تبیان، دستیار زندگی
یك كودك 9 ساله اهل كانادا با باشگاه بارسلونا اسپانیا قراردادی حرفه ای ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قرار داد بارسلونا با یک کودک 9 ساله

یك كودك 9 ساله اهل كانادا با باشگاه بارسلونا اسپانیا قراردادی حرفه ای منعقد كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه مونترال نیوز، جیانی پاتینو كه در تیم نونهالان ونكوور بازی می‌كند، مورد توجه بارسلونا قرار گرفت. وی كه از استعداد زیادی برخوردار است،‌ از چند سال قبل آرزو داشت زمانی‌كه بزرگ می شود،‌ به بارسا راه بیابد. كارلوس پاتینو،‌ پدر این بازیكن نونهال اظهار داشت كه این آرزو هفته گذشته تحقق یافت.

وی گفت: وقتی جیانی در فصل جاری نونهالان ونكوور 45 گل زد، سطح توانایی های زیاد او نمایان شد و بارسلونا به سراغش آمد.

وی ادامه داد: خودم بازیكن نیمه حرفه ای در كانادا بودم و روزانه 3 تا 4 ساعت با توپ تمرین انجام دادم تا به این سطح برسد و به بارسا راه بیابد.

وی عنوان كرد: مطابق قرارداد امضا شده،‌ جیانی بعد از این در تیم زیر 12 ساله های بارسلونا بازی خواهد كرد تا مراحل ترقی را یك به یك بپیماید.

مطابق اظهارات پدر این بازیكن،‌ قرار است رقمی بالغ بر 2 هزار یورو در ماه به عنوان دستمزد به پدر جیانی پرداخت شود. جهت همراهی و دور نبودن از خانواده،‌ پدر و مادر این بازیكن آینده‌دار به اسپانیا و بارسلونا رفته تا احساس دلتنگی نكند.

پدر جیانی می گوید: نهایت تلاش خود را برای اینكه بازیكن قابلی شود، می كنیم. او در این سن كم می تواند با سر زانو 200 و با پا 300 ضربه به توپ بزند،‌ بدون آنكه توپ به زمین بیفتد. با این همه استعداد در وجودش، به عنوان خانواده او حاضریم رنج همراهی با او را به جان بخریم؛ به این امید كه بازیكن بزرگی در آینده شود.