تبیان، دستیار زندگی
«حسین پاكدل» گفت: برای یافتن لوكیشن‌های «روز رستاخیز»(احمدرضا درویش) 8هزار كیلومتر راه پیمودیم ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

8هزاركیلومتر راه برای یافتن لوكیشن‌های پروژه «روز رستاخیز

احمدرضا درویش

روایت مدیر پروژه «روز رستاخیز» از مرحله اول انتخاب لوكیشن‌های فیلم؛

8هزاركیلومتر راه برای یافتن لوكیشن‌های پروژه «روز رستاخیز»

«حسین پاكدل» گفت: برای یافتن لوكیشن‌های «روز رستاخیز»(احمدرضا درویش) 8هزار كیلومتر راه پیمودیم.

«حسین پاكدل» مدیر پروژه «روز رستاخیز» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، اظهار داشت: گروه تولید «روز رستاخیز» در اولین سفر برای تأیید لوكیشن‌های اصلی این پروژه، لوكیشن‌های مورد نظر را انتخاب كرده است.

وی افزود: اولین سفر ما 16 روز طول كشید و طی آن از لوكیشن‌های درنظر گرفته شده در كاشان، نائین، یزد، كرمان و شهرهایی از استان فارس، چهارمحال بختیاری و بوشهر بازدید كردیم و تمام لوكیشن‌های مورد نیاز‌ را مورد بازدید قرار دادیم تا بعضی از این لوكیشن‌ها را بعد از بررسی لازم، برای استفاده در فصل‌های مختلف پروژه «روز رستاخیز» مورد استفاده قرار دهیم.

پاكدل گفت: البته دو الی سه سفر دیگر نیز برای یافتن لوكیشن باقی مانده و قرار است تا در سفرهای بعدی، لوكیشن‌هایی از استان‌های خوزستان، گیلان و هرمزگان را هم باید برویم ببینیم.

پاكدل گفت: ما در سفر اول حدود 8هزار كیلومتر راه را پیمودیم و چند لوكیشن را كاندیدا كردیم كه پس از بررسی تمام ابعاد آنها (اعم از نزدیكی و دوری مسافت، امكانات حمل ونقل جاده‌ای، امكان سرویس دهی و...) نسبت به گزینش نهایی این لوكیشن‌ها اقدام خواهیم كرد.

وی اظهار داشت: «روز رستاخیز» پروژه‌ای شلوغ و پرجمعیت است و تولید بعضی از صحنه‌هایی كه قرار است در «روز رستاخیز» جلوی دوربین بروند، با امكانات ارتباطی نامناسب، ناممكن است و در كل ما جاهایی را انتخاب می‌كنیم كه بتوانیم از امكاناتش به‌خوبی استفاده كنیم.‌ بحث برق‌رسانی، اسكان، وجود فرودگاه، قطار و امكان ارتباط جاده‌ای و مجموعه این چیزها به این كمك می‌كند كه یك لوكیشن را انتخاب بكنیم یا نه.

مدیر پروژه «روز رستاخیز» به فارس گفت: تا ده روز دیگر، سفر دوم لوكیشن‌یابی را آغاز خواهیم كرد.

وی گفت: هنوز بازیگران این پروژه انتخاب نشده‌اند اما مدیر فیلمبرداری ما «حسین جعفریان» است و «عبدالله اسكندری» به عنوان طراح چهره‌پردازی و مشاور كارگردان در این پروژه فعالیت می‌كند.

پاكدل گفت: امیدواریم كه روند كار به‌گونه‌ای باشد كه بتوانیم تا اواخر امسال كار فیلمبرداری را شروع كنیم وانشاالله زمستان 87 این پروژه كلید خواهد خورد.

منبع ک خبرگزاری فارس