ثبت خواهم کرد.

هافبک ایرانی تیم فوتبال الشباب امارات در مورد مدت و مبلغ قرارداد با باشگاه جدید خود مدت قرارداد خود را یکساله عنوان کرد و گفت مبلغ قرارداد من را فعلا کسی نمی‌داند و ارقام اعلام شده در روزنامه های اماراتی و ایرانی صحیح نیست. ( اکثر رسانه های امارتی رقم قرارداد مبعلی با الوصل را یک میلیون و 200 هزار دلار اعلام کرده اند.)

ایمان مبعلی:فولاد یقه تیم‌های مدعی لیگ 85 را می‌گیرد

وی در ادامه در مورد تیم ملی و دور ماندن دوباره از فهرست تیم ملی خاطرنشان کرد: من یک بازیکن حرفه ای هستم و بی شک حرفه ای هم فکر می‌کنم. من این را آموخته ام که در کار مربی چه باشگاهی و چه ملی دخالتی نکنم چرا که این وظیفه یک فوتبالیست نیست که در امر مربیگری دخالت داشته باشد. من در مورد عدم انتخابم در تیم ملی صحبت خاصی ندارم. حتما علی دایی براساس ایده و عقیده و اختیاری که دارد بازیکنانش را انتخاب می‌کند و این حق یک سرمربی است که من هم به آن احترام می‌گذارم.

مبعلی ادامه داد: کارشناسان و فوتبالدوستان همیشه حامی من بوده اند اما بی شک علی دایی فاکتورهای خاص خودش را برای انتخاب بازیکنان تیم ملی دارد که همه باید به آن به احترام بنگرند. من در لیست اولیه دایی بودم اما در آن شرایط شانسی برای آزمایش و نشان دادن تواناییهایم نداشتم.

وی در ادامه درمورد حضور کم لژیونرهای ایرانی شاغل در امارات در تیم ملی و سطح لیگ این کشور گفت: اکثر کارشناسان و مردم ایران معتقدند که لیگ امارات لیگ ضعیفی است اما من با احترام به همه این عزیران باید بگویم كه لیگ امارات از لیگ‌های قوی قاره آسیا نیست اما با توجه به امکانات عالی از زمین گرفته تا مربیان طراز اول فوتبال دنیا و تمرینات به روز، نمی‌شود گفت كه لیگ ضعیفی است.

ایمان مبعلی:فولاد یقه تیم‌های مدعی لیگ 85 را می‌گیرد

هافبک ایرانی تیم فوتبال الشباب امارات افزود: سه سال پیش سه تا چهار بازیکن ایرانی در لیگ امارات شاغل بودند اما در دو فصل اخیر ما بیشترین و بهترین بازیکنان هر فصل لیگ و فوتبال ایران را در امارات می‌بینیم که این خود به نوعی باعث رشد و ارتقای سطح لیگ این کشور شده است، تا جایی که ما در این فصل با یک رکورد - حضور یازده بازیکن ایرانی در امارات روبرو بودیم. یک فوتبالیست در هر لیگی که حضور داشته باشد به نظر من باید تلاش خود را برای آمادگی بدنی و حضور در میدان انجام دهد. به نظر من یکی از دلایل اصلی ضعیف قلمداد کردن لیگ امارات ضعیف بودن و کم بودن روزنامه های ورزشی و کم بودن حاشیه های فوتبال در این کشور نسبت به ایران است.

وی همچنین در مورد بازی تیم ملی ایران و امارات در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2010 گفت: تیم ملی امارات با هدایت "برنو متسو" که مدت زیادی بر روی این تیم کار کرده است حسابی متحول شده و تیم ایران نباید این تیم را دست کم بگیرد. به نظر من تیمهای ایران و امارات از شانس‌های اصلی این گروه برای صعود به مرحله بعد هستند.

مبعلی درباره شرایط این تیم برای دیدار پایانی و سرنوشت ساز مقابل تیم الجزیره گفت: خدا را شکر تیم ما شرایط بسیار خوبی را برای دیدار مقابل تیم الجزیره دارد. ما بعد از پیروزی حیاتی و سرنوشت ساز مقابل الوصل در هفته پیش تمرینات خوبی را انجام داده ایم و با توجه به این كه هیچ بازیکن مصدوم و یا محرومی نداریم، امیدواریم تا در دیدار مقابل الجزیره که آنها هم تیم بسیار خوبی هستند به نتیجه لازم برسیم و با قاطعیت به مقام قهرمانی دست یابیم.