تبیان، دستیار زندگی
( قسمت اول ) كاربر محترم شما می توانید این مطلب را در سه قسمت مطالعه نمایید. 1 - تفاوت ، جاذب است مهم ترین جنبه ی جذابیت این است كه با هم تفاوت داشته باشیم . درست همان طور كه قطب منفی و قطب مثبت یك آهن ربا یكدیگر را جذب می ك...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چه كنیم تا ازدواجمان توأم با عشقی ماندگار باشد ( قسمت اول )

كاربر محترم شما می توانید این مطلب را در سه قسمت مطالعه نمایید.

1 - تفاوت ، جاذب است

مهم ترین جنبه ی جذابیت این است كه با هم تفاوت داشته باشیم . درست همان طور كه قطب منفی و قطب مثبت یك آهن ربا یكدیگر را جذب می كنند . مرد با احساس ویژگی های مردانه و زن با احساس ویژگی های زنانه یكدیگر را جذب می كنند. اگر خویشتن واقعی خود را منكر نشویم و تفاوت های موجود در یكدیگر را  نادیده بگیریم به عشقی ماندگار دست می یابیم.

اگر زن سبب شود كه مرد احساس مردانه داشته باشد، به او در جذب همسرش كمك می كند. همچنین  زن  زمانی بیشتر جذب شوهرش می شود كه شوهر به احساسات زنانه او بها بدهد.

توجه به تفاوت های یكدیگر ، راز پایدار نگاه داشتن شور و شوق در زندگی زناشویی است.

چگونه زن می تواند روحیه ی زنانه خود را تقویت كند؟

1-   مطرح كردن مشكلات و مسائل روزانه با همسر به شكلی غیرهدفمند؛ بی آن كه انتظار حل آن را  داشته باشد.

2-   ورزش كردن  و انجام تمرینات ورزشی به منظور شاداب كردن جسم.

3-   گفت وگو با  دوستان و بستگان . زن ها نباید تحت تأثیر فشار شدید كار روزانه از گفت وگو با  دوستان  و بستگانشان محروم شوند.

4-   داشتن برنامه های منظم نیایش ، مراقبه ، یوگا ، ورزش ، نوشتن وقایع  روزانه و یا رسیدگی به گل و گیاه باغچه.

5-   پرداختن به كارهایی كه روحیه زنانه را تشویق كند. دریافت كمك از دیگران ، داشتن عكس همسر و فرزندان و بستگان با خود در محل كار، استفاده و تزیین محیط كار با  گل و گیاه .

6-   محبت به دوستان و بستگان ، در آغوش كشیدن فرزندان و اعضای خانواده .

7-   تشكر كتبی از كمك و مساعدت های دیگران.

8-   گردش در شهر محل زندگی ، استفاده از مرخصی ، بازدید از نقاط دیگر.

9-   تماس با مشاورین امور زناشویی و روان درمانگرها و صحبت كردن آزادانه با آنها.

10- هفته ای یك بار به سینما یا تئاتر رفتن . گوش دادن به نوار موسیقی ، خواندن كتاب های جالب ، انجام فعالیت های لذت بخش .

11-  مشخص ساختن كارهایی كه انجامشان در اسرع وقت لازم است.

البته رعایت همه ی این توصیه ها با هم دشوار است .  می توانید به تدریج اما به شكلی منظم به توصیه های ارائه شده عمل كنید.

چگونه مرد می تواند روحیه ی مردانه خود را تقویت كند

؟1-   با دوستان خود به ورزش های انفرادی یا رقابت آمیز بپردازید . با ورزش كردن  و رقابت های ورزشی می توانید خستگی های شغلی خود را فراموش كنید. تماشای برنامه های ورزشی مورد علاقه از طریق تلویزیون نیز اثر بخشی مشابهی دارد.

2-   وقتی می خواهید تنها باشید و اگر احساس كردید كه به این تنهایی نیاز دارید. از این تنهایی بدون احساس گناه استفاده كنید. اگر احساس می كنید باید به گوشه ای خلوت بروید، حتی اگر این كار دشوار باشد، به آنجا بروید. به همین شكل مرد برای رسیدن به روحیه ی مردانه باید كارهای شجاعانه بكند و خود را درموقعیت های دشوار قرار دهد و به تدریج روحیه ی مردانه را درخود تقویت كند.

3-   مردان مجرد باید از تن دادن به هرگونه رابطه ی خارج از ازدواج با جنس مخالف  خودداری كنند. این خویشتن داری می تواند روحیه ی مردانه آنها را تقویت كند. تمرینات ورزشی ، پرداختن به تمرینات یوگا و مراقبه می تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

4-   مرتب و همه هفته ورزش كنید. تمرینات وزنه برداری ، نرم دویدن، دوچرخه سواری ، كوهنوردی ، شنا كردن و سایر ورزش ها می تواند به تقویت روحیه مردانه شما كمك كند. حداقل هفته ای یكبار عضلات خود را زیر فشار تمرینات ورزشی قرار دهید .

5-   مواظب باشید كه زندگی تان بیش از حد راحت نباشد. تن پروری نكنید . گاه صبح ها زودتراز خواب برخیزید و در مواقعی دیرتر بخوابید تا كمی ذهن و جسمتان زیر فشار قرار گیرد. از مقررات و نظم و انضباط شخصی استفاده كنید.

6-   حداقل هفته ای یك بار به دیگران محبت كنید. می توانید حتی در صورت لزوم به غریبه ها و كسانی كه آنها را نمی شناسید محبت كنید.

اگر كسی به شما احتیاج دارد و شما ترجیح می دهید استراحت كنید ، بكوشید از این استراحت صرفنظر كنید و نیاز موجود را بر طرف سازید. البته توصیه نمی كنیم كه این كار را مرتب و درهمه حال انجام دهید. وقتی خسته یا عصبانی هستید از مجازات كردن  دیگران خودداری كنید. به جای آن ، به تنفس كردن خود دقیق شوید. وقتی هوا را به درون ریه های خود می كشید تا عدد پنج شمارش كنید و بعد به هنگام بیرون دادن هوا مجدداً تا عدد پنج  بشمارید . این تمرین را ده بار تكرار كنید. در صورت ادامه ی ناراحتی می توانید به تمرین ادامه دهید.

7-   فهرستی از كارهای مورد علاقه ی خود تهیه كنید. درهفته فرصتی را برای انجام دادن این كارها اختصاص دهید . كارهایی بكنید كه به شما احساس خوب و موفقیت بدهد.

8-   وقتی كاری پیش می آید كه انجامش وقت و نیروی زیادی نمی خواهد، بی درنگ به انجام آن كار مبادرت ورزید. به خود بگویید: " همین حالا این كار را بكن".

9-    وقتی از انجام كار مفیدی هراس دارید اما می دانید كه این كار باید انجام شود، به انجام آن مبادرت ورزید. به  قبول مخاطرات منطقی تن بدهید. انجام دادن و موفق نشدن بهتر از انجام ندادن است.

10-  از خشم خود استفاده سازنده و مطلوب بكنید. به انجام كاری بپردازید. مطلبی بنویسید. احساسات خود را به طور خصوصی یادداشت كنید. به احساسات بانی و باعث خشم خود توجه كنید. اگر خشم خود را تخلیه می كنید، بكوشید كه این كار با صدای آرام انجام شود، با این حال رفتاری محكم  و قاطعانه به نمایش بگذارید. مراقب باشید كه در جریان تخلیه خشم به كسی توهین نشود.

ادامه دارد ...

كاربر محترم شما می توانید در قسمت بعد مطالبی در مورد ارتباط مناسب، قدردانی از همسر و ایجاد تغییر در زندگی را مطالعه نمایید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.