تبیان، دستیار زندگی
پس از تلاش 7 ساله محققان ایرانی "داروی آنژی پارس" ویژه درمان "زخم پای دیابتی" تولید شد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تولید داروی زخم پای دیابتی در ایران

پس از تلاش 7 ساله محققان ایرانی "داروی آنژی پارس" ویژه درمان "زخم پای دیابتی" تولید شد.

داروی آنژی پارس برای درمان زخم پای دیابتی

در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی سال 1386 ، با همت و تلاش محققان و دانشمندان ایرانی داروی جدید درمان و بهبود زخم پای دیابتی برای اولین بار در دنیا با حضور وزیر بهداشت تولید و عرضه شد.

این دارو که به سه شکل خوراكی، تزریقی و موضعی تولید می گردد، طی 7 سال تلاش محققان ایرانی بدون هیچ عارضه ای مطابق با درمان های استاندارد در جهان است و برای تمام انواع دیابت در جهت بهبود زخم ، کاهش قطع عضو ، میزان بستری و هزینه های آن استفاده می شود.

داروی گیاهی "آنژی پارس" بدون داشتن عوارض آلرژیک و مسمومیت، اختلالات سلولی ایجاد نکرده و اثرات هماتولوژی و میکروسکوپی منفی ندارد.

این در حالی است که داروی جدید درمان زخم پای دیابتی می تواند 25 درصد زخم پای افراد مبتلا به دیابت را بهبود بخشیده و همچنین شستشوی زخم و کنترل عفونت را در این افراد ممکن سازد.

البته بر اساس نتایج و آزمایشات، تنها محدودیت مصرف این دارو در زمان بارداری است و با آنکه اثرات منفی ندارد، ولی توصیه می شود مادران باردار از آن استفاده نکنند.

محققان و پزشکان مرتبط با این موفقیت عظیم ایرانی ، داروی نام برده را روی 25 بیمار آزمایش کرده اند که در تمام انواع مصارف آن درمان قابل توجهی مشاهده شده است.

روش های جدید درمانی برای زخم پای دیابتی فاکتورهای رشد موضعی، پیوند پوست، ترمیم زخم با استفاده از فشار مکش، درمان با اکسیژن پر فشار، حرارت درمانی، درمان با لیزر ، سلول های بنیادی و ... است.

باید افزود که "داروی آنژی پارس" حاصل تلاش دانشمندان ایرانی برای اولین بار در دنیاست که در مرحله ثبت بین المللی قرار دارد و در نوع خود بی نظیر می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسکانیوز(باشگاه خبرنگران دانشجویی ایران)

*مطالب مرتبط:

مطالبی متنوع درباره بیماری دیابت

پیشرفت‌های بهداشتی ایران بعد از 57

كارنامه درخشان پیشرفت‌های علمی ایران  

استقلال ایران در بیوتكنولوژی دارویی

ابداع روش جدید درمان چین و چروك صورت در ایران

ایران جزو 10 کشور برتر جراحی قلب دنیاست

آخرین وضعیت گوسفند شبیه‌سازی شده در ایران

چه خبر از رویانا؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.