سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جباری: آرزویم، قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی است فقط كافیست آخرین بازی رضا جباری در بیرون از پرسپولیس كه مصادف با آخرین بازی بهمن بود را به یاد آورید تا متوجه این نكته شوید كه رضا جباری را هیچگاه در پرسپولیس به نقطه اوجش نرسا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرزوی قهرمانی جباری برای پرسپولیس

جباری: آرزویم، قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی است

فقط كافیست آخرین بازی رضا جباری در بیرون از پرسپولیس كه مصادف با آخرین بازی بهمن بود را به یاد آورید تا متوجه این نكته شوید كه رضا جباری را هیچگاه در پرسپولیس به نقطه اوجش نرسانده اند. آن عضلات پیچ در پیج و بدن تنومند، تكنیك و غیر قابل مهاری را نیز در بطن خود داشت و هنوز هم دارد اما...

نه پروین و نه بگوویچ هیچگاه موفق نشدند ترتیبی را در تمرینات فردی و گروهی اتخاذ كنند كه به ظهور بخش اعظم توانایی های این بازیكن منجر شود و جباری  امروز با یك اتهام غیرمنصفانه مواجه شده است. پروین ازاو می خواست مانند كریمی به قلب دفاه حریف بزند و یا توپ از میان آنها بگذرد كه نشان از عدم شناخت دقیق توانایی وی داشت كه باید یك خط عقب تر بكار گرفته می شد و البته زمانی كه این امر محقق شد، بازهم او را در اوج ندیدیم. بگوویچ هم با وجود تلاش یبسیار و زمانی كه صرف كرد، هیچگاه به نتیجه نرسید.

البته فضای حاكم بر پرسپولیس در سالی كه گذشت، به هیچوجه مناسب ظهور توانایی های یك بازیكن آرام و بدون حاشیه چون جبازی نیود و اگر امروز بگوویچ می گوید؛ بازیكنی كه در تمام عمر یا رو به جلو حركت كرده یا با شوت های خود دروازه را با تهدید مواجه كرده است، به عقب حركت می كند، موضوع را باید از دیدگاههای دیگری هم مورد ارزیابی قرارداد كه عملكرد بگوویچ یك مورد آن است.

و اما رضا جباری هر چند این روزها تلاش می كند ذره ای از آن ناراحتی درونی و اندوهی كه دارد را به چهره و رفتار خود منتقل نكند تا خانواده اش از این ناحیه آسیب نبینند، اما دلشكستگی و دلسردی او كاملاً  قابل درك است، هر چند با روحیه ای قوی می گوید:

" اگر هم برگردیم، احتمالاً برای جام حذفی خواهد بود و من سال آینده در تیمی دیگر به تمام منتظران خودم و آقای بگوویچ ثابت می كنم، جباری چگونه بازیكنی است. حرف زدن فایده ای ندارد و من درعمل حقانیت خودم را نشان می دهم."

آقارضا! چه حال، چه احوال؟

حال واحوالی هم باید داشته باشیم! بد نیستیم ، خدا را شكر!

این روزها چه می كنی؟

دعا به جون شما!

تمرین كه داری؟

هراز چند گاهی با بچه ها به مجموعه انقلاب می روم. به هر حال تمرین در تنهایی حال نمی دهد. به بچه ها و پرسپولیس عادت كرده بودم.

بازی پرسپولیس را دیدی ؟

خیر!

در باره نتیجه چه نظری داری؟

چون بازی را ندیدم، نمی توانم از نظر فنی اظهارنظری داشته باشم. اما نتیجه طبیعتاً اصلاً خوب نبود، ما برابر پیام به سختی شكست خوردیم.

با این اوصاف، سرنوشت پرسپولیس را در جام حذفی چطورمی بینی؟

امیدوارم جام حذفی را فتح كنیم. ما در لیگ نتیجه نگرفتیم و این حادثه باعث دلسردی و ناراحتی هواداران شده است. باید جبران كنیم. من یك نفر چه باشم، چه نباشم، این آرزوی قلبی را دارم كه تیم درجام حذفی قهرمان شود، چون این موضوع با احساسات هواداران ارتباط مستقیم دارد.

همان كسانی كه دراین چند روز مرا حیرت زده كردند.

مگر چطور شده است؟

این روزها هركدام كه مرا می بینند، می خواهند كه برگردم. البته من نمی دانم باید چه جوابی به آنها بدهم. دراین چند سال هیچگاه تلقنم اینقدر زنگ نخورده بود . از لحظه ای كه این اتفاق افتاد، لطف هواداران به مراتب بیشتر شد و این موضوع به قدری حاد بود كه مرا به حیرت واداشت. من همیشه فكر می كردم اگرروزی از پرسپولیس جدا شدم، دیگر مرا تحویل نخواهند گرفت ولی حالا می بینم همه چیز برخلاف انتظار من بود و واقعاً از این بابت از هواداران تشكر می كنم.

گفتی امیدواری تیم نتیجه بگیرد، ولی در فوتبال به امید جام نمی دهند! واقعًا چه فكری می كنی؟

با شرایطی كه پرسپولیس دارد و البته نتیجه اخیر كه در مشهد بدست آمد، حق بدهید كه بدون تعارف بگوییم كارتیم از این دشوارتر نمی شد.

جالب است، درباره تیم، مثل كسی صحبت می كنی كه انكارهیچ اتفاقی برایش نیفتاده است؟

به خدا اصلاً احساس جدایی ندارم. هواداران دراین چند روز كاری كردند كه فكر می كنم هنوز در بطن تیم هستم و واقعاً بر خورد آنها باعث شد ناراحتی خود را به راحتی پشت سر بگذارم.

اتفاقی كه افتاد، چه تاثیری روی خانواده ات گذاشت؟

تاثیر این مساله معنوی است. می دانید كه من چه پیشنهادهایی را به حرمت پرسپولیس رد كردم. آنها دوباره سراغ من آمده اند. درضمن اجازه ندادم این موضوع تاثیرزیادی بگذارد. خانواده ام تا حدی ناراحت شدند اما بیشترین حساسیت را پدر و مادرم نشان می دهند. آنها واقعاً ناراحت شده اند و به من می گویند تو همیشه كم حرف می زنی. پدرم می گوید، مصاحبه كن و از حقت دفاع كن. هر كس كمتر درحاشیه باشد كاسه و كوزه ها را سراو می شكنند، پس اینقدر ساكت نباش. او می خواهد مسائلی را افشا كنم ولی من اعتقادی به مصاحبه و جنجال ندارم. در نهایت اینطور می شود كه یكسال دیگر همه براساس بازی من، این حرمت را باردیگر مورد انتقاد قرار دهند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین