تبیان، دستیار زندگی
فرمانداری مریوان با یك دستگاه اتوبوس مسیر مریوان تا تهران را آن هم با مشقت فراوان طی كرد تا با پیراهن های سفید و آرم تبلیغاتی T…mobile مقابل استقلال قرار بگیرد. آرمی كه هیچ حمایتی از كردها نكرد. بچه های مریوان در بدو ورود برا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خسته، كوفته، بازنده!

فرمانداری مریوان با یك دستگاه اتوبوس مسیر مریوان تا تهران را آن هم با مشقت فراوان طی كرد تا با پیراهن های سفید و آرم تبلیغاتی T…mobile مقابل استقلال قرار بگیرد. آرمی كه هیچ حمایتی از كردها نكرد. بچه های مریوان در بدو ورود برای یافتن محل اسكان خود دچار مشكل شدند، آنها به گمان اینكه میزبان هتل آنها را رزرو كرده خیالشان راحت بود غافل از اینكه خود استقلالی ها تا آخر وقت پنجشنبه از موضوع خبر نداشتند. مریوانی ها كه در میانه راه با خرابی اتوبوس خود خسته و كوفته به تهران رسیده بودند سرانجام در هتل بوستان مستقر شدند با این تفاسیر چه انتظاری دارید؟ یك برد پر گل برای نایب قهرمانی لیگ و یك مشق گلزنی برای آبی پوشان.

استقلال كه پیش بینی می شد با تیمی جوان و تلفیقی از امیدها راهی این میدان شود تمامی نفرات خود را بكار گرفت تا بلكه با به راه انداختن جشنواره گل غم از دست دادن قهرمانی فراموش شود. قعله نویی كار را خیلی جدی گرفته بود بطوری كه بارها لب خط ایستاده به بازیكنان خود دستور تاكتیكی می داد. در هر حال استقلال بازی را برد تا حریف پاسارگاد شده و در صورت عبور از این تیم به برنده بازی پیكان – ابومسلم فكر كند، مریوانی ها هم از جام حذفی و استقلالی ها خداحافظی سردی داشته و بلافاصله بعد از باخت راهی مریوان شدند، منصور ستمی مربی تیم بعد از بازی گفت: بضاعت ما همین بود، ما در نقطه صفر مرزی پذیرایی خیلی خوبی از استقلال داشتیم. اما آنها میزبان خوبی برای ما نبودند.

جام حذفی باشگاه های كشور دوربرگشت مرحله یك شانزدهم

استقلال9- فرمانداری مریوان صفر

گل ها: فرزاد مجیدی 27و 42و 60، علی سامره 8 و 80، فراز فاطمی 20، پیروزی قربانی20، كیوان ساجدی 67 و فابریتسیو 82

داور: حسین یدی

كمك ها: نیكفرنیك نهاد و حسین خانبان

تماشاگر: 1500نفر

بازیكنان استقلال: مسعود قاسمی، سعید لطفی، پیروز قربانی، مجتبی انصافی، محمد نوازی ( كیوان ساجدی 63)، داود سید عباسی، محمود فكری، یدالله اكبری

( منصوراحمدزاده 72)، فرزاد مجیدی، علی سامره، فراز فاطمی.

باخت در مشهد

دایی اینجا، دایی آنجا، دایی همه جا!

چهارشنبه23/2/83

ورزشگاه تختی مشهد

چارچوب: مرحله یك شانزدهم جام حذفی

پیام پست مشهد3

گل ها: متین بیگدلی(46 و52)، مرتضی برگی زر(84)

پرسپولیس2

گل ها: جواد كاظمیان(50)، سهراب انتظاری(89)

داور: علی خسروی

كمك ها: داود رفعتی، حسین نجاتی

تماشاگر: 10 هزار نفر

پیام: سیروس سنكچولی، مجید قدیمی، علی نوری، غدیرغفاری، محسن زاهدی(حسن سروری44)، صابرتقی زاده، مجتبی سرآسیابی( رضا صاحبی35)، حمیدرضا زوهانی، متین بیگدلی، مرتضی برگی زر، امیر سروری( محمد مصلی75).

پرسپولیس:محمد محمدی، علی دایی، عارف محمدوند، یونس باهنر، حامد كاویانپور، جواد كاظمیان، مهرداد میناوند، علی سلمانی، عیسی ترائوره، مهرداد اولادی(افشنه89)، سهراب انتظاری.

وینكو بگوویچ، دیروز آخرین تردستی اش را نشان داد و علی دایی، مهاجم پرسپولیس را به دفاع آخر برد! دایی 90 دقیقه تمام در پست دفاع آخر بازی كرد و بیگانه نشان داد. در صحنه هایی او چنان روی پای بازیكنان حریف تكل می زد كه داور چاره یی جز نشان دادن كارت زرد به او نداشت.

دایی روی گل او مقصر بود، چون نظمی را كه باید به خط دفاع می داد، نداد و روی گل دوم مقصر بود، چون می توانست توپ را محكمتر دفع كند تا به بازیكن حریف نرسد. پرسپولیس به سختی از این مرحله صعود كرد، لابد اما بازی دایی در این پست تا مدت ها در اذهان خواهد ماند.

حمید درخشان، بازیكن و مربی سابق پرسپولیس می گوید:" داشته های خود را كنار گذاشتند و یك بازیكن غیرتخصصی را در پست به كار گرفتند كه هم خود بازیكن ضعیف كار كرد و هم تیم ضربه خورد. هم جلو از دست رفت و هم عقب."

درخشان اعتقاد دارد كه پرسپولیس می توانست در این بازی از امیدهای خود استفاده كند و می گوید:" آنها تازه انگیزه زیادی هم داشتند."

درخشان با انتقاد از عملكرد مدیریتی و فنی پرسپولیس، می خواهد كه آنها اشتباهات خود را بپذیرند:" همیشه به بیراهه رفته اند و اشتباهات را توجیه می كنند. 7 بازیكن ارزشمند خود را كنار گذاشتند و به این روز دچار شدند."

از سوی دیگر محمد پنجعلی، دفاع آخر سابق پرسپولیس كه مسابقه دیروز را ندیده بود، وقتی كه شنید دایی در پست دفاع آخر بازی كرده، گفت:" شوخی می كنید؟" پنجعلی بازی كردن دایی در این پست را عقیده و نظر بگوویچ دانست ولی گفت:" آقای دایی كه برای آنجا ساخته نشده است. بگوویچ دایی را عقب آورد چون كسی را نداشت. او می خواست در این بازی نتیجه بگیرد ولی حتی نتیجه هم نگرفت. خدا كند مشكل پرسپولیس هر چه سریعتر حل شود."

جعفر كاشانی، عضو هیأت مدیره پرسپولس كه مدتی است درباره مسائل فنی باشگاه صحبتی نمی كند، این بازی را ندید. او گفت:" من در ترافیك گیر كرده ام." هنگامی كه متوجه شد دایی در پست دفاع آخر بازی كرده است، گفت:" دایی دفاع آخر بوده؟ عجب ترافیك وحشتناكی است!"

شاید خبربازی كردن علی دایی در دفاع آخر برای عده یی خبرخوشی تلقی شود. از جمله برای وحید هاشمیان... او می تواند به تیم ملی برگردد، چون در خط حمله كسی نیست كه جای او را بگیرد. دایی، از این به بعد دفاع بازی می كند.

نكته: از شوخی گذشته، لطفاً دیگر از علی دایی در خط دفاع استفاده نكنید. به خدا ما به همان خط حمله قانعیم!