تبیان، دستیار زندگی
ا ثبت می‌كنم در مسابقات نروژ فشار زیادی به خود نیاوردم حسین رضازاده پس از قهرمانی در جام سنگین‌ وزن‌های وزنه برداری جهان در نروژ گفت: با یاری خداوند و دعای خیر مردم ایران، در المپیك آتن برای ركورد شكنی و كسب مدال طلا حضور می‌...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حسین رضازاده

:

در المپیك آتن ركورد جدیدی را ثبت می‌كنم

در مسابقات نروژ فشار زیادی به خود نیاوردم


حسین رضازاده پس از قهرمانی در جام سنگین‌ وزن‌های وزنه برداری جهان در نروژ گفت: با یاری خداوند و دعای خیر مردم ایران، در المپیك آتن برای ركورد شكنی و كسب مدال طلا حضور می‌یابم.

قوی‌ترین مرد جهان ضمن بیان این مطلب افزود: سطح مسابقات نروژ با حضور قهرمانان اروپا و قهرمان اسبق سنگین وزن جهان، بسیار بالا بود، به طوری كه حریفان من تا مرز 240 كیلوگرم در حركت دو ضرب و 200 كیلوگرم در حركت یك ضرب پیش آمدند،‌ اما با توجه به این كه رقابت‌های المپیك را در پیش دارم، فشار زیادی به خود نیاوردم و تنها برای قهرمانی، وزنه‌ها را به روی سر بردم. امیدوارم این افتخارآفرینی‌ها تا آتن ادامه یابد.

قهرمان وزنه برداری المپیك با تاكید بر حمایت همه جانبه‌ی مسوولین از ورزشكاران المپیكی خاطرنشان كرد: رقابت‌ها در المپیك، بالاتر از هر رقابت ورزشی در جهان است و ورزشكارانی كه برای المپیك آماده می‌شوند، باید از هر جهت مورد حمایت قرار بگیرند، به طوری كه این ورزشكاران برای كسب مدال در چنین رقابت‌های سنگینی باید از كوچك‌ترین دغدغه‌ها دور باشند.

وی تصریح كرد: زمانی كه ورزشكاری به مدال دست پیدا می‌كند، مطمئنا زحمات زیادی كشیده است و به قول معروف همه‌ی جوانی خود را به پای ورزش گذاشته، پس بنابراین حمایت مسوولان از ورزشكاران المپیكی در مدت زمان باقی مانده تا شروع این بازی‌ها نباید قطع شود.

رضا زاده در پایان با اشاره به رقابت در المپیك آتن تصریح كرد: من برای كسب مدال طلا و ركورد شكنی، به آتن می‌روم و امیدوارم لطف خداوند در این راه شامل حال من شود تا بتوانم افتخاری دیگر را برای خود و ملت ایران كسب كنم.

لازم به ذكر است قوی‌ترین مرد جهان عصر شنبه در جریان رقابت‌های جام سنگین ‌وزن‌های جهان در نروژ، به مقام قهرمانی دست یافت.

حسین رضازاده در مسابقات جام سنگین وزن‌ها به مصاف 7 وزنه‌بردار فوق سنگین جهان رفت كه در نهایت با به روی سر بردن وزنه‌ی 200 كیلوگرمی در حركت یك ضرب و 250 كیلوگرم در حركت دو ضرب، عنوان قهرمانی و جایزه‌ی 4000 دلاری مسابقات را از آن خود كرد.

در این رقابت حریف «لیتوانیایی» رضازاده كه به تازگی به عنوان نایب قهرمانی اروپا دست یافته بود، با مهار وزنه‌های 200 و 240 كیلوگرم به ترتیب در حركت‌های یك ضرب و دو ضرب، در جایگاه دوم قرار گرفت.

در مسابقات جام سنگین‌ وزن‌های نروژ كه از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برگزار می‌شد، قهرمانان سنگین‌وزن جهان از كشورهای لهستان، لیتوانی، روسیه و نروژ حضور داشتند.

گفتنی است حسین رضازاده سال گذشته نیز به عنوان قهرمانی این مسابقات رسیده بود.