تبیان، دستیار زندگی
در آستانه انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی این بار به سراغ حجت الاسلام و المسلمین فلاح مدیرکل امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی رفتیم و گفتگویی در خصوص این دوره از انتخابات با ایشان انجام داده ایم که از نظرتان می گذرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصاحبه تبیان با حجت الاسلام و المسلمین فلاح

مصاحبه تبیان با حجت الاسلام و المسلمین فلاح

در آستانه انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی این بار به سراغ حجت الاسلام و المسلمین فلاح مدیرکل امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی رفتیم و گفتگویی در خصوص این دوره از انتخابات با ایشان انجام داده ایم که از نظرتان می گذرد.

تبیان: نظرتان رادر مورد انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی بفرمائید؟

درنظام جمهوری اسلامی همه انتخابها مهم است ولی بعضی از آنها با حضور مردم اهمیت بیشتری دارد که آن را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

1- مسائل داخلی- امنیت داخلی

همیشه حضور مردم درپای صندوقهای رای تثبیت کننده نظام بوده است .

2- مسائل بین المللی

درمسائل بین المللی حضورگسترده مردم در انتخابات و دفاع از حق قانونی خود باعث می شود که غربی ها به خود اجازه نخواهند داد که برای این مملکت ایجاد مزاحمت کنند .

3-ما در حال حاضر دچار اختلاف با آمریکا و غرب در خصوص مسئله هسته ای هستیم چرا که غرب انتظار دارد باوجود اختلاف با ایران حضور ما را در منطقه کمرنگ کنندولی  غافل از اینکه آنها به پشتوانه نظام ما حرکت می کنند که این خود یک نوع ضعف به شمار می رود و در این صورت با حضور گسترده و میلیونی مردم در صحنه دیگر توان برخورد با نظام ما را ندارند .

4- مجلس می تواند اقتدار خود را حفظ کند و طرحهای پیشنهادی دولت را با اقتدار بیشتری به تصویب برساند .

تبیان: مجلس هشتم چه تفاوتهایی با مجالس گذشته دارد ؟

مجلس هشتم مجلس چهره هاست مردم از گروه ها انتخاب می کنند چهره های خوبی وارد عرصه شده اند و مردم نیز انتخاب درستی را انجام خواهند داد.

در مجلس هفتم مجلس یکدست و آرام بود و از ورود بعضی تشنجها در کشور جلوگیری می کرد و اهمیت ورود بعضی از مسائل سیاسی برای آنها مهم بود با این حال که اکثریت را داشتند در مجلس ششم نیز مسائلی بوجود آمد که احتمال داشت به نظام ما آسیب برساند مثال: تهدید به خروج حاکمیت – مذاکره با آمریکا و تنظیم نامه در این خصوص، مجلس ششم را با مشکل مواجه کرد آنها اگر واقعاً خادم ملت بودند با این کارها جلوی خدمت خود را گرفتند چرا که آن مجلس را هم مردم انتخاب کردند و بایستی برای مردم کار کنند ولی فرق این مجلس این بود که َیکدست نبود ولی ما در حال حاضر شاهد یکدست بودن مجلس هشتم هستیم که همگی با اتحاد ،دولت را حمایت می کنند اصلاح طلبان در گذشته هیچ گونه هماهنگی با دولت نداشتند و یا اگر بود همسو با دولت نبود یعنی در اصل هیچ گونه تعاملی نداشتند ولی اصولگرایان دلسوز نظام و حامی دولت بوده و هستند .

مصاحبه تبیان با حجت الاسلام و المسلمین فلاح

تبیان: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اتحاد گروه های معتقد به نظام و مرزبندی بین این گروهها با دشمن کاندیدا چگونه می توانند این مرز بندی را انجام دهند ؟

انسجام و اتحاد از مهمترین اصل است که گروههای معتقد به نظام در جهت پیشگیری و تشنج می توانند بوجود آورند در خارج از کشور به گونه ای تصور می شود که در نظام فعلی ما رهبری و ریاست جمهوری و مجلس هر کدام مستقل عمل می کنند و هیچ گونه حمایت از یکدیگر ندارند در صورتی که این طور نیست تمام مسئولین نظام یک هدف واحد دارند و آن هم حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی که همواره تمام دستگاهها به پیروی از رهبری براین امر واقف هستند و انجام می دهند.

تبیان: به نظرشما مجلس هشتم ترکیبی از کدام گروهها خواهد بود ؟

مجلس امروز مجلس اصول گرا و دینی است و تبعیت از ولایت رهبری و نظام و همچنین حامی ملت و دولت خواهد بود .

تبیان: در پایان اگر حرفی باقی مانده بفرمائید؟

مردم وظیفه دارند به عنوان تکلیف شرعی در انتخابات شرکت کنند همانند کسانی که به جبهه رفتند و خود را فدای نظام کردند مردم هم وظیفه دارند همانند زمان جنگ در صحنه باشند و در انتخابات شرکت کنند.

تبیان

روابط عمومی- جامعه و سیاست