تبیان، دستیار زندگی
احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسك آسیا روز شنبه با شش پرتاب بی‌نقص و قدرتمندانه خود در مسابقه‌های جایزه بزرگ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حدادی و پرتاب 68 متری در المپیک

احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک ایران

قهرمان پرتاب دیسك آسیا روز شنبه با شش پرتاب بی‌نقص و قدرتمندانه خود در مسابقه‌های جایزه بزرگ تهران، در آغاز فصل جاری نشان داد كه همانند سال پیش با قدرت فصل را آغاز می‌كنند اما، امید ما به رشد این حركت تا بازی‌های المپیك پكن است.

احسان حدادی در مسابقه‌های جایزه بزرگ تهران، همانند سال پیش در همین ورزشگاه فصل بسیار خوب و قدرتمندانه‌ای را با شش پرتاب تكنیكی و سریع آغاز كرد. سرعت چرخش، ضربه مناسب و ارتفاع بسیار خوب دیسك باعث شده بود تا در غروب ورزشگاه شیرودی هیچ كدام از پرتاب‌های احسان حدادی در مسافتی كمتر از 64 متر فرو نیاید.

این موضوع همان چیزی بود كه احسان، مربی‌اش و همه كارشناسان دوومیدانی از او توقع داشتند اما نكته مهم حفظ این شرایط و بهبود آن برای بازی‌های المپیك است. بسیاری عقیده دارند او با ركورد 68 متر در المپیك به تاریخ خواهد پیوست.

احسان حدادی قهرمان و ركورددار پرتاب دیسك ایران و آسیا در گفتگو با ایسنا، گفت: اكنون هشت ماه است كه بی وقفه تمرین می‌كنم. آن هم تمرین‌های سنگین. تمرین‌هایی كه نسبت به زمستان گذشته تغییرات زیادی كرده بود. من سال پیش در تمرین‌های زمستان دو هزار پرتاب كرده بودم كه امسال به چهار هزار تا رسید. این یك ركورد خوب برای من است.

وی ادامه داد: با این تمرین‌های سنگین هنوز بدنم به فرم ایده‌آل نزدیك نشده است. یعنی هنوز تمرین‌های سرعتی را شروع نكرده‌ام. در این مدت بدنم زیر فشار زیادی بوده است. نمی‌دانم چه موقع دوباره به اوج بیایم.

احسان حدادی در پایان خاطرنشان كرد: هدف من پرتاب 68 متری در المپیك است. باید 68 متر پرتاب كنم تا شانس مدال المپیك داشته باشم. هم اكنون كاری جز توكل به خدا و ادامه تمرین‌ها نمی‌توانم بكنم.