تبیان، دستیار زندگی
آشنایی با پژوهشكده رویان
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آشنایی با پژوهشكده رویان

سایت پژوهشکده:

http://www.royaninstitute.org/mainfarsi.htm

http://www.royaninstitute.org/cmsen

پژوهشکده رویان

پژوهشكده رویان به عنوان یكی از مراكز پیشرو در ارائه خدمات درمان ناباروری در سال 1369 تأسیس شد.

پژوهشكده رویان با هدف ارائه خدمات درمان ناباروری و انجام پژوهش‌های بنیادی و كاربردی در زمینه علوم و فناوری های كمك كننده باروری (ART) با همت زنده یاد دكتر سعید كاظمی آشتیانی و گروهی از همكاران پرتلاشش تأسیس شد.

اكنون با گذشت نزدیك به دو دهه،‌ پژوهشكده رویان توانسته است به یكی از معتبرترین مراكز ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در خاورمیانه تبدیل شود. به طوری كه علاوه بر هزاران زوج ایرانی نابارور، به طور میانگین سالانه بیش از سیصد زوج نیز از كشورهای خاورمیانه، اروپا و استرالیا به این مركز برای درمان مراجعه می كنند.

با یقین می‌توان گفت روشی برای درمان ناباروری در دنیا شناخته و به كار گرفته نشده است كه در پژوهشكده رویان آن روش به زوج های نابارور ارائه نشود.

آزمایش‌ها و عمل‌های جراحی تخصصی نظیر IVF ,IVM ,IUI، میكرواینجكشن، PGD، لیزر هچینگ،‌ واریكوسلكتومی، لاپاراسكوپی، سیتوژنتیك و ... با پیشرفته‌ترین تجهیزات و توسط تیم‌های تخصصی مجرب و ورزیده در پژوهشكده رویان قابل انجام است.

پژوهشكده رویان در سال 1380 با تلاش‌های دكتر سعید كاظمی آشتیانی و همكارانش به عرصه تحقیقات سلول‌های بنیادی وارد شد كه این تحقیقات در سال 1382 به نتیجه رسید و پژوهشكده رویان با تولید رده سول‌های بنیادی جنینی نام ایران را در بین 10 كشور برتر دنیا كه به این فناوری دست یافته‌اند قرار داد.

اولین كودك حاصل از روش IVF در ایران در این پژوهشكده در سال 1371، دومین كودك حاصل از روش میكرواینجكشن در ایران در سال 1373 در پژوهشكده رویان و اولین كودك حاصل از روش PGD در ایران در سال 1383 در پژوهشكده رویان متولد شده است. تولید اولین رده سلول‌های بنیادی جنینی در ایران در سال 1382، تولد اولین گوسفند شبیه‌سازی شده در ایران در سال 1385، بهره‌گیری از سلول‌های بنیادی در درمان بیماران با ضایعات قلبی و بیماران با مشكل قرنیه چشم در سال 1383 و برای نخستین بار در كشور و بسیاری توفیقات دیگر بخشی از موفقیت‌های پژوهشكده رویان طی دوران فعالیتش بوده است.

منبع: همشهری آنلاین