تبیان، دستیار زندگی
رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد انتخابات 24 اسفند، انتخاباتی رقابتی و انگیزه ایجاد کن برای همه باشد و گفت: آنچه مهم است کیفیت مجلس و کیفیت انتخابات است، ما باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و مجلسی قوی و قدرتمند تشکیل دهیم که از برنامه‌های نظام حمایت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلسی قوی و قدرتمند می‌خواهیم

آیت الله هاشمی رفسنجانی

رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد انتخابات 24 اسفند، انتخاباتی رقابتی و انگیزه ایجاد کن برای همه باشد و گفت: آنچه مهم است کیفیت مجلس و کیفیت انتخابات است، ما باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و مجلسی قوی و قدرتمند تشکیل دهیم که از برنامه‌های نظام حمایت و در برابر فشارها مقاومت کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان رهبری که در آیین گشایش سومین اجلاسیه چهارمین دوره این مجلس سخن می گفت، ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن علیرغم بمباران تبلیغاتی دشمنان انقلاب، گفت: حقیقتا تبلیغات دشمنان برای عدم حضور مردم در راهپیمایی برعکس شد و صحنه حضور مردم برای ما بسیار زیبا بود ما اعضای خبرگان رهبری از مردم تشکر می کنیم و امیدواریم آنان این هوشیاری خود را همچنان ادامه دهند.

وی افزود: مردم آماده بودند تا عشق به انقلاب و ایران را اعلام کنند و بنده امیدوارم مردم این حماسه وحدت و شور بزرگ را باز هم در انتخابات 24 اسفند تکرار کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت انتخابات 24 اسفند، گفت: رکن اولیه انتخابات حضور مردم است، اگر در این صحنه نمایندگان شایسته هم باشند اما مردم حضور نیابند، انتخابات نمی تواند پیام خود را انتقال دهد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: اگر صندوق ها پر از رای باشد به طور قطع محاسبات دشمنان که حریصانه چشم خود را به دوری مردم از انقلاب دوخته اند به هم خواهد خورد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به روند بررسی صلاحیت ها، گفت: به طور قطع شورای نگهبان با حرکتی که آغاز کرده و بنده نیز از حرکت تعدیلی آنها تشکر می کنم به این نکته توجه دارد که انشاء الله با رفتار خود پروسه انتخابات را به خصوص با مسائلی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در این باره فرمودند تکمیل خواهد کرد.

وی ضمن اظهار امیدواری نسبت به اینکه انتخابات 24 اسفند، انتخاباتی رقابتی و انگیزه ایجاد کن برای همه باشد، اظهار داشت: برگزاری انتخابات رقابتی همان چیزی است که دشمنان انقلاب آن را بر نمی تابند و ما باید هوشیار باشیم تا با پای خود در تله دشمن قرار نگیریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به مسئله هسته ای کشورمان، گفت: این روزها برای ما روشن است که آمریکایی ها به صورت خصمانه و بهانه جویانه و با هدف ضربه زدن به ایران از مسئله هسته ای کشورمان سوء استفاده می کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: اینکه همه کشورها باید تسلیم مقررات بین المللی شوند را ما نیز قبول داریم اما رفتار آنها در قبال مسئله هسته ای ایران بهانه جویانه است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: آنها پیش از آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش نهایی خود را درباره برنامه هسته ای ایران اعلام کنند فشارهای زیادی بر آژانس وارد کردند به طوریکه حتی البرادعی مدیر کل آژانس نیز اعلام کرد که تحت فشار است و مکالمات تلفنی اش شنود می شود. چنین اظهاراتی آن هم از یک مقام مسئول در آژانس چیز ساده ای نیست و افشاگرانه است.

وی افزود: در چنین شرایطی آمریکا به همراه برخی کشورها جلو افتادند و متن پیش نویس قطعنامه سوم علیه ایران را نیز آماده کردند تا این پیش نویس را بر آژانس تحمیل کنند تا این نهاد بین المللی را مرعوب خود سازند و آژانس را با یک عمل انجام شده مواجه کنند.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر حفظ هوشیاری در داخل کشور، گفت: از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز همه پیشرفت های کشور بر پایه اتکای عمل ملت بوده است در دوره ای که آمریکایی ها برای ما خواب هایی دیده اند ما باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و مجلسی قوی تشکیل دهیم که از برنامه های نظام حمایت و در برابر فشارها مقاومت کند.

منبع : مهر