سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برای هر فرمی كه ایجاد می‌كنید، Frontpage دو دكمه Submit و Reset در نظر می‌گیرد. بغیر از این دو فیلد اجباری در فرم، بقیه محتویات صفحه به عهده شماست. شما با استفاده از ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

برای هر فرمی كه ایجاد می‌كنید، Frontpage دو دكمه Submit و Reset در نظر می‌گیرد. بغیر از این دو فیلد اجباری در فرم، بقیه محتویات صفحه به عهده شماست. شما با استفاده از كادرهای متنی ، كادرهای انتخاب و دكمه‌ها یا منوها می‌توانید اطلاعات را از كاربر بگیرید.

 انتخاب نقطه درج  

 

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

صفحه‌ای كه می‌خواهید فرم جدید در آن قرار گیرد را باز كنید. و روی محلی كه می‌خواهید فرم جدید ظاهر شود كلیك كنید. مهم: اگر روی یك قسمت خالی از صفحه كلیك كنید و از منوی Insert گزینه Form را انتخاب كنید، یك فرم جدید ایجاد می‌شود. و اگر داخل یك فرم كلیك كنید، یك فیلد دیگر به آن اضافه می‌شود.

   

 كادر متنی   

 

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

اگر می‌خواهید بازدیدكنندگان، مقدار كمی متن (مانند آدرس) وارد كنند، یك كادر متنی یك خطی درج كنید. از منوی Insert، گزینه Form و بعد گزینه Textbox را انتخاب كنید. (قبل از اضافه كردن یك فیلد به فرم، بهتر است كه یك متن توضیحی وارد كنید تا آن فیلد را معرفی كند).

   

 كادر متنی چند خطی   

 

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

برای گرفتن اطلاعات طولانی‌تر مانند نظرات در مورد سایت، از یك كادر متنی چند خطی استفاده كنید. ابتدا، Enter را بزنید تا یك خط جدید در فرم ایجاد شود. بعد از منوی Insert، گزینه Form و بعد گزینه Text Area را انتخاب كنید.

 

 كار انتخاب (Check box)   

 

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

اگر صفحه شما یك سرویس با چند قسمت ارائه می‌كند، كادر انتخاب مفید است زیرا به بازدید كننده امكان می‌‌دهد تا در بیش از یك قسمت ثبت نام كنند، برای اضافه كردن یك كادر انتخاب، از منوی Insert، گزینه Form و بعد گزینه Check Box را انتخاب كنید. برای اضافه كردن یك كادر انتخاب دیگر در یك خط جداگانه، Enter را بزنید (برای ایجاد خط جدید، Shift + Enter را بزنید) و این مرحله را تكرار كنید.

  

 دكمه رادیویی  

 

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

دكمه‌های رادیویی (كه دكمه‌های گزینه نیز نامیده می‌شوند) وقتی سودمند می‌باشند كه از بین گزینه های ارائه شده فقط بتوان یكی را انتخاب كرد. از منوی Insert گزینه Form و بعد گزینه Option Button را انتخاب كنید. این مرحله را برای دكمه‌های رادیویی بعدی كه می‌خواهید درج كنید تكرار كنید.

   

 File Upload  

 

چگونه خودمان یك فرم طراحی كنیم؟

می‌توان یك فیلد در فرم قرار داد كه به بازدیدكنندگان امكان می‌دهد تا یك فایل را به سرور وب شما Upload كنند. از منوی Insert گزینه Form و بعد گزینه File Upload را انتخاب كنید. یك دكمه Browse روی فرم ظاهر می‌شود. اگر بازدیدكنندگان بخواهند بدنبال فایل در هارد خود بگردند از این دكمه استفاده خواهند كرد. بر خلاف كنترل های دیگر فرم، كنترل FileUpload مستلزم این است كه به یك سایت راه دور دستیابی داشته باشید (نه به یك سایت مبتنی بر دیسك در هارد) . برای جزئیات بیشتر به قسمت «توجه» مراجعه كنید. برای مشاهده این فرم در مرورگر، روی برگه Preview كلیك كنید.

 

 * توجه*

اعتبار سنجی فرم برای منوها

برای اینكه File Upload كار كند، باید سرور خود را از راه دور باز كنید (از منوی File گزینه Open Web را انتخاب كنید. آدرس سایت خود را تایپ كنید مثلاً http://www.yousite.com و روی Open كلیك كنید.) بعد اسم كاربری و كلمه عبور خود را تایپ كنید. بعد باید یك پوشه جدید در سایت خود ایجاد كنید كه فایل‌‌های Upload شده در آن ذخیره شوند. روی این پوشه جدید كلیك راست كنید، گزینه Properties را انتخاب كنید و گزینه Allow Programs to be run را غیر فعال كنید. گزینه‌های Allow Scripts to be run و Allow files to be browsed را انتخاب كنید.

روی كنترل File Upload كه در مرحله 6 اضافه كردید كلیك راست كنید و گزینه Form Properties را انتخاب كنید. روی Options كلیك كنید و برگه File Upload را انتخاب كنید. روی Browse كلیك كنید و پوشه‌ای كه ایجاد كرده‌اید را باز كنید. دوبار روی OK كلیك كنید. حال می‌‌توانید فایل‌ها را به سایت خود Upload كنید . بخاطر داشته باشید كه برای انجام این تغییرات، باید سایت را از راه دور باز كنید و نمی‌توانید این تغییرات را روی یك سایت در دیسك انجام دهید.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین