تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال چلسی با برتری مقابل لیورپول به دیدار نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا راه یافت تا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چلسی حریف منچستر در فینال

بازیكن چلسی اعلام کرد که هیولا نیست

تیم فوتبال چلسی با برتری مقابل لیورپول به دیدار نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا راه یافت تا برای دستیابی دستیابی به عنوان قهرمانی این رقابت ها به دیدار منچستریونایتد برود.

به نقل از مهر، در آخرین دیدار از دور برگشت مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا شب چهارشنبه دو تیم چلسی و لیورپول در حضور بیش از 38 تماشاگر ورزشگاه استامفورد بریج لندن به مصاف هم رفتند که حاصل تلاش شان در پایان 120 دقیقه تلاش با برتری 3 بر2 تیم چلسی همراه شد.

چلسی که حتی با یک نتیجه تساوی بدون گل هم به مرحله نهایی رقابت های لیگ قهرمانان راه می یافت با میل تهاجمی بیشتر گام به میدان مسابقه نهاد و توانست در دقیقه 33 توسط دروگبا به گل برتری دست یابد.

چلسی نیمه نخست را با برتری یک برصفر پشت سرگذاشت تا در نیمه دوم به دنبال حفظ نتیجه باشد. بازی تدافعی چلسی این فرصت را به تیم لیورپول داد تا روی به بازی تهاجمی آورده و گل خورده را جبران کند. فرناندو تورس در دقیقه 63 روی پاس عمقی یوزی بنایون دروازه چلسی را گشود و کار را به تساوی کشاند.

تساوی چلسی و لیورپول در آنفلید

در نهایت بازی با نتیجه تساوی یک بریک به اتمام رسید تا با توجه به تساوی یک بریک دو تیم در بازی رفت کار به وقت های اضافه بکشد. اما در زمان های اضافه چلسی نمایشی خیره کننده از خود بروز داد و توانست با درخشش دیدیه دروگبا برتری 3 بر2 را از آن خود کند. در وقت های اضافه ابتدا فرانک لمپارد در دقیقه 98 از روی نقطه پنالتی اختلاف را به یک گل رساند و با گل دقیقه 105 دروگبا برتر 3 بریک از آن چلسی شد.

بازی با نتیجه 3 بریک رو به اتمام بود که رایان بابل روی شوتی سرکش در دقیقه 117 لیورپول را به جریان مسابقه بازگردانند. در ادامه شاگردان بنیتس حملاتی روی دروازه چلسی داشتند تا شاید کار را به تساوی بکشانند اما دیگر توان عبور از دفاع و دروازه بان چلسی را نداشتند. سرانجام چلسی با نتیجه 3 بر2 به پیروزی رسید تا در مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل لیورپول به برتری 4 بر3 دست یابد .

چلسی در حالی لیورپول را پشت سرگذاشت که طی سه فصل اخیر دوبار در مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا مغلوب شاگردان بنیتس شده بود.

بدین ترتیب دو تیم چلسی و منچستر یونایتد شامگاه روز چهارشنبه اول خردادماه در ورزشگاه لوژنیکی مسکو به دیدار هم می روند تا این بار برای قهرمانی لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا با هم رقابت کنند. این دو تیم در لیگ برتر انگلستان نیز رقابتی نزدیک برای قهرمانی دارند.